Jump to content
Marcus

Джанти: от 4X100 към 5X114,3

Recommended Posts

Карам сивик 6-та генерация японски, двигател d15z6. Имам джанти Enkei 15" от Integra TypeR, които са с 5 болта. Какво ми е нужно за да ги сложа и колко голяма би била инвестицията? Искам грубо да ударя чертата и да знам дали си заслужава, ако ли не да ги пусна за продажба. Благодаря предварително на всички отзовали се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1: Цяло окачване предно и задно от ИТР.  Ще ти трябва и спирачна помпа защото твоята няма да се чувства комфортно със 282мм предни и 260мм задни дискове. Разпределител за сирачно усилие ако колата ти е без АБС. Цена 1500лв+

Вариант 2: Преходни фланци от 4х100 към 5х114,3 който ще са минимум 15мм дебели защото трябва да скрият гайките на 4х100. Евентуално и 20бр нови гайки ако леглата не джантите на ИТР-а са конични под ъгъл 60 градуса.  Цената тук предполагам ще се върже на около 200лв.

Вариант 3: Предно окачване от CR-V RD1. ЦРВ-то си е голяма 6та генерация с предно окачване от ИТР. Такива джипки има много на пазара и ще можеш да си намериш предното окачване за добри пари. Така минаваш отпред на 5х114,3 за малко пари, но за отзад нямаш друга алтернатива освен фланци понеже джипката отзад е с барабани.

Вариант 4: Пускаш джантите за продан, но не очкавай да вземеш много пари от тях. Последните които ги продаваше колега от Шумен заминаха на края за 280лв. Причината е, че колите които по принцип са на 5х114,3 са на 17" и никой не търси 15"

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за изчерпателния отговор. Не ми се продават защото са леки и истински. За окачване от CRV, кои части от окачването ми трябват, и аз съм с барабани отзад. Само главини или ваичко накуп?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох доста по чуждите форуми, но там навсякаде си говорят за CTR и ITR суапове, които по нашите географски ширини са екзотика. Някой имал ли е взимане-даване с преходни фланци, получават ли се вибрации с тях, и колко ще се изнесе джантата навън?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...