Jump to content
B7_

Д15з6 чип?

Recommended Posts

Здравеите интересува мв дали е възможно да се сложи някакав чип на моята колица?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не (не и на това Еку)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво би станало с П28 екото с този двигател и 1 чипче? Четох във 1 форум 1 пич беше писал че сложил но почнала в ниските да върви не много добре но в високите пак варвяла 6+?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипът ако е както трябва няма причина да не работи добре на ниски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи с 1 читаво еко и 1 чип сичко би трябвало да е КООЛ :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо смяташ, че само от един чип ще литне?Според мен ако не мислиш да пипаш нищо по двигателя не си струва да даваш 200 лв. за П28 и някой лев за чипа и едва ли ще усетиш голяма разлика във вървенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не определено не смятам че ще литне просто ми казаха че може да се чипва и се допитах тука за да чуя други мениния :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сивикът ти е след 98 или е японски да не забравиш че ти трябва ОБД2->1 преходник за да ключиш П28-цата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме е срам да питам но ..... какво е аджаба това ОБД1/2 ;). Колата ми е японка и е 96г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора искате да ми кажете, че в Диджитал тунинг не могат да ми сложат чип, така ли? Ето ви линк 1.5 VTEC 114CV сега на кой да вярвам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и 1 добра новина ;) Хаиде сега разбирачите да се намесят и да кажат истината може или неможе .. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ми изглежда като приказка ..... качване на мощността с 13 коня и въртящия момент с 18 нютона ;) ...... те хората само с чип ще я направят да лети ;) Пък за цената да не говорим . За тея пари ще си закача 3-4 П28-ци и ще мина на ОБД 1 (ако съм 2) п.п. То в същност може да ти връщат чипната П28-цап.п.п. На един познат с Опел така си даде компа . Одраха го 200 кинта и ефекта беше "Ъ" .....

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора Вие не четете ли. Никой не е казал че не може. И аз и колегите просто казаха че с твоето ЕКУ не става и трябва да ползваш друго - например P28 или негов аналог. То вече може да се чипва . Проблема при теб е че ако си ОБД2 трябва да преминеш към ОБД1, защото P28-цата e OBD1 (on board diagnostic).Това става или с преходник ОБД2->ОБД1, но не много добро решение или промяна в инсталацията, но в този случай трябва да се справяш добре с жиците и поялника, а и да знаеш точно какво правиш ;).Но като гледам стойностите от старницата на Digital Tuning : Въртящ момент 152 Nm/ 5130 min-1 и Мощност 127 к.с./ 6610 min-1 само с чип не става приятели. Ако беше толкова лесно всички щяхме само да чипваме и да не даваме пари за скъпи железа ;)

Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам пич на мене ми изглежда доста лесно, защото на нашия Акорд 2,2 i-ctdi му сложихме чип точно от тея пичове и от 140 сега е 170 кончета и мога да ти кажа, че на втора при ниска скорост и натиснат педал на газта рязко до дупка, започва да му светва лампата за тракшън контрола...демек почва да пили гуми в движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто зададох въпроса в форума защото 1 приятел казва може другите пишат неможе и исках да разпеда дали ДА/НЕ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея коне за нищо ги нямате.... Вместо да купувам колектори-молектори и да сменям главата е трябвало просто да ида да ми чипнат Еку-то и вече щях да летя със 180 коня ;) да се изкажа точно по темата: аз до колкото съм запознат не може. и да има някакъв вариант никои не се занимава в смисъл то невъзможни неща няма .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е значи може ;) едва ли някои има за цел слага чипа несменя нищо и както каза лети с 180 к.с. аз и на 114 сам доволен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е уникална : Цена: 778 лв За толкова пари мисля че ще смениш еку и ще чипнеш и пак ще ти останат пари!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е уникална : Цена: 778 лв За толкова пари мисля че ще смениш еку и ще чипнеш и пак ще ти останат пари!

....поне на 2 коли!!!-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------HONDA CIVIC 1.5 VTEC - 114 CVСравнителна характеристикаТехнически параметър Стойност (фабрична) Стойност (DigitalTuning)Максимална мощност (hp) 114 / 6500 min-1 127 / 6610 min-1Максимален въртящ момент (Nm) 134 / 5400 min-1 152 / 5130 min-1Максимална скорост (km/h) 188 193Ускорение (km/h s) 10.2 9.7Разход на гориво (l/100 km) 5.6 5.4Цена: 778 лвБраво, добра цена за тези показатели и то само с чип. Значи при положение че в момента вече съм под 9.7 от 0-100, ако сложа този чип ще започна да режа Б16-ки и Б18-ки ;) За разхода: Хмммм, че то и на сток кола в зависимост от карането може да се свали не на 5.4/100, а дори на 5л/100За мощността: Една шепа карантии в картунката и спокойно си отива на прословутите 127hp!!!Не ми се коментира, как само с един чип за подобна сума може да се постигнат тези резултати, че дори и да се намали разхода на гориво?Явно сме пълни тъпаци, щом след чипване не можем да свалим разхода, пък колата да литне!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам пич на мене ми изглежда доста лесно, защото на нашия Акорд 2,2 i-ctdi му сложихме чип точно от тея пичове и от 140 сега е 170 кончета

...а да си забелязал,че човека пита за бензинов двигател,а Акорда ви е дизел и при него нещата стоят по мнооого по различен начин ;)
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора искате да ми кажете, че в Диджитал тунинг не могат да ми сложат чип, така ли? Ето ви линк 1.5 VTEC 114CV сега на кой да вярвам?

--> VTi ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ако имах излишни една купчина пари можеби някои ден щях да дам ;) 800лв. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоя фабричен компютър, ТЕ са ти единствения шанс.Между другото, сега се сещам че и други предлагат подобни тунинги и макар цените им да са подобни, те поне имат дино ;)Разбивката на цената за подмяна на ецу-то и настройката на новото клони към тяхната цена, макар Мишо по-горе да не е много съгласен.С други думи, ако човек иска чип и толкоз, няма лошо да пробва фирми подобни на диджитал тунинг.Ако обаче мисли да не спира, а да развива двигателя малко по малко, то взяка една стъпка ще изисква донастройка на конкретния двигател и в този случай инвестицията за подмяна на ецу-то е по-изгодна защото дава възможност за лесни бъдещи донастройки.п.п. В предишното си мнение забравих да кажа, че тунинга на съвременен турбо дизел е доста различен от тунинг на бензинов атмосферен двигател и ползите при турбо дизела са далеч по-лесни за постигане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам че подмяната на екутата за моята кола до някаде ще е по добре защото поне няма да работи на еко режим на всяка 1 скорост и като натисне човек да се чуди колата кога ше почне да ускорява ;) До колкото сам чел при моята колата работи на 12клапана на всяка 1 предавка до 3000 оборота след това се вкл. 16 клапана и наи накрая нещо като втек а 5-та предавка така и не работи на 16клапана на колкото и оборота да е .. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и защо си мислиш че при ниски обороти е по-добре да си на 16 клапана ??п.п. някой да ми разконсперира долното мнение че нещо не го схванах ;)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не толкова за тези ниски обороти отколкото за 5-та... ;) ако искам колата да вурви се да ручкам да ручкам на тая 4-та .. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аз също съм с D15Z6, карам го вече 2 години и половина, със сигурност на 5-та предавка vtec-а се включва на 2500 оборота. Ако се подава много плавно гаста се усеща. Главата ми изглежда като на d16y8, поне на външен вид и винаги съм си мислил че суап на вал + еку(ОБД1 с таблица за D16Y8 за база) би трябвало да стане. Но пък от друга страна колегата kalos е сложил вал от D16Z6 и физически е паснал, но е имал други проблеми след това и не е писал дали ги е отстранил. Само със смяна на ЕКУ не виждам как ще стане като ги няма правилните гърбици на вала. За съжаление тоя нашия двигател е само за Европа, ако се предлагаше и в Щатите досега да е разкостен отвсякаде и да има предостатъчно инфо по въпроса.П.С:Със сигурност съм написал и някоя глупост от незнание, моля за извинения ;P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене се усеща едно странно предурпване и колата почва да ускорява но не винаги се получава. Примерно си карам със 100 на 5-та и съм на 2700 об/м някаде и не натискам и колата изведнаж решава 4е трябва да тругне сама и почва да ускорява!? Защо не всеки път е така ами когато тя си иска но не е в-тек сас сиг :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има тема с проблема който описваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфо колкоте иска човек за D15Z6, малко повече търсене.Някой ден , ако ми премине мързела и намеря малко повече свободно време, ще пусна тема с инфо за тоя пуст Д15З6.Не съм открил топлата вода, много преди аз да знам за този двигател, има хора които са го направили стъпка по стъпка и имам всичко описано.За съжаление липсва снимков материал!!!П.С. На 5-та Витека включва на 3000 оборота, не на 2500!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не толкова за тези ниски обороти отколкото за 5-та... :plane: ако искам колата да вурви се да ручкам да ручкам на тая 4-та .. :bow:

....караш кола с малко НМ аз ако искам да потръгне слагам даже 3-та ...чипа нема да ти направи колата да отлепя или по твоему да вУрви повече на 5-та ако си на малко оборотиП.П ...има едни лепенки които някой си слагат отзад на колата ''Обороти му е майката'' те са много актуални за сивика ти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еди, тоя двигател спрямо другите има доста повече въртящ момент на ниски от останалите в неговия клас :plane: Това че предавките са му космически е друга работа :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно май предавките са много виновни за невървенето (и негоренето де), ето едно цитатче от чужд форум което ме развесели:

If you wanna get the most from any mod you do to that engine, get your self a D16y8 Transmission. The stock econo geared cogbox makes you slower than granny and her walker.Drop in the y8 tranny and its like Chuck Norris roundhouse kicks your civic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има логика защото се пак 4-та 200 ;) нечовешките скорости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се до другата седмица да имам кутия от малкия в-тек, ще бъде проверено на практика.B7_ ако търсиш някакво инфо за нашите моторетки, в САЩ аналога им е D16Y5 :) Главите са еднакви на D16Y5, D15Z6 и D16Y8, но D16Y8 е с друг вал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с новата кутия, определено вече може да се кара като нормална кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каква е разликата сега със тази нова кутия?! ;) пусни малко поиче инфо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата с интерес чесно казано...карам същият двигател и съм очарован от икономичноста но не и от варвейа на колата...имам аверче с 5-та Д15Б2 и мога да кажа че варви доста по добре...ако се пуснем в движение в момента на настапването на гаста веднага дарпа повече от 1 кола...ако пак е от място много според зависи,при д15з6 силата му е много по високо в оборотите...не ме разбирайте погрешно,много сам си доволен от колата но тези факти малко ме смущават...все пак това са 25 кончета отгоре...Marcus: наистина ще се радвам ако споделиш каква точно кутия си сложил и наблуденията ти какви са.....варвене.....разход на гориво(криза е всепак ;) )?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кутията е от англичанка, D16Y2, почти еднаква е с на D16Y8. Нямам кой знае какви пречатления още, все пак кутията дойде наобед, беше монтирана след 2 часа... ех тоя мерак ;) но я пробвах снощи на 10-тина километра извънградско и останах очарован. Колегите с D15Z6 знаят колко е кофти да караш на 5-та с 2000 оборота и да искаш да изпревариш, просто не става докато не свалиш една-две скорости надолу. Сега вече се развърта доста по лесно, много по-приятна е за каране. Кутията е по-къса, на 3-та на 7000 об е на 140км/ч , със старата беше на 150км/ч. Това са ми впечатленията за сега. Разхода ще го видим другата седмица, смятам да ходя до Банско и ще я засека точно. А, и между другото, няма никакъв проблем с монтажа, всичко си дойде на мястото, сякаш винаги е била там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега я направи едно клипче да видиме аджаба има ли фаида :) от цялата система

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...