Jump to content
F18 Hornet

Accord 1999 американски 2.3 4 цил.

Recommended Posts

Здравейте,

много отдавна не съм влизал в този форум, но любовта към хонда е все същата. Имам Acura TSX 2010 и имам един стар Аccord 99, който си ремонтирам сам. Не живея в БГ.

Значи както заглавието казва, двигателя угасна в движение. Проверих с ignition tester - имам искра само на първи цилиндър. Размених втори кабел на първо място на дистрибутора отново имам искра само от първи. Ресетнах компа с изключване на акумулатора, проверих съпротивлението на кабелите - ОК са. Смених целия дистибутор ( делко) щот си мислех, че е или комутатора или сензора за разпределитенлния вал вграден в дистрибутора. И с новия все същото - искра само на един кабел ! О2 сензора е нов на 1 година, свещите са на една година NGK. Ангренажния ремък е оригинален Honda/Gates на 15 хил кил. OBD II тестера не ми дава никакви кодове ! Не пали, но върти.

Моля ви имате ли някакви идеи какво може да е- не съм специалист.

Започвам да мисля,че е свързано с датчика на коляновия вал или съм за смяна на целия компютър.

Благодаря Ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми няма много варианти след като си сменил и проверил толкова неща..Датчик на колянов вал(те са 2 датчика -1 за положението на коляновия вал -другия за горна мъртва точка- на една 4 пинова букса),другия вариант е компа да се цака , или най-малко вероятното е разпределителния вал-оста на делкото заедно с палеца се върти от него-махни дистрибуторната  капачката и виж дали се върт (според мен това е най-лесният начин) Аз по-скоро залагам на датчик колянов вал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като имаш искра, провери дали имаш и гориво. Ако главното реле е дало фира, колкото и да въртиш няма да запали. Датчика на коляновия вал е малко вероятно да е без да ти даде грешка компютъра. Като дадеш на контакт чува ли се горивната помпа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата казва ,че дава искара само на 1 цилиндър

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делкото което си сложил ново ли е или ползвано, щото всички симптоми сочат към него да е проблема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делкото което си сложил ново ли е или ползвано, щото всички симптоми сочат към него да е проблема...

Ново е - не е оригинално хонда - ама пише ,че използват Hitachi части.

 

Ще проверя главното реле - както ме съветва "Wyvern".

Благодаря ви !

Редактирано от F18 Hornet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главно реле ме съмнява да ти загасне в движение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта,

проблема се оказа по сериозен, отколкото ми се искаше.

Двигателя не само гори масло, ами има и теч отнякъде - май уплътнението на картера (и не само).

Поради ниско ниво на маслото, разпределителния вал е задрал в лагера си от страната на ангр. ремък. Баламска работа ! И от цялата тази работа ремъчното колело се върти върху вала, а не него ! Не проверявах маслото известно време и жената не спира да я кара и така. Мисля да се отърва от колата. Американските хонди са по кофти сглобени от японските в пъти ! В Бг имах 10 годишен сивик, карах го 10 години още и съм му сменил само ремъка и свещи. А тук все едно не е хонда. Затова си и взех TSX - една от малкото, които са made in japan. Легнали са ми на сърцето Acura RL до 2004 с надлъжно разположен V6.

Хайде със здраве !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак се оказа най-малко вероятното.Много съжалявам колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...