Jump to content
JK_HONDA

какви гуми избрахте за зимата

Recommended Posts

Колеги ако модераторите решат 4е темата не е за сега или мястото не и е тук да я трият.Та не видях друга такава може и да има незнам ма ми е интересно кой на каква марка и модел гуми се е спряв -касмет и на тези който още мисля каква да сложаш на хондите си.Аз направо бях готов за КУМХО КВ17 ,но тай като знам как се даржат малоята и дебицата се спрях на МАЛОЯ cresta 220 и скоро ще сам обут и готов за зимата да видим вие какво сте предпо4ели да карате тази зима :offtopic: поздрави на всики :huh:

Редактирано от m@ni@k@9111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest STD

миналогодишните ми Toyo snowprox - много яки :offtopic: няма занасяне с тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Kromida

Аз търся Гиславед НордФрост3 или Фулда КристалМонтеро2 и се надявам да намеря щото иначе кофти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си търся вериги от ТАНК. Няма занасяне. Карал съм с ласса и клебер и досега не съм закъсвал никъде. Стига сте се изсхвърляли на някви алпини и снегорини......п.п. Хора щом разчитате само на гумите ви , а не на умения работата не е добре. Колегата Калоян Кателиев кара ЦЯЛА зима с летни ИЗТЪРКАНИ гуми и закъса само 1 ПЪТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си търся вериги от ТАНК. Няма занасяне. Карал съм с ласса и клебер и досега не съм закъсвал никъде. Стига сте се изсхвърляли на някви алпини и снегорини......п.п. Хора щом разчитате само на гумите ви , а не на умения работата не е добре. Колегата Калоян Кателиев кара ЦЯЛА зима с летни ИЗТЪРКАНИ гуми и закъса само 1 ПЪТ.

еваларка баце ... кажи им го ! само балъците карат със зимни гуми ... зася и аз си купувам ... ама като порастна искам и аз да съм шофер, като теб и колегата Кателиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си търся вериги от ТАНК. Няма занасяне. Карал съм с ласса и клебер и досега не съм закъсвал никъде. Стига сте се изсхвърляли на някви алпини и снегорини......п.п. Хора щом разчитате само на гумите ви , а не на умения работата не е добре. Колегата Калоян Кателиев кара ЦЯЛА зима с летни ИЗТЪРКАНИ гуми и закъса само 1 ПЪТ.

Закъса веднъж и поне десет пъти някой балък със зимни гуми го теглеше! :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех втора ръка 4 бр. Lassa Snoways 2 (DOT 2707 :hondarulez:) и ще ги видим как са :worthy: Малко скептично настроен съм ... но като се сетя, че и с CEAT ARCTIC III съм се предвижвал без проблеми ... значи ще свършат работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest m@ni@k@9111

хайде бре само ние ли сме "глупаците сас зимни гуми" това е шега и колега не раз4итаме само на гумите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с UNIROYAL WINTER GRIP много добри гуми особенно за градско зимно шофиране.Лятото също залагам на тази марка ненадминати са на мокро а и на сухо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще съм с Good Year Ultragrip 7 на един сезон отпред и Nokian отзад на повечко сезони. Изпаднаха ми на добра оферта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз където съм няма зима и ще си карам с Michelin (така ли се пишеше) Primacy, смятам обаче и по Нова Година като си дойда към България :fun: да не слагам нови за 10-на дена, надявам се да не направя като миналата година, когато бях само с предни зимни и шибнах Голфа в една мантинела. Ма аз съм от балъците, дето не моат да карат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за тази зима ЦРХ-а го снабдих със SAVA Eskimo S3, засега освен, че въртя волана по-лесно ( нямам серво ) друго не съм усетил ( на сняг не съм карал още ) :fun:

 

За инфо на колегите, цената беше 122 лева на гума ( 185/65/14 ), взех 2, безплатен монтаж нямаше, понеже не са комплкет от 4-ри :)

 

Публикувано изображение

 

п.с - сега гледам по сайтовете рекламират 93 лева за бройка с тази ширина, ама дали по сервизите има...

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Good Year Ultragrip 7 вече 2 зими просто перфекна гума ,но за съжаление доста скъпа :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще бръмча с :Pirelli P400 Aquamile :(

Редактирано от loko_fc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои да е чувал за Maxxis бравят ги някаде из Азиатските страни ,но немога да кажа кой точно,гумата е мнооого добра за цената си!!!В последния брой на немския Автобилд правиха тест за всесезонни гуми и Maxxis бяха на 5-то място от 8 като се има предвид 4е другите марки бяха много квалитетни и скъпи(Pirelli,Conti,Dunlop),само това 4е тази марка се тестваше заедно с тях говори много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с миналогодишните 2 марангони и 2 Дебица Фриго2, само че ще сменя задни с предни, предните видимо са станали с милиметър по-малък грайфер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще бона Goodyear Eagle UltaGrip на новото Акордче. Карал съм ситроенчето на Ultra Grip7 ,беше като снегорин 2 години, на третата вече не стават.Не е важно каква марка е гумата важно е да е нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих Ultra grip 7+. Обаче кавалите дето ми ги продадоха изтъркали датата на производство на двете, а другите две са 26 седмица на тази година. Усетих се след няколко дни като се загледах по гумите. До колко е проблем относително стара/нова гума?! Ако е голям проблем веднага тиражирам името фирмата която ми ги набута.

Редактирано от Dachev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз заложих на Ultra grip 7+ досега съм карал с само с good year или с тяхна шарка забележки нямам:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сложих днес FULDA CRYSTAL SUPREMO,карал съм другите си коли с тези гуми и съм много доволен и да ви попитам оригиналните са 205/55/16 а тези са 205/60/16,дали му пречи на автомобилчето(Accord 2.0 i vtec 2005)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих Maxxis Pressa Snow 195/50/15 за 108 лв/бр ама чакам още малко да се застуди и тогава ще ги слагам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

втора зима ще съм със Сава Ескимо наи-добрата гума за мен за Петрохан е уникална няма закъсване въпреки че съм без шиповетеhttp://picbg.net/u/12840/7854/215651.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко като офтопик... но на мен ми се иска да си взема и зимни Yokohama. Някои има ли представа какви зимни модели имат и на какви цени вървят. 195/50/15 примерно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз ще "обуя" Honda -та с Gislaved Euro Frost3 (с такива гуми купих колата). Надявам се да остана доволен. Пожелавам на всички безаварийно шофиране през зимният сезон. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Muggs

Ами аз се чудя м/у Vredestein Snowtrac 3 и Goodyear Ultra Grip 7+

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

За двете съм чувал добри отзиви и до края на месеца, трябва да реша кои да взема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко като офтопик... но на мен ми се иска да си взема и зимни Yokohama. Някои има ли представа какви зимни модели имат и на какви цени вървят. 195/50/15 примерно?

Привет, аз ще слагам w.drive v902 - за размер 195/60R15 цената беше 146 лева. Обади се на някой от телефоните от http://avtogumi.com/ и попитай за размер/цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Dunlop SP Winter Sport M3.Адски добра дума, според мен, за сняг - тази зима се връщах от Търново точно когато заваля "големия сняг", като оня през 55-та, нямаше снегорини, нищо, сам на пътя, чувствах се много спокоен с тях, един път не им хрумна да кривнат нанякъде. На киша и мокро също са добре, обаче на сух асфалт малко губят, приплъзват.

Редактирано от grem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

goodyear ultra grip 7 от миналата година ги имам и съм прекалено доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се оборудвах със 4 чисто ново Yokohama Winter F601 175/65 R14 от център за гуми Диана в Пловдив. 117.50 лв парчето. Много съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest schumi_fan

Bridgestone LM-25 205/55 R15 :rolleyes::D:P

Редактирано от schumi_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен също най-добрите зимни гуми са новите, по възможност и четирите, първата година няма проблеми, втората също биват, оттам нататък всичко преминава в ръцете и възможностите на шофьора, карайте с колкото можете по-нови гуми, особено зимата. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Yokohama Winter F601 175/65 R14. Много съм доволен, колата стои стабилно и не се притеснявам от закъсване.Препоръчвам ги! Жестоки са!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 новички Gislawed Euro Frost 3 175/65 14 да видим дали ще оправдаят доброто име на Nord Frost 3 :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 новички Gislawed Euro Frost 3 175/65 14 да видим дали ще оправдаят доброто име на Nord Frost 3 :huh:

ADAC, съюза на автомобилистите в Германия и най-голям такъв в света с над 15 млн. членове, оповести в началото на месец Октомври резултатите от тестовете си на зимни гуми в размери 175/65 TR14 и 195/65 TR15. Традиционно добре се представиха продуктите на водещите марки Goodyear, Dunlop и Continentalзаслужили оценка „особено препоръчителни” и в двата теста. Много добри показатели на сняг показа и новата зимна гума на Vredestein Snowtrac 3, която се класира на първо място в теста за размер 175/65 TR14. Освен традиционно слабите резултатите на произведените в Китай гуми, които отново завършиха на последно място, неприятна изненада е слабото представяне на Gislaved Euro*Frost 3 и получената оценка „непрепоръчителна”

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/tests.php/cPath/5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам да си взема 4 нови Маршал ,защото летните ми бяха Маршал и съм много много доволен! уникална гума поне за лятната за зимните им не знам.. като взимах летните маршал бяха на цената на мишлен , но ми препоръчаха маршал и съм много доволен ако някой знае зимните гуми как са им да казва..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля за зимна Ласа много ми ги похвалиха.Досега бях с Бриджстоун и като гледам цените на новителеле.Летните ми са Малоя и съм много доволен - може и техните да разгледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...