Jump to content
hondajiq

Honda Civic 8th 2006 5d - Накладки / амортисьори

Recommended Posts

Здравейте, дойде пролетта и смятам да сменя малко накладките и амортисьори.

Може ли да ме насочите за добри брандове, колко на колко са спирачните дискове и т.н.

Кои ползват оригинално хонда и т.н.

Знам, че сигурно звуча смешно, но реално имам колата от скоро и тепърва се сблъсквам с тези проблеми.

Благодаря ви много.

А забравих, колата е 2006-та 8ма генерация сивик хечбек дизел.

 

 

339946u-960.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьори KAYABA. Оригиналните ги правят SACHS.

Дискове и накладки - Предни са 282, задни са 260. Вече марката и е по усмотрение. Аз не съм ги сменил още, но ще са EBC, ATE или TRW. Приготви си около 1000лв за всичко.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз смених задни  амортисьори с bilstein в oмбре ~ 350 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че опора амортисьор и търкалящ лагер на KAYABA няма за FN/FK има за FD. Грешно продават в някой магазини! Пример - Цък

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.4 са не за 1.8(опора амортисьор и търкалящ лагер на KAYABA) са тези.. Имам вече 2 такива и се чудя какво да ги правя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, доколкото ми е известно всички FN/FK са с еднавко окачване освен TypeS/TypeR където амортисьорите и пружините са различни.

Отделно според http://www.kyb-europe.com/catalogue.asp за 1.4 не излиза подобна част. Според Lingshondaparts опорите за FN/FK и FD да различни :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Предни дискове-135 лева за брой.

Предни накладки-140 лева комплект.

Задни дискове-110 лева за брой.

Задни накладки-113 лева комплект.

Поздрави,

Васил Венев

Резервни части

 

Бултрако Моторс ЕАД

бул. Ботевградско шосе 326

София, България

тел: +359 2 81 81 962

моб: +359 882 915 065

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че опора амортисьор и търкалящ лагер на KAYABA няма за FN/FK има за FD. Грешно продават в някой магазини! Пример - Цък

 

Тъй като трябва да сменям амортисьори и разглеждам цените в тоя сайт (mister auto) и е доста фрапантна разликата: http://www.mister-auto.co.uk/en/front-shock-absorber/honda-civic-viii-hatchback-fn-fk-1-8-140hp_v19241_g900001.html 

 

~46 gbp за kayaba преден амортисьор: някой има ли представа как е възможно да е толкова голяма разликата: по други места под 90-100 евро не могат да се намерят май?

 

И също някой да сподели предимства/недостатъци на kayaba vs sachs?

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кайба е номер 1 в света по продажби , а оригиналните на колата са закс.Реално никой не може да ти каже плюсове и минуси да двете марки.Моя съвет е да си вземеш закс , все едно си взимаш оригинални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно защото закс са оригиналните, аз не бих си взел такива. Утре влизам в бокса и ще сменям, ще дам впечатления. Ако искаш да минеш "тънко" в avtochastionline24 каябите са по 160лв. В Тех-Ко са 250лв. Аз лично ще отида в сервиза и ще ги купя на колкото ми ги продадат (най-вероятно 250лв), защото нямам време да чакам доставка. В

Относно мнението ми по-горе, че търкалящ лагер + тампон на КАЯБА за такъв сивик няма - колега от civinfo потвърди, че си е монтирал SM5615, а офертата от сервиза която ми направиха, е за лагер + тампон на каяба. Утре ще потвърдя/отрека дали стават.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно защото закс са оригиналните, аз не бих си взел такива. Утре влизам в бокса и ще сменям, ще дам впечатления. Ако искаш да минеш "тънко" в avtochastionline24 каябите са по 160лв. В Тех-Ко са 250лв. Аз лично ще отида в сервиза и ще ги купя на колкото ми ги продадат (най-вероятно 250лв), защото нямам време да чакам доставка. В

Относно мнението ми по-горе, че търкалящ лагер + тампон на КАЯБА за такъв сивик няма - колега от civinfo потвърди, че си е монтирал SM5615, а офертата от сервиза която ми направиха, е за лагер + тампон на каяба. Утре ще потвърдя/отрека дали стават.

 

Супер мерси много ще чакам допълнително инфо. 

А още нещо: прави ми впечатление, че се продават прахозащити само за kayaba и monroe - това значи ли че при sachs са включени в комплекта - нещо не мога да намеря инфо?

 

Иначе в тоя сайт avtochastionline24 има също доста добри цени - нзм какъв му е случая и дали може да се разчита на него, но пък може да си струва да се пробва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал да вземеш оригинални Honda консумативи (накладки/дискове) от UK - http://www.coxmotorparts.co.uk/ например. На цената на неоригинални са с този нисък паунд (и доставката не е скъпа, пращат до България), а качеството е гарантирано.

 

ПП: Civic-ът изглежда прекрасно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що оставих хондата на Любо субару сервиз. Хубавото е, че човека кара същата и е наясно с 8ма генерация. За Закс-а каза че карат по 50-70хил.км и "клякат". Тампоните и лагера на Каяба става, грешката е в каталога на Каяба. Прахоуловители + тампони на Каяба също има. Цена за труд ~100лв.

Veseliq, комплект прахоуловители + лагер за предницата излизат към 400лв с доставката. Амортисьорите са още 600лв. Всеки сам си преценява, но разликата е близо 2 пъти при покупка онлайн и около 1.5 пъти при покупка "на място" :)

 

Ако има с какво да съдейставм още, ще се радвам да бъда полезен!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Иначе в тоя сайт avtochastionline24 има също доста добри цени - нзм какъв му е случая и дали може да се разчита на него, но пък може да си струва да се пробва.

 

Здравейте, на всички.

Наложи ми се да сменя предните амортисьори и почетох мнения във форума, и се спрях на марка KYB. Цената им върви около 242,00 лв. бройката и прахова защита 40,00 лв. (някъде ми предлагаха отстъпки, с някой друг процент) и дават 2 г. гаранция. (Карам Хонда Сивик 8, 1.8)

От този пост прочетох за сайта www.avtochastionline24.bg и видях, че цените на амортисьорите са много ниски (130-150 лв. за брой, зависи от промоцията в момента). За съжаление никъде не видях отзиви за сайта, което ме накара да пиша за моите впечатления.

Поръчах два амортисьора марка KYB, комплект прахова защита марка KYB и два тампона на макферсън марка Monroe (сайта нямаше оферта за тампон марка KYB) на обща цена 448,70 лв. заедно с доставката до моят дом. Пратката пристигна в рамките на една седмица, добре опаковано и коректно. Стоката е това, което съм поръчал и всичко е коректно. При монтажа нямаше никакви проблеми и вече съм с новите амортисьори (до колко са качествени и колко ще издържат ще видим).

Проблем: тампонътна макферсън марка Monroe на всички каталози излиза със сигнатура MK354 (проверявах го на няколко места), но видимо се различава от оригиналният (не че не влезе, но стои някак си странно по думите на майстора ми). Праховата защита няма къде да се закопчее на тампона и е пусната свободно (за разлика от оригиналната). Но това няма общо със сайта доставчик, а от производител.

Признавам, че не съм обикалял по магазините, за да сравня как изглежда това в кутията и това в кутиите на тукашните магазини. Надявам се, ако някой има други впечатления от въпросния тампон, да пише.

Аз останах доволен от коректността на сайта и пак бих си поръчал от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, налага се да сменя тампона макверсон на предни амортисьори на хондата 1.4-2010г. потърсих в магазините в Търново цени около 80 лв за единия, после погледнах в сайта aytochasti мисля беше разлики големи в цената, някой знае ли на какво се държи това и може ли да им се вярва на онлайн поръчка.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...