Jump to content
Valentini

Civic или Jazz

Recommended Posts

Здравейте, мисля да си купя един от двата модела и искам да знам вашите мнения. Бюджет около пет, шест хиляди + . Много държа на външен вид и глезотийки по възможност. Колата ще се кара около пет, шест хиляди км. на година. За какво да внимавам при избора? Удобно ли е разположението на скоростния лост на Civic-а ? И евентуално, добър сервиз за преглед в Пловдив.

Когато забогатея, ще си купя чисто нов Accord :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш глезотиики объркал си марката :) тука даже лампа за късите няма, а по малкия модел които си споменал дори няма стрелка за температурата, вратите му са несериозно изработени, тея 83 коня половината са умрели по рождение заради прочутата му икономия на гориво в което наистина е недостежим, говоря за джаза, но е много куцо пиле, ич не върви :) Вътре си е шумно като в всяка хонда, иначе е достъчно просторно. Сивика е много по кола от него от всякъде погледнато, сякаш върви малко повече въпреки по голямото купе и разлика от няколко коня. Доста по комфортно вози и на всичко отгоре по тихо, до към 120 е приятна кола а дори и на горе. Лоста е по удобен от колкото си мислиш, всички се притесняват от него но после са приятно изненадани. Джаза е много здрава кола, сивика го следва плътно но има своите болежки, гледаи при него за изтекъл преден десен амортесор, тропане от реиката по неравности, дали му бачкат всички машинки на централното, и наи вече слушаи за шум от скоростната кутия които изчезва като натиснеш съединителя и се появява отново като го пуснеш, освен това ако този шум липсва се услишваи пак за шум-виене при потегляне и ускоряване на първите предавки, може да вият скоростите. В зависимост от кутията ремонта може да ти излезе от 300 до 500 лева, но поне тук в форума има кои д аги прави и няма се плашиш ако я вземеш на добра цена заради този проблем :) Същото важи и за сивика, нещо не са ги докарали тея кутии, но то проблема повече им е от предните собственици и без хаберието им. Ти намери кола пък аз ще ти дам телефон кои сервиз да ти я прегледа в Пловдив.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, тъкмо бях загледал няколко Jazz-a, но май трябва да наблегна на Civic-ите ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не бе, гледаи ги и тях, което изпадне по скоро читаво него вземаш, аз само казах плюсовете и минусаите на едната и другата, това съвсем не значи че джаза е лоша кола но трябва да знаеш какво да очкаваш от нея, и аз имах мерак за джаз но благодарение на един приятел които ми предложи да покарам неговата за да я усетя как е като кола на момента се отказах от нея :) Не знам при всички джазове ли е така но волана на тази не беше хич отзивчив, смисъл такъв за мен е нормално и много хубаво когато в завои волана ти се опъва в обратна посока, при тази нямаше такова нещо, волана не се съпротивляваше въобще просто завива и няма никъква обратна връзка между пътя и волана което много ми пречеше да завивам правилно, дали тази е била така или другите джазове също са така незнам нека колегите с джазове да кажат усещат ли пътя през волана в завои или не. Отиди на 1-2 огледа покараи и едната и другата и сам ще разбереш коя ти допада повече.

п.п. яяяяя е тука всичко си пишело, явно всички са така http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=77221&do=findComment&comment=1057428674 втвърдяването на волана от което се оплакват над определена скорост си е нормално функция на ЕПС, и изкуствено елмотора в реиката се "стага"  за да ти придаде повече усет в управлението, нали се сещаш как се кара с 120 с някъв волан които е като откачен от пръта :) Когато реиката се "Втвъурди" ти дава по прецизно управление и те лишява от много резки и неточни движения при висока скорост. Сивика също е с ел реика но тя така хубаво е направена че все едно карам с обикновена хидравлична усещането е същото.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://www.cars.bg/c1165647

 

http://www.cars.bg/c804424

 

??

 

Интересно и Civic седан IMA ...За съжаление изглежда нещастен (мърляв) и самотен (твърде рядък модел) 

 

А иначе, почетох малко тук из форума, май няма много недоволни от Хондите си ..

До преди два дни не знаех какво търся, мисля да пообиколя тия дни салоните да видя на живо как се стои в такава колица и започвам да дебна :)

Редактирано от Valentini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз не съм съгласен с колегата по- горе.

Предполагам сравняваме сивик 7-ма ген и джаз след 2006-та год?Във 7мата не съм се качвал или карал. Но добър мой приятел има Джаз от края на 2007-ма

Сравнене със 6-тата ми е във пъти по широк и по удобен.  Супер безшумен е. Разхода на гориво наистина е много малък, той го кара само със 100 октана, тъй като колата от завода е доста сгъстена. До тука е сменил само скоростната кутия, и колата се кара всеки ден. Като вървеж за кола 1200 кг 80 коня 1.4 8v което даже не е 1.4 е доста пърагав. Има дребни модове по електрониката, но и по - дълги скорости, миналата година по магистралата за Кондофрей с 4 човека вдигна 190 + (според километража). Със стандартния размер на гумите е и полиуретан на предните носачи и завива повече от 6-тата ми. Пак казвам в 7ма не съм се качвал дори, но джаз-а изобщо не е толкова лоша кола. Всичко е до подръжка. А това, че няма стрелка за температурата е глупост :DToзи има климатроник ел пакет, ел прибиране на огледалата ESP и т.н.

Редактирано от B.Pavlov
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Още не знам какво сравнявам :) Не знам с какъв мотор да е, искам чиста, здрава кола в ценовия ми лимит.

 

http://www.cars.bg/c1005179

 

? Това

 

За кое точно не си съгласен с колегата??

 

Иии.. да попитам, защо на един и същ модел, с еднакъв мотор една и съща година, на едната пише - евро 3, на другата евро 4 Не че е от голямо значение, но коя е истината и как може да се провери ?

Пише ли го в някой от документите?

Редактирано от Valentini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да сравняваш 7 - ма и 2006 Jazz  ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

7ма и 6 та сивик имат достатъчно разлики,  6 та е доста ниска и като кола и като стоика на водача в нея, 7 ма е по височка и вътре си на по височко , 7 ма се прави в англия тази която е хеч, седаните и купетата са японски ама са редки :) Ако се качиш в 7 ма сивик ще си промениш мнението за джаза. Само че колегата дето ми показва тези автоматици на джаз трябва да знае че за всеки случаи трябва да има едни заделени 2 бона за ремонт на кутията щото аз съм тествал 3-4 такива и ни една не е била в ред с кутията. Тази вариаторна кутия не издържа много, грижите за нея трябва да са като за пеленаче, а това в италия няма как да се случи, тези коли обикновено се продават като се появят първите симптоми че кутията е за ремонт. Така че ти предлагам да се насочиш към ръчните, последната обява която си дал изглежда добре, може да отидеш да я видиш. За протокола : сравняваме джаз и сивик от първата година на производството им :)

п.п. това какво пише в обявите въобще не гледай, еле пък евро стандарта, те моделите не могат да оправят кво остава за другото, виж че тоя джаз са го писали сивик :) Евро стандарта ако не е регната колата го пише в оригиналния талон, ама може и да не го пише тогава ще те цакат с данъка ама аз щи кажа къде да идеш в Пловдив за 5 лева да си извадиш бележка че си с катализатор и данъка щи падне с 40% ако пък искаш да кихнеш на Бултрако 30 лева за бележка с кои евро стандарт е колата то данъка щи падне с още 10% на 50% но малко се обезмисля ти тея 30 лева ще ги избиваш 5 години от разликата в отстъпкат аи 30 те лева за бултрако. Ако колата е регната в големия талон пише ЕВРО еди колко си - евентуално, казвам евентуално щото като са я регвали ако не го е пишело в оригиналния талон то и в нашия няма от де да се вземе :)

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик не съм карал,но джаз съм.В сравнения с моята е доста спъната,но не това е идеята на тази кола.При нея се гони икономия.Като за млад шофьор е идеална.

Задните седалки са като пейки,но пълен кеф няма :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не става за извън града джаза,куц кон е като цяло.При сивика нещата не стоят много по-различно но е по приемлив вариянт.Търси 1.6 бензин или 1.7 дизел.Данъка на моята 1.6 110 коня Евро 4 е 125 лв.А по въпроса за скоростния лост - следващия път като си търся кола задължително лоста отново ще е на същото място като при сивика 

Редактирано от Coupee

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив данъка според годината на колата ще му е от 140 до 220 лева независимо кво евро е щом е над 100 коня :) Виж ако е 1,4 или джаз ще е към 25 лева :)  На тебе ти е много малко данъка като за Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави ,той и на мойта данъка е висок ама се плаща веднъж годишно!Да случи човека на читав 110 коньов сивик и ще плаща веднъж в годината данъка обаче кефа от колата е целогодишееееен :yes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така е, и аз така си викам ама еиго днеска бях да плащам данъци, омекнаха ми коленете пак за тоя един ден в годината :)  псувам ли псувам на ум, пък оная лелка ми вика - Ти се радваи че има на кво да плащаш данъци :tooth: Факт е че данъците са неразумно високи в някои области но тва е друга тема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, продължавам да следя какво се случва тук. Май искам Civic 1,6 бензин .. Сега карам служебна и не ми е спешно, не съм млад шофьор, имал съм няколко автомобила: Пежо, Мерцедес, Рено. Мечтата ми е Акорд, но за сега ми е скъпа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаха 102 хиляди :D Моята е на 225 и волана й не е толкова изтъркан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е сега вече уж на 124 хиляди и волана е направо за претапициране-смятай значи на колко е в действителност.Ма то наште мотори са с голям ресурс така че  гледай да върви и да не хлопа нищо,пък ако е карана от човек грижил се за нея и на 300 хиляди да е ,може и по -запазена от моята да е .Карам с мотул 0w30 и не го пипа мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воланът може да се скапе преди 50К ако се кара от жена , ползваща крем за ръце ежедневно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията :)

Гледах няколко Джаза и Сивици тук, в Пловдив, но не съм очарован дори от външния им вид, което не ме подтикна да  опитвам да ги тествам. При  разговори с авто джамбази, ми казаха че стегнат бензинов Сивик навън е поне 2,5 - 3 евра. Та казват, аз като ти го докарам, ти за 8 - 9 ще го вземеш ли..... 

 

Някоя дума за това ???

 

http://www.cars.bg/c1230013

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...