Jump to content
Boris Ivanov

Хонда Акорд 7 с Ланди ренцо ОБД не отчита коректно нивото на бензина

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Сложих си газова на Ланди Ренцо ОБД и сега като карам на газ нивото на бензиномера ми пада.

Ходих в сервиза и ми казаха , че и на други коли било същото.

Моля някой ако знае или има някаква идея да ми сподели. Благодаря

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така. Въпреки, че съм с друга газова и без обд. Автомобила си смята колкото е изгорил и идея си няма, че имаш алтернативно гориво. Аз държа моя резервоар около половината пълен за да не ми свети, че свършва бензина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложиха ми някакво реле и сега пада малко по бързо но като запаля колата отново показва реалното гориво за малко.

като подкарам на газ и пак почва да пада

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след колко време разбрахте, че не отчита вярно бензина. Има ли значение какъв е Акорда - имам предвид софтуера на колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме предупредиха, че ще спада стелката на бензина. По някое време се усеща и показва вярно. Може да се сложи модул за ресетване. Аз прецених, че не ми е нужен. Мисля, че при всички 7ма ген. е така и не само...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега h5rov какво означава по някое време - бъди по конкретен. Четох за този проблем но до момента не мога да хвана дали лъже стрелката. Кажи какви са ти наблюденията за да сме по-наясно как да си следим или оправим проблема

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да бъда по-конкретен, не знам точно кога. Това което казвам е от наблюдение при мен. В момента от 2 дена стрелката е в нулево положение и казва, че нямам бензин, а реално имам около 20л. Ако дозаредя 10л. ще отчете реално, но кога си прави проверка, не съм на ясно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със 7-ма 2.4 при мен го няма този проблем, мисля че само фейслифответе акорди го имат, старите които нямат колко харчи колата го няма този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Malak коя година е Акорда - чух че има няколко вида софтуери за пред фейслифтовите седмици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал, че проблема го има само с тези които имат т.н. борд компютър (фейслифтовите модели).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен на ЦР-Вто е същата работа. Казаха ми, че нивото на бензина трябва да е над средата, но отначало не ми се сипваше до средата и често лампата ми светваше и даваше 0км оставащи км, но сега от както държа нивото над средата поне не ми светка лампата за горивото и ми дава овтаващо разстояние между 200 и 400км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпратиха някакви релета от Италия на Ланди Рендзо и ходих да ги сложат , но като подкарам колата след 40 сек. стрелката пада на 0 след като я запаля на ново ми показва реалното гориво. Но така е много гадно и сложиха някакво друго реле което пада малко по бързо от обикновенно на като я стартирам показва реално . Взеха ми 55 лева за релето . Забелазах когато колата е под по-голям наклон и като я запаля на другия ден отчита реално може би защото сондата е мръднала тогава,като при зареждане .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Boris Ivanov моля да описвате какъв модел хонда карате и коя година е произведена - имам съмнения, че софтуера е различен за различните модели и години на производство

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук твърдението че проблема се наблюдава за Акордите с борд компютър (след 2006) се потвърждава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел с Акорд 2004 Тайп С 2.4 го няма този проблем. До преди малко го разпитвах. Ако не се лъжа е с БРЦ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - моделите след 2005 го имат. Аз съм К24А3 TS и при мен пада, като от време навреме се рестартира само, независимо колко е пълен резервоара.

Свиква се...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има същият проблем с нивото на бензина и за да се реши този проблем ми искаха 50 лева за част, която да ресетва компа. Аз реших да не ги давам за това, а си сложиш гориво за тези пари ( нивото на горивото да е над половината) и сега след извесно време стрелката се мести в намаляваща посока и като мине половината, компа сам се ресетва и всичко е ОК. Смятам, че това е част от решението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже вече не ѝ обръщам внимание на стрелката,Държа бензина над средата в резервоара,въпрос на време докато ѝ свикнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро ще имам брандирани интелигентни емулатори мое производство за всички Хонди до 2016 година включително.Монтажа ще е изключително елементарен и няма да има нужда от специализиран сервиз .Ще се произвеждат в Китай за мен.Засега всичко върви бавно,но се надявам до 3 месеца да са в България.

Редактирано от Markony
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един със местеща се стрелка за нивото на бензина. 
К24а3, 2007, АТ , БРЦ, ГИ. Малко съм фрустриран и всъщност много ме дразни това, парите за ГИ не бяха малко и не искам да ми прави такива глупости. Казха , че е възможно да ми светва чека на 5-6 бутилки при вас така ли е ? 

Колко разход на газ да очаквам колеги ? /съзнавам, че е много условно/

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото някъде в някоя тема четох, че няма нужда от ОБД ? Някой да знае нещо ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайците ме забавиха.Ако някой много го дразни стрелката на бензина/бордкомпютъра да ми пише на лични.Ще му сглобя емулатор,конкретно за модела със инструкция за монтаж.Цената ще бъде символична...Монтажа е закачването на 3 кабела към бензинимера.Елементарно е!Моделите за всички Хонди са различни.Пишете ми с номер на рама....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един със местеща се стрелка за нивото на бензина. 

К24а3, 2007, АТ , БРЦ, ГИ. Малко съм фрустриран и всъщност много ме дразни това, парите за ГИ не бяха малко и не искам да ми прави такива глупости. Казха , че е възможно да ми светва чека на 5-6 бутилки при вас така ли е ? 

 

Колко разход на газ да очаквам колеги ? /съзнавам, че е много условно/

Къде ти го сложиха БРЦ-то - Ласков, Фагу, Брц Тракия? И не трябва да ти светва чека на николко бутилки, ако всичко е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и половина съм с ВРЦ без обд, нито веднъж не ми е светвал чека! Нямам и проблеми с вървенето. Подробен разход може да видиш в подписа ми. Относно стрелката на горивото... колата не знае, че имам газ и си "гори" бензин и стрелката спада. Държа я заредена около половината резервуар и така не ми светва резерва. Не ми се занимаваше с емулатори...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата уредба е сложена в Лазаров и Атанасов /така мисля се казваше - срещу новата сграда на Пловдивския Университет/. Това е втора хонда, на която слагам БРЦ при тях . Монтажа /и този път/ е много чист и прецизен. няма кабелчета , няма тръбички . Харесват ми и на приказка и на работа.

Предишния автомобил също ми даваше голям разход в началото, като аз сам си открих проблема, който се оказа задръстен /много/ катализатор. След като го махнах колата се разваря повече и започна да гори по-малко.

Този емулатор какво прави ? Ако не могат да решат проблема /а очевидно след като всички са на тоя хал - няма да могат/ сигурно ще си поръчам един емулатор , колега Маркони / с благодарност/

п.п. Мен лично много ме дразни да ми шава стрелката и да не знам грешката вярна ли е , не е ли

 

 

14,18 l./ 100km умерено градско /т.е. може и повече може и по-малко/

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Имам Акорд JHMCL76406C211687 (facelift) с АГУ и показателя на горивото се държи странно, както беше описано, стрелката пада, дори и когато карам на газ. Тъй като газовото го имам от няколко дни се опасявам, че когато стрелката покаже нула, дори и да имам гориво няма да мога да запаля. Имам ходене до София, а съм от Бургас, дали няма да остана на пътя?

Газовото ми е OBD контрол, това с какво е по-добре от обикновен газов инжекцион?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато резервоара за бензин е над половината, няма падане на стрелката,при каране на газ. Тази стрелка си пада до някакъв минимум и след това се ресетва в точното положение.И при мен е така,не ми се е случвало, да не запали при този минимум. Даже, днес си направи пак ресета от минимум.Свикнах вече:).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не става като падне до 0. Просто мрънка. За да не мрънка винаги имам поне 1/3 бензин. Дозареждам до 1/2 за да не старее бензина.

Карай така и да не ти пъка... "нормално" е :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.08.2016 г. at 22:03, Markony написа:

Китайците ме забавиха.Ако някой много го дразни стрелката на бензина/бордкомпютъра да ми пише на лични.Ще му сглобя емулатор,конкретно за модела със инструкция за монтаж.Цената ще бъде символична...Монтажа е закачването на 3 кабела към бензинимера.Елементарно е!Моделите за всички Хонди са различни.Пишете ми с номер на рама....

 

Здравей Markony,

получили се с китайците че все още малко ме дразни,

но сигурно ще си взема емулатор.

Лек ден !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се ,но няма да повторя.От 100 бр преправях 30...Рандемана им е много нисък :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Honda Cr-v 3 от 2008 2.0 бензин имам същия проблем а преди това го имах и на Mazda 6 2008 2.5 бензин.
Сега да обясня защо се получава така: Получава се така че докато караме на газ компютъра на автомобила отчита не по механична сонда а по електронна която деиства по следния начин: Прави първоначално замерване на количеството на гориво в резервоара след което компютъра изчислява че с наличното количесто може да измине даречем 400км но когато аотомобила се движи на ГАЗ същите тези километри започват да падат а от там компютъеа изчислява че горивото намяла и сваля индикатора(стрелката на резервоара)! Или по просто казано измерването на гориво не е постоянно а на цикли за изминато разстояние! ( ралика между МЕХАНИЧНА СОНДА и ЕЛЕКТРОННА която се среща не само при HONDA а при подчи 90% от колите след 2006г.)
Решенията са 3 вина 
1/ Поставяна на реле за пръкъсване на тока на сондата за крадко с цел да се причини ново измерване на количесто което струва пари...
2/ При святвана не лампата на горивото да се зареди минимум 5 литра бензин за да се предизвика ново замерване което пак струва пари...
3/ Начина по който няма да ни стррува пари но изисква малко време е просто разкачече масата (минуса) на акумулатора за 20-30 секунди и я закачете отново след тази процедура като подадете контракт компютъра веднага ще направи ново замерване и ще покаже реалното количесто гориво и километри пробег.(ВАЖНО: Ако сте с оригинална музика(мултимедия) намерете кога за нея предварително защото след процедурата ще ви поиска КОД) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сериозно ли мислиш че с №3 предлагаш работещо решение?

Редактирано от CCord
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз монтирах няколко такива, засега няма оплаквания.

 

5b4386ab24118ca3500d878f0df529f5.jpg

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели координати на Маркони и сервиза му, че не мога да изпратя лично съобщение.
Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона е в профила му,да знаеш че трудно се свързваш с него .

1267426796_Screenshot_20201202-114520_SamsungInternet.thumb.jpg.90f12006d46d1e5bb6b02ef76ac5e266.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...