Jump to content
wwwolfish

Интересен проблем спирачен апарат

Recommended Posts

Здравейте,

Колата ми е с дискови спирачки отзад.Едното задно колело има проблем: Спирачката задържа и накладката постоянно трие в диска и се стига чак до пушене,ако изминавам по голямо разстояние. Мислех си ,че задържа ръчната но не е така. Вдигнах колата на крик и установих следното: Почуках леко с чукче по спирачния апарат и веднага колелото се освободи и се развартя свободно на ръка. След това натиснах спирачката и колелото пак затегна. Отново леко почуках по апарата и веднага пак освободи.Винаги се оправяше с леко почукване. Всичко това без да пипам ръчната. Ако е клеясало бутало едва ли щеше да се оправя с леко почукване....Какво ли може да е? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти и смажи добре водачите на спирачния апарат,виж как са уплътненията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да свалям спирачния апарат за да извърша тази процедура или само да сваля накладките? Не съм пред колата и не мога да си го представя в момента....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само свали накладките - виж дали са здрави уплътненията (прахоуловителите). После един на педала да помпи, а ти с една щанга подпирай между диска да не изскочи цилиндърчето и така ... раздвижване. Както каза колегата по-горе малко смазка и трябва да се получи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да свалиш горната част на апарата, след това сваляш водачите, за да ги почистиш, раздвижиш и смажеш. Огледай маншона на буталото, както и самото бутало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако е на Хонда, задните бутала се прибират с навиване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пиша в същата тема но имам подобен проблем. При мен се чува едно свирене на задно дясно колело докато карам...като натисна спирачката и спира да свири. Предполагам, че накладката задържа и се получава един вид триене с диска или греша?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники ! На теб проблемът може да е , че са ти за смяна накладките и да ти свири звуковата индикация за износени накладки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не ми се вярва да е това. Първо, че са сравнително нови, а и няма логика само задна дясна да се износи, а другите не. Второ, това свирене се получава само при свободно движение,(когато накладката ти свършва, ламаринката свири при натиск)...при мен свиренето е при свободно движение...

Редактирано от niki_honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,проблема е отстранен..Оказа се.че основите на накладките са поръждясали и не се движат в супортите-т.е не се отдръпват от диска при отпускане на педала.Почистих ги с пила и шкурка,както и леглата на супортите и всичко е ОК. Водачите бяха добре,както и всичко друго.Благодаря на всички за съветите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...