Jump to content
tzetzotz

D15b2 игла и сгъстяване

Recommended Posts

Колеги, двигателя е Д15б2, с пълна игла от D16a6. Дали ЕКУ-то от d16a6 ще може да храни безпроблемно двигателя ако степента ми на сгъстяване е 10.6- 11.6, с бутала от д13 (и евентуално гарнитура от д16з6) както и дали мога мина без раздвижна ролка. Блока и главата, с минимален шлайф. Принципно колата ще се кара само на газ, но все пак искам да мога да я карам и на бензин.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем компютъра да не може да "храни" двигателя стига да е настроен както трябва от човек, който знае какво прави. Без раздвижна ролка ако ще е наистина само заглаждане не би трябвало да има проблем. Но ако от 10.6 до 11.6 ще се вдига с челосване на коя да е от двете повърхности ролката си е задължителна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....на сгъстяване е 10.6- 11.6, с бутала от д13 (и евентуално...... Как изкара тези цифри?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поясня в самото начало, че с предния ми пост съм ви подвел, колата няма още инжекция от д16а6. Извинявам се нескопосаното обяснения.Колега Mr. SOHS, мисля, че компютърът на А6 не може да се "настройва", от там и въпросът ми за "храненето", поправете ме ако съм в грешка. Фене, цифрите ги изкарах от калкулатора, някъде бях прочел за буталата на д13 че са с dome+5, оказа се че е 2.5, грешката е моя. по-високата стойност пък, 11.3 получих с тънката гарнитура, 0.025 in. В крайна сметка с тънка гарнитура и бутала степента е 10.7 .С клингерита е 10.08Работата е там че нещата лека полека май отивам към карбуратори. Тук и сега е момента гуруто на карбураторите Фена, да удари едно рамо и да каже дали карбуратори от хонда ЦБР 600 ще "хранят" достатъчно. Да напомня че колата ще се кара основно на газ. Ако има подобна тема, дайте някакъв линк, моля.

Редактирано от tzetzotz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да хварля и аз малко светлина в тая история компа от д16а6 може да се настройва и то доста добре поне аз на моята д15 която е с турбо съм нямал никакви грижи от страна на настройка а доколкото дали ще може да храни това зависи единсвтено и само от инжекторите и щом аз със мойто стокови от д16з6 можах да изкарам 200 коня на мотор невеярвам на теб да са ти проблем и да има недостик на гориво но това при условие че ползваш пълна игла

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, това исках да разбера Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, намерих си суап за пълна инжекция от д16а6, проблема е че в комплекта нямам делко и инжектори. Въпроса ми е, коя част от ферита в делкото трябва да махна и с колко, принципно ще е временно докато намеря делко от а6, ама тия временните работи понякога са по дълготрайни от предвиденото Публикувано изображение Другият ми въпрос е от кой двигател мога да използвам инжекторите, ест без да използвам резисторната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи не си си намерил нищо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...