Jump to content
jorkata dinev

моторче за парно

Recommended Posts

Колеги, лесно ли се сваля моторчето за парното. Говоря за Хонда ЦР-В, 2000 г., 147 к.с.

Струва ми се че слабо духа и първоначално, докато позагрее малко трака, все едно има някакви боклуци вътре. Филтъра го сменявах преди около половин година, но и него ще погледна.

Напоследък, дори ми си струва, че като го пусна има някаква миризма на изгоряло :(

Моля, някой ако го е свалял да обясни как става, че в тоя студ не ми се иска да го засвалям и да се окаже, че не мога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под "моторче на парното" имаш предвид вентилатора в купето то - Сваля се лесно, развиваш 3 видийки които са отдолу на капака и го вадиш надолу( вземи си малко глухо ключе 8 или малък камък 8 или комплектче френски звезди, за  видийките на моторчето, и камъче 10 за останалите болчета) .Преди това обаче трябва да махнеш пластмасовата коричка, която е долу в краката и да отвиеш 2 болчета на електронното блокче( SRS мисля че беше)  което е върху ЕКУ на колата. Нищо не разкачаш от буксите просто го буташ настрани понеже ще ти пречи да извадиш мотора. За 10 мин работа!!

Редактирано от nightfighter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря. Точно вентилатора имах предвид!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...