Jump to content
SpliFF

Какви ремъци,масла и прочие за Honda Accord 6 gen.99 година

Recommended Posts

Привет на всички.От скоро съм горд притежател на Accord-а ,автоматик 2.0i v-tec 147k.c. и идва ред на обслужването.Интересувам се какви марки  ремъци,ролки,филтри и масла са подходящи за този вид машини.Също така с какъв вискузитет да е маслкото на двигателя , какво маслко за скоростната кутия ,хидравлики и прочие.Просто не искам да я претупвам и да отбия номера ,че нали уж всичко е сменено,търся оптималия вариант качество -цена.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не си е обслужвал автомобила?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи ремъци на Gates , ролките нямам представа.Водната помпа не се сменя освен ако не е протекла или ако има луфт. Масло - аз карам с 5-40 на Motul.

Относно масло за скорости само оригинално , не е толкова скъпо.За хидравлика и спирачки пак оригинално от Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за отделеното внимание.Насочил съм се към ремъци Gates и ролки Ina.При смяната ще се види и в какво състояние е водната помпа.Дилемата за двигателното масло е дали да е 5W40 или 10w40.Пък относно маслото за скоростната кутия и хидравликата са си цифра 35лв литъра на atf dw1 до колкото разбрах стария вариянт на това масло е atf z1 и цената на хидравличното пак е 35лв 1л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

според мен най добре да си я караш с пълна синтетика 5W40.

При мен много добре се държи с 5W50

:yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...