Jump to content
Guest radku

Проблем с оборотите Сивик 5 хечбек

Recommended Posts

Guest radku
:D Момчета имам проблем с Ниските обороти на моя Сивик D15B2 Малките бороти отначало се променяха(надолу),но доиде един момент когато съвсем паднаха до 500 и понякога гаснеше.Това стана като изкарах кабел + директно от кутията под предния капак която е от ляво до акумулатора с разни си ел глуппости вътре (релета и тем подобни).Та къде се отплеснах.Та този кабел го изкарах за CD-то.Но мисля че няма логика да паднат оборотите от това.друго интересно е 4е по пътя на логиката реших 4е е от от температурния датчик който влиза в главата да мери температурата на водата.Той се намира под делкото.И оборотите се оправиха но когато запаля колата студена не веднага се стабилизират а остават пак ниски 500 об/м и до 1 мин се оправят.Така рещих 4е проблема е от този датчик но май ще трябва да отида на ЕЛКОН.Ама все пак някой да даде съвет Моля ;) Датчика съм го намерил ама сам решил парво да отида на елкон и тогава да го купувам :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Според мен ако си смениш капачката и палеца и ще се оправиш.Аз преди 2 години имах такъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Ако се чудиш дали капачката на делкото е спукана, лесно можеш да диагностицираш, като погледнеш на тъмно дали докато колата е запалена, около делкото се виждат разни малки сини светкавички и т.н. светлинни ефекти. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

Оказа се на ЕЛКОНа 4е коли4ката ми имала спукан вакумен марку4. :) Но оборотите пак са ниски просто се надявам да ми падне разхода ;) 4е последната седмица се беше вдигнал.Но на компутър не можаха да я закачат да кажат кой датчик се дъни защото,инжекциона се тествал със светлинни кодове дали е наред,а не с БОШ компютър.Някой правил ли го е това със светлинните кодове и как става??????Този светлинен тест еднакъв ли е за всички двигатели Имам предвид таблици,кодове и т.н. ??? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DjSprite

Погледни под дясната седалка там би трябвало да е ел.таблото :) , не бе там е компиутъра ..и би трябвало да има едни светодиоди...поне при мен е така (CRX 1gen.)..и те показжат какъв е проблема .....а таблица за тях има в интернет.....но ве4е не се сещам от къде я теглих......

Редактирано от DjSprite

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...