Jump to content
rocket_strike

Покупка на Хонда Акорд 6 генерация

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Ще помоля малко информация да ми дадете относно покупка на на Акорд 6та генерация. Тъй като карам Опел и съм доста доволен от вървеж и работата на колата, смятам да премина към автомобил, който да е по-маневрен при изпреварване и да е малко по-надежден от опела.

Моите критерии са: Да стигна от точка А до Б. Да има климатик-климатроник. Да става за газифициране (тук искам да отбележа, че ако има колеги с по-богат опит, моля да споделят, какви проблеми евентуално мога да имам с газта). Като цяло, с опела не ме боли глава (е има си главоболия, но не сериозни), надявам се с Хондата да е същото (все пак, на каквото попадна, наясно съм, че е на късмет). За мен е важно колата да работи и да върви, тъй като правя на година близо 30000-40000 км. Горе долу на година и половина сменям ролки и ремъци на сегашната кола. Знам, че през 97-02 година, дизеловите агрегати на Хонда са на Ровър (може и да греша), но аз не смятам да вземам дизелова. Много е важно да кажа, че Търново, повечето от Вас знаят, че зимата е доста трудно проходимостта по баирите. Гледах доста клипове и търсех информация за това, как се държат Акордите зимата, но все пак търся от Вас впечатление и опит. Засега винаги съм купувал 15ки Мишелинки или Бриджстоун - нови, тъй като за мен гумата е важна, също и опита (зад кормилното устройство). Не съм наясно дали механична или автоматична скоростна кутия да е... Просто като се четат много мнения, нормално е лично за мен да се объркам, коя трансмисия е по-добре (все пак търся надеждност и може би ще клоня към механична), но все пак споделете с 4-5 думи, коя е по-добре.

Моля колеги, ако имате препоръки и опит с Акорд 6та генерация, да ми препоръчате. Знам, че тази генерация е близо на 20 години, но честно казано, не вярвам да намеря екземпляр на по-малко от 400хиляди км на пазара и за мен е важно, че е Хонда, и издържат много повече от опелите. Но не това е водещето, все пак е късмет. Целта е дори и да не е стопанисвана, много добре, имам близък, който има сервиз и директно там ще я оправяме.

 

Бюджета е 3000-4000 лева. Като цяло съм приготвил 5000, но слагам още 1000 за обслужване и други разходи. Не знам, дали ще стигнат.

Варианта, който ще предприема, ако не намеря екземпляр, от който да се насоча тук в форума е да търся в Германия, тъй като ходя 4 пъти в годината там, и мога да си внеса.

 

Благодаря Ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей rocket_strike притежавам такъв автомобил вече 4 год. 6 ген. 1.8 Vtec 2001г. механична скоростна кутия.Силно очарован съм от автомобила, изминал съм близо 65К. км, , като сменени са два предни шарнира, предни и задни дискове, накладки и предни спирачни апарати! + маркуч на климатичната система(беше напукан и изпускаше фреон).Сменени са стандартно водна помпа, ангренажи, ролки..и за това време, масла, филтри(двигател, кутия).Като вървеж мога да кажа, че набира и върви доста прилично!! Зиме и лете, търкалям 17-ки до сега не съм имал никакви проблеми на пътя.Нямам газ, карам само на бензин.Разхода при мен е много задоволяващ, но зависи и как се кара 10-11градско 7-7.5 извън(климатик).Само хубави работи мога да кажа за 6-та ген. Определено няма да сгрешиш с Хонда, каквато и да е! За този бюджет ще вземеш приличен Акорд.Моята я докарахме на собствен ход от Германия.Късмет с търсенето, желая успех.  :zen:

Редактирано от Gasmonkey

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навъртял съм почти 50к км от януари 2016. Колата е автоматик, 2.3, 154 к.с, като предната ми беше ръчка 1.6. Много здрав автомобил, с изключение, разбира се, на предни шарнири и биалетки. Лошите пътища не прощават на никое окачване. Карах такава с ръчни скорости, вече и автоматик. Смело мога да заявя, че ръчка повече няма да взема. Автоматичните кутии на 6-та генерация са почти неунищожими. Само да се сменя редовно маслото на кутията. И на двата акорда смених заден десен лагер/главина. Защо точно те сдават багажа... Всичко останало, което съм сменял е консумативи (предни и задни дискове се числят към консумативите, както и ролки и ремъци). Колата е на газ и разликата във вървенето газ/бензин е почти незабележима. Тънкия момент на карането на газ е редовното регулиране на клапаните (между 20к и 30к км.). 

 

Дори и някой ден кутията да сдаде багажа, има напълно рециклирани кутии, които стигат до теб от Япония за около 1000 лв. Но това е друга тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги. Засега, да разбирам, че славата на Японските кутии, механични и автоматични, са едни от здравите. Искам да кажа, че в сравнение с останалите авт/мех кутии, японските са по-здрави (зависи от това как са били третирани от собствениците им) . Само да спомена, че на майка ми Субаруто кутията е автоматична и наистина, там майстора, който сменяше маслото на кутията, сподели, че като цяло, дано не се счупи нещо, че става много сложно и бавно (освен ако не оцеля от моргата да намеря). Та, горе-долу да разбирам, че и на Хонда автоматичните са им надеждни (зависимост от предишните собственици)?

Благодаря, колеги, ще търся Акорд с автоматична кутия с мотор F23Z5.

@tonywоolf колега, може ли да ми кажеш, как ти дава като разход лятото като караш хондата в Бургас, по време на час пик, и извън градско? Благодаря

Редактирано от rocket_strike

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 13-14 в града. Около 11-12 на магистрала (140 км/ч) и около 9-10 извън града (90 км/ч). Всичко с климатроник. Картата на газовото ми е правена от Маркони (Бранимир Марков). Газовото е Zavoli.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен другите си предимства автоматика е по-добър и зиме, особено ако е хлъзгаво. Една година бяха затворили пътя при Раданово -заради поледица на баирчето и не пускаха никого, щото спреш ли -няма тръгване. Беше толкова заледено че неможеш да стъпиш на земята и да слезеш от колата. Аз не знаех и стигнах до полицая с палката, и естествено спрях до него, та свалих джама, па му викам

- С малко дете съм, може ли да продължа?

Той вдигна рамени и вика

-Е всички стоят, ти как ще тръгнеш?

Викам -ми просто пускам спирачката без да давам газ. Направих му показно и продължих.

Освен това автомата е и "дуракоустойчив". Имах проблем с клемореда, та няколко пъти мотора гаснеше в движение. Сещай се какво става ако си на скорост, колелата се въртят по инерция, а оборотите на мотора са 0. Еми нищо не и стана.

Дано попаднеш на читава. Мойта я карах 11 години и я продадох със съжаление, но просто ми омръзна, а и исках комби.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш път към София, може да огледаш моята. 6-та генерация е, 1,8 двигател с ръчни скорости и климатроник. Ако се интересуваш, може да ми пишеш на лични за повече информация, тъй като колата все още не е обявена нито във форума, нито по сайтовете за продажба.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...