Jump to content
demon89

Как се сваля габаритът на прелюд 4ген

Recommended Posts

Колеги вчера се  опитах да си сваля предния десен габарит понеже ми е изгоряла крушката,но за жалост опитът приключи неуспешно. Освен едното малко винтче над габаритът какво друго го държи? Трябва ли да се свали цилия фар или нещо такова ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш гумата ако мислиш че ще ти пречи, развиваш болтовете на подкалника, развиваш болтовете на кората под двигателя, отваряш корите и бъркаш. Крушката е на фасонка. Ако се справиш с корите смяната е лесна. Малко тъпо за един габарит да правиш толкова много неща ама така са го измислили. Ко да се прави.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за 4ген. развива се едно болтче(отгоре на габарита като отвориш капака) и другото е щипка махаш габарита и обратната процедура :music:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво е на щипка ама на мен ми се наложи и не стана да излезе. Затова бърках отдолу. Иначе съм свалял всичко - фар и габарит ама отдавна и не помня как точно се захващаше. Струва ми се че заедно ги бяхме вкарвали. Така че ако не излезе лесно - ще се бърка отдолу :)

Редактирано от degman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма мъка ,голямо чудо ефект никакаъв. Ако някой преди това е сменял крушката на този габарит то явно направо е бетонирал щипката.Пробвах и да бръкна през гумата ,но и там нещо ударих на камък .Тия дни опитът ще продалжи с цялото сваляне на фара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезна гадът. С много дърпане,чупене на пръсти и грубо съблазняване на майки :D  Оказва се ,че го държи винтче с клиновидна глава което влиза в ухо директно към фара.Няма от къде да се бръкне да се отвие директно такаче решението е или сваляне на фара или както направих аз, подведен от мисълта ,че е щипка, с много бутане отвътре навън . Публикувано изображение

Редактирано от demon89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е толкова ли не можа от долу да бръкнеш? Нямаше да се мъчиш толкова просто. Знаех си че не е само болтчето отгоре. Важното е че си го свалил без да счупиш нещо. Sent from my GT-I9505

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ти колега от къде си бръкнал ,но аз неуспях да си счупя толкова ръцете ,че да стигна до него през подкалника.Най близкия ми опит беше до ръбът на бронята там от където пачва ъгала на габарита

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е лягаш на земята и бъркаш много нагоре :) Sent from my GT-I9505

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...