Jump to content
djsnipa

Мисля да закупя акорд. Моля за съвет

Recommended Posts

Здравейте колеги, дойде време да  си закупя количка. Изисткванията ми са като цяло да е до 7000, да е над 150кс, да е здрава и удобна. Харесах си една обява на Honda Accord VII генерация 2.4 , 16v, 160кс, ХЕЧБЕГ (мисля, че се води американско изпълнение) :)

Ако някой има познания за модела, моля, да сподели как стои намирането на части и как се държи колата

 

По-важния ми въпрос е: Колегата е споменал, че има малък проблем - кантара на дясната седалка и бега дава грешка. Това подлежи ли на ремонт и каолко г/д ще струва.

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е американче, силно ти препоръчвам да подминеш обявата. Американските Хонди си ги правят в Америката и нямат много общо с японския оригинал - нито по визия и техническо изпълнение, нито като здравина. Това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то за 7000лв над 150 коня седма генерация няма...
Трябват още парички за нещо читаво.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям горните две мнения.

Или дай повече пари и вземи нещо наистина като хората (7-ма генерация има добри попадения за 11-12000 лв) или за тези 7000 лв, които си писал си вземи 6-то поколение Акорд. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 7К трудно, и граничи с невъзможното. Увеличи сумата или намали критерия.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вече настоящ притежател на акорд 7 мога да ти кажа, че след дълко следене на пазара читав акорд 7 под 9000 няма да намериш. Нагледах се на кочини обявени за 9000 и 10000. Мога да ти пожелая успех и отдели си поне 11000 за чотав елземпляр и поне още 1000 за регистрация и консумативи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно да видя за каква точно кола говори колегата. Има ли обява, снимки или vin. Виждал ли я е, возил ли се е и тн..

Предполагам говори за купе (макар, че е писл хеч)?

Относно евро Акорд-ите 7ма съм напълно съгласен с останалите!

А грешката за кантар/еърбег не се ли види/прочете, няма как да се каже сума.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш купе 3.0 ръчка, ще се радваш много. За този екземпляр нямам мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща "като здравина нямат нищо общо с японските" не се базират на факти, а на предубеждения. Акорд в Щатите е един от най-надеждните автомобили.

 

Но трябва да знаеш, че европейският Акорд в Щатите се продава като Acura TSX и е осезаемо по-скъп, съответно по-изпипан - като интериор, качество на пластмаси, екстри (например тази е с климаТИК, няма европейска седмица без климаТРОНИК) и прочее. Но като здравина, едва ли се различават толкова. Проблемът е, че няма да има части. Не че се чупят, но ще се налага да поръчваш неща от чужбина. Може би консумативите и някои неща около двигателя и по окачването съвпадат, но да кажем, че направиш лек удар и трябва да сменяш калници, брони, еърбеци и тн - тая кола е за морга, понеже втора ръка няма нищо у нас. Иначе ако това те устройва и колата е запазена и ти харесва, действай - на някои това купе им допада повече от седан, а за тези пари няма да намериш такъв европейски Акорд, може би ще можеш и да преговаряш още  :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За удари не се притеснявам. Ще имам Каско. Притеснява ме факта, че е единствената 7ца на тази цена и единствената с 2/3 врати изобщо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе да, голяма част от частите съвпадат с европейските модели и примерно амортисьори с отстъпка са 60-70 лв брой, водна помпа -70лв, съединител - 400лв. Приемливо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш, гледаш го и ако ти хареса го взимай :) 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да ми препоръча сервиз, от който е доволен и където могат да закачат колата на диагностика. Примерно в Хюндай за 60 лв ти правят преглед на окачване и диагностика. Така един познат искаше да си вземе соната и като я закара му изкараха една епикриза и му казаха, че ремонта ще струва около 2к., След това другата беше ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш истинска диагностика, Бултрако, и там е 60лв, но познавайки ги какви мрънкала са, за американски Акорд може и да мрънкят...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава в Юби ко. в Горубляне. И там правят диагностика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно .

Щях да пиша , колко време съм търсим 7ма генерация и колко ми е излязла, но реших , че така или иначе това е прекалено частен случай и няма да е от полза.

 

Та ..., понеже ми стана интересно - реших да отворя мобиле.де и да видя как стоят там нещата 
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=230971555&scopeId=C&isSearchRequest=true&fuels=PETROL&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2005-12-31&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=2&pageNumber=1

Зададох критерии - между 2003 и 2005 г. бензин 
Най-евтино беше това от линка (2800 евро, 2.4. автомат,  ударена ! ) Сложи 1000 лв. разноски по докарване за да си свериш часовника.
 

Няма как да дърпаш дявола за опашката във въздуха (за да не казвам друго.)
Принципно този мотор 2,4 - 160 к.с. е рядък, по разпространен е 2,4 190 к.с. Предполагам че този двигател е SOHC за да е само 160 к.с. Нека по-запознати от мен да кажат. Предполагам, че няма да се различава съществено от 2,3 мотора на 6ген., но ще е достатъчно различен да няма кьорава част, която да му пасне :) .

Възможно е колата от обявата да е много хубава. И вярно е, че се продават стари коли, но лично аз търсих нещо доста по-запазено, като скромното ми мнение е, че разход като първоначална инвестиция в по-запазен екземпляр, излиза много по-евтино от изгодна цена на кола със забележки.

Като гледам какво си харесал, не си като мен с оредяваща коса :) и казаното най-вероятно не те интересува. Така че щом ти харесва - дерзай ! (но и да не се изненадваш от това онова)

п.п. И почти съм убеден, че няма ХЕЧБЕК акорд 7 (има комби и то е европейския акорд 7) това е американски акорд купе. 

 

Редактирано от cK1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд хечбек има 6та генерация.  Като за тези пари и аз разгледах тук там. Има само блъскани и за ремонт. Или дай още малко хилядарки за добра 7ма или си вземи 6та с повече екстри и добър пробек. И като сравнявам пазара, акорда който си посочил е на реална цена. Само конете му са по-малко :dry:
6та Type R - цена около 9k

7ма Type S - 12-18 k
USA купета 6та са за до макс 6к а 7ма(това, което ти гледаш) от 7 до 15к

Успех в избора, то принципно си е болестно състояние. Веднъж хонда и после само хонда. Така, че си избирай добре каляската. :D

Редактирано от bobchoo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си кажа и аз мнението понеже преди време си купих евтина кола, която ми излезе много скъпо и се наложи да я продам понеже не можех постоянно да давам пари за ремонти. Имах Рено Меган 2005 година седан и като си взех Акорда 2004 година - тогава разбрах какво е да караш кола. Когато гледах за предишната кола гледах да е евтина, да е хубава, да е здрава, да харчи малко и т.н. и общо взето не беше никак здрава. Колата не беше пазена изобщо и заради това я взех евтино, но след време ми излезе по-скъпо. Взех си след това по-стара кола (сегашния ми Акорд) от Горубляне на малко километри (то беше ясно, че са върнати, но не искам да знам на колко е в действителност :D) и нямам никакви грижи за момента. По принцип не я карам много колата (около 15000км на година), но просто си личи разликата между двете коли. Този Акорд е внесен от Швейцария, така че бих ти препоръчал да вземеш кола, която е карана там понеже там уж ги пазят повече, а пък и самата изработка за Швейцария не е същата като за България, но с повечето продукти е така. Всичко е до късмет. Като вземеш колата и като я караш известно време ще разбереш дали си заслужава или не, но предварително няма как да си сигурен. Ако ти харесва - взимай, ако не - тогава недей да бързаш. Бих ти препоръчал да гледаш да е здрава, а не толкова външния вид и мощността. Поне за мен това е по-важно. По принцип разликата между Хонда и Рено е голяма, но все пак Хонда са си доста по-здрави. И все пак няма кола, която да не се чупи - нищо не е вечно. За всяко нещо трябва да се дават пари от време на време, но все пак Хонда не е кола, която да седи повече в сервиза от колкото при теб, така че най-добре ще разбереш като идеш на място да видиш. Възможно е на този американски Акорд да е по-ниска цената понеже не се карат толкова много в Европа и човекът може просто да иска да я продаде по-бързо, но винаги може и нещо да не е наред със самата кола. Може на място да изглежда по-зле отколкото на снимките. Варианти има всякакви, но цената не винаги е определяща. Който гледа може да прецени за себе си кое е най-добре, ние все пак ще помагаме със съвети :)

Редактирано от entem
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно .

Щях да пиша , колко време съм търсим 7ма генерация и колко ми е излязла, но реших , че така или иначе това е прекалено частен случай и няма да е от полза....

.........като скромното ми мнение е, че разход като първоначална инвестиция в по-запазен екземпляр, излиза много по-евтино от изгодна цена на кола със забележки.

 

 

И на мен, като на колегата ми стана интересно......Аз около 8 месеца търсих Accord VII 2.4 i-VTEC (190 Hp) !  За този период разгледах доста обяви в цяла Европа и установих, че много пазен и гледан екземпляр не може да се закупи на повечето посочени до момента цени и че подобни коли се броят на пръсти. И ако приемеш един съвет - запазена кола и др. не се купува с писане по форумите, а като видиш обявата,  звъниш на момента и си първи евентуално, после вече е късно. Този съвет го дадох и на други колеги, които за свалена през Юни моя обява за продажба, ми задаваха въпроси на лични съобщения през Септември. Успех!

 

P.S. Споделям мнението на cK1 , че по-голям разход като първоначална инвестиция в по-запазен екземпляр, излиза много по-евтино от изгодна цена на кола със забележки в последствие.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11466872181858247&slink=fst7pv
 Ето нещо което може да провериш. Не е купе но пък е тайп Р. Бих предпочел това пред другото, а и след време ще търсиш задни врати :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11466872181858247&slink=fst7pv

 Ето нещо което може да провериш. Не е купе но пък е тайп Р. Бих предпочел това пред другото, а и след време ще търсиш задни врати :)

Точно този Акорд съм загледал и се чудя какво му се чудят?Това е невероятен автомобил и си заслужава всяка стотинка, при това цената е доста приемлива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя за американките понеже ги оплюха че са по-кекави от японските - не мисля че има такова нещо, с изключение на автоматичните кутии, които по правило са слабо място на американските Акорди от 6-та ген нагоре, просто защото не се правят от Хонда. Заводът на Хонда в Охайо произвежда (не просто сглобява) Акорди от 1982г., като качеството на автомобилите е 1:1 с японското, защото част от колите се изнасят И за Япония, така наречените import edition. Имал съм 3 генерации американски Акорд (3, 5 и 6-та) и по здравина не са отстъпвали на 100% японския ми Прелюд, но за сметка на това ми се струва че превъзхождат японските/европейските версии откъм комфорт и екстри. Особено при 6-та ген разликите между американец и европеец в това отношение са меко казано драстични. 
На въпроса за 7-ма купе, ако не са те отказали и продължиш да търсиш бройки от него - просто не взимай автоматик, това е слабото място на тия коли, иначе за конкретния екземпляр нямам мнение. Също така, понеже сме в Европа, а тази генерация мисля че не е имала официален внос за насам, ще ти е трудно изобщо с намирането на обяви и съответно части на старо. За нови части можеш да се възползваш от груповите поръчки от САЩ тук във форума, защото в БГ магазините ще те гледат умно и дори ще те убеждават че "няма такава Хонда". Такива са рисковете да караш по-рядък модел кола - трябва да си прецениш дали те устройват. Успех! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11466872181858247&slink=fst7pv

 Ето нещо което може да провериш. Не е купе но пък е тайп Р. Бих предпочел това пред другото, а и след време ще търсиш задни врати :)

Точно този Акорд съм загледал и се чудя какво му се чудят?Това е невероятен автомобил и си заслужава всяка стотинка, при това цената е доста приемлива.

 

Ами не знам, но ако имам пари за още един акорд ще го купя.... Тъкмо взех черната перла от България и и направих един тест до Полша. Голям кеф да караш поддържана кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С извинение за безцеремонното триене на развилата се дискусия (която с удоволствие бих продължил на лично или в друга тема на правилното място), мисля, че първата част на въпроса на колегата бе адресирана. Остана да помогнем за:

 По-важния ми въпрос е: Колегата е споменал, че има малък проблем - кантара на дясната седалка и бега дава грешка. Това подлежи ли на ремонт и каолко г/д ще струва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко подлежи на ремонт, а колко ще струва, ще му кажат след като се разбере какъв е проблема /какви са проблемите, ако са повече от един/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...