Jump to content
Sadechev

Разкрачена задница

Recommended Posts

Здравейте,скоро забелязах,че лявата ми задна гума седи доста по-разкрачено от другата.Каква може да е възможната причина.Колата е црв 2000 к,147 к.с.Като цяло цялата задница е провиснала,дори мислех да я повдигна с някакви подложки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампони? Амортисьори? Пружини? Реглаж?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да (смени всички тампони). По-скоро не. Да (сложи подложки). Може би.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни големите тампони на задните носачи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема в ЦРВ2 . Причината същата. Емича е описал всичко и решението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разкрачената задница според мен са виновни тампоните на задния носач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да каже първо за коя генерация става въпрос, щото "2000к 147 к.с." звучи като 1-ва. На Емича е 2-ра и задното окачване няма нищо общо с това на 1-ва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем. Реших го със смяната на втулките на задните горни напречни щанги. Геометрията на задницата се оправи. Може да се купят и целите щанги. Китайците продават регулируеми такива, купих си ги, но се оказа, че разстоянието между отворите за болтовете към купето се разминават с 1 мм, а не ми се занимаваше да ги напасвам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! При смяната на летни със зимни гуми, забелязах, че летните са износени повече от вътрешната страна. Отделно, напоследък, гледайки отзад, задницата на колата ми се вижда разкрачена така / \ , вместо ||. Викам си – ясно, за тампони съм. Отидох в Овча Купел при Слави. Цецо направи обстоен преглед и НЕ НАМЕРИ НИЩО ПРИТЕСНИТЕЛНО по окачването. Според него нещата ще се оправят с реглаж от хора, които знаят, как и какво правят. Даде ми координати на такива и ми показа болтовете за реглаж: 038342774.jpg?r=0

 

Веднага прозвъни, но не можеха да ме вземат веднага за реглажа и го отложих. Преди да се прибера, обаче минах през Експрес-2 - до нас е в Дружба. Нямах час за реглаж, но се разговорих с човека от стенда иии хоп – ИЗНЕНАДА! Той твърди, че от болтове на снимката се коригира този ъгъл / \., НО погледнато отгоре, а не отзат. За корекция на разкрачена задница предлага реглаж, но след като се подложат по 2 бр. шайби на тези места:

038342776.jpg?r=0

 

Сега съм в шах. Ще ми се да вярвам на Цецо - като хондаджия, но и човека от стенда това работи. Ако направя само реглаж и той е неефективен си прецаквам и зимните гуми. От друга страна, това с подлагането на шайби ми се вижда малко...

Какво е вашето мнение?!Стенд на амортисьори не съм минавал, но визуално не са зле и не ги усещам като проблемни. Пружини, Подложки, Къде при Кой???!!!

p. s. В Мануела намерих това:

038342775.jpg?r=0

p.p.s. Kak се слага елемент от PDF

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се виждат снимките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна работа! Ще следя как са резвиват нещата. Според мен стендаджията не е в час с Хонда. Питай някой който е в час. Преди време ходих при един препоръчан  пич в Люлин с много добър стенд, а и самият той беше много в час. Ако ти трябва инфо ще дам на ЛС.

Успех

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kalintry ,относно сервиз Експрес-2 в Дружба съм писал в една друга тема, ако искаш я намери и прочети за да не се повтарям (не обичам да плювам излишно).

А  от написаното , относно  реглажа на този наклон  /-\ , от  момчетата в сервиза в Овча купел, започвам да се съмнявам в тяхната компетентност.

Ако нямаш сходимост на колелата , може и да го регулираш отзад, но друго - едва ли. 

Редактирано от Emicha
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич, попрочетох доста в този форум  и в оффроуд форума по моя проблем. Включително и опита ти с Експрес-2 в Дружба. За случката с разхлабения макферсон сигурно отдавна си простил. Аз бих махнал с ръка (тази кола май ме научи да прощавам лесно на "майстори") и забравил. Лошото е че с втората част от поста си мoже да се окажеш прав, май?!

За да е пълна загадката се оказа, че след реглажа на 10 май 2017 съм бил в норма?

038348926.jpg?r=0

Ето ги и нормите:

038348925.jpg?r=0038348927.jpg?r=0

 

Очевидно нещата отиват към превенция с подложки или пружини (с огромния въпрос Къде и Кой), или ... шайби, че ще мога сам;-), май!

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с Емича. Наклона може да се оправи с шайби,но не съвсем.Дебелината може да отиде към 3 мм, ако е много разчекната.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те т'ва ми трЕбваше. Веднага си отварям една бира :drunk:  и слагам шайбите...на рафта за бързите поръчки :honda: :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих по 1 бр. щайба с дебелина 3 мм. Веднага, с просто око забелязах разлика. Не се сетих да снимам преди - снимките са след... Струва ми се, също така, че се повдигна отзад. Сега разстоянието от земята до калника е ок. 72 см. Не се сетих да го измеря преди...

Човека от реглажа бе възхитен от резултата. Аз съм със смесени чувства, предвид побългаряването!

038363260.jpg?r=0

038363261.jpg?r=0

038363262.jpg?r=0

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега как е колега, яде ли гумите пак ? На мен май  ми предстои същата гимнастика че дясна задна леко е поизядена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минал съм много малко километри. Но няма причина да яде гумите, НАДЯВАМ СЕ. Погледни и #8 мнение в тази тема, че аз (макар, че е точно преди моето) нещо не му обърнах внимание;-( Човека си продава регулируемите носачи http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=105768&hl=

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок разбрах само да попитам старшия<майстора>дали ще се хване да го направи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм подложил по 3 шайби но смених болтовете с по дълги и усилени преди около 20 - 30 000 км. и всичко си е ок.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...