Към съдържанието

Ниска работна температура на двигателя

• Не можете да пишете в тази тема
7 отговора на тази тема

#1 deyan_d

deyan_d

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 21 септември 2017 - 10:17

Здравейте,

От няколко дена съм собственик на Хонда ФР-В 2005г., 2.0 бензин,150 к.с. Това е първата ми Хонда и за сега впечатления ми от колата са добри, но забелязах нещо странно, което не знам дали е проблем. Ще се радвам ако някой по-опитен сподели мнение.
При работа колата започва да загрява нормално, но стрелката спира преди средата на разгрефаната скала. Тъй като средата по никакъв начин не е маркирана, в началото реших, че може би това е мястото кадето стрелката трябва да спира, въпреки че на око е доста преди средата. Стрелката се застопорява и няма никакво мърдане от това положение. Впоследствие обаче установих, че двете перки се включват изключително често. Усеща се най-вече като чакам на някой светофар, тъй като е по-тихо. Перките се включват за няколко секунди (20-30 сек), спират и след още толкова пак се включват. Възможно ли е да има проблем с датчика на перките, който да ги кара да включват прекалено рано, а колата да се опитва да загрее още и затова да се получава това постоянно включване на перките?

Прилагам снимка на положението на стрелката.

21895093 1648800925132231 1731816516 O
Album: Хонда фрв
1 images
0 comments

Благодаря,
Деян

• 0

#2 ruil4o

ruil4o

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 182 Мнения:
  • Кара:F18A3, D16V1
  • Място:Добрич

Публикувано 21 септември 2017 - 11:27

Според мен няма за какво да се притесняваш. Така е положението на стрелката и при Сивик 7. Но за честото включване на перките не е така. Това пък зависи от много неща.

Този пост е редактиран от ruil4o: 21 септември 2017 - 11:28

• 0

#3 Japanese fever

Japanese fever

Takumi Fujiwara

• Член
  • PipPipPip
  • 1637 Мнения:
  • Кара:Civic EJ6 D16Y7
  • Място:Touge, Japan

Публикувано 21 септември 2017 - 22:45

Колега стрелката така стои на Хондите - малко под средата. Включването на перките зависи от много неща - дали имаш достатъчно антифирз в системата, правилно ли работи термостата, колко е горещо навън, колко време стоиш на едно място и т.н.

Като за начало за да се увериш, че имаш достатъшно антифриз, при суден двигател отвий капачката на радиатора - трябва да има антифирз до горе (ако няма долей до горе и затвори). Провери дали има антифриз в разширителния съд - при студен двигател трябва да е или м/у мин. и макс. или на макс.

Перките се включват, за да не ти прегрее колата като стоиш на едно място, а не за друго.

• 0

Колкото и да ти е бърза колата, винаги ще се намери един Сивик, който ще е по-бърз! :D
Чехите да стигнем, а американците и руснаците ряпа да ядат!
13 години Хонда НЕ ме е оставяла на път!

#4 jijane

jijane

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 176 Мнения:
  • Кара:Ше Honda-Civic D14Z4 LPG
  • Място:Пловдив

Публикувано 22 септември 2017 - 12:36

А климатроника беше ли пуснат по това време?
  • 0

#5 bloiler

bloiler

Новак

• Член
  • Pip
  • 27 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1,7 cdti; FR-V 2,0 i-vtec, HR-V D16W5
  • Място:Pleven

Публикувано 22 септември 2017 - 16:45

Карам същата кола и стрелката стои там на същото място и не мърда. Ако климатроника е бил пуснат, чуваш и неговата перка и тя те лъже. Всичко ти е наред, според мене и няма за кво да се притесняваш.

• 0

#6 jijane

jijane

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 176 Мнения:
  • Кара:Ше Honda-Civic D14Z4 LPG
  • Място:Пловдив

Публикувано 22 септември 2017 - 17:56

Двете перки работят винаги заедно и при загряване на двигателя и при работа на климатроника на охлаждане/изсушаване.
  • 0

#7 bloiler

bloiler

Новак

• Член
  • Pip
  • 27 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1,7 cdti; FR-V 2,0 i-vtec, HR-V D16W5
  • Място:Pleven

Публикувано 22 септември 2017 - 20:28

Изключи климатроника и пробвай без него. И на охлаждане и на изсушаване той няма как да не работи. Просто го спри и виж какво се случва., за да видиш дали няма някаква джамбазка намеса. При нормална работа на климатика/троника, неговата перка се включва наистина през около 20 сек. и после спира. Независимо на какъв режим е - охлаждане или изсушаване. Това е нормалната му работа. При мене неговата перка е по-шумна от перката на водния радиатор и се чува доста осезаемо. Другата се включва на 95 градуса при мене и температурата на таблото е в същото положение, както на твоята снимка. Според мене няма за какво да се притесняваш.

• 0

#8 deyan_d

deyan_d

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 25 септември 2017 - 09:05

Колеги, благодаря ви за отговорите.

Успокоихте ме, щом това е нормалното положение на стрелката. 

Проверих антифриза в радиатора е до горе на студен двигател. Разширителния съд е на доста трудно място и не можах да го проверя, но доколкото разбрах е достатъчно да се провери дали в радиатора е до горе.

Действително това редовно включване на перките се усеща само при работещ климатроник. Сега като имаше малко по хладни дни и нямаше нужда от AC нямаше такова нещо. 

Мерси отново за информацията.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни