Jump to content
Essential

Разлика в шенклелите.

Recommended Posts

Здравейте колеги.Бих искал да помоля за малко информация. Става дума за Хонда Сивик 5-та генерация. Някой може ли да ми каже разликата в ушите за захващане на предните спирачни апарати при 240мм диск и при 260мм диск каква е. Интересува ме разликата в размерите на ушите.Ще съм благодарен, ако някой може да помогне с конкретни цифри.Благодаря за вниманието.

Редактирано от Essential

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цифри незнам ма болт он нестават ,Номера става направо с шенкели .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика има в разстоянието между болтовете на водачите.Ако "ушите" е другото разстояние / за планката на апаратите, дето се монтира водача / - няма разлика.Дефиниция за "уши" може много да помогне. :)

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се. Интересуват ме "ушите" където са отворите за захващане на супорта към шенкела. Трябва ми междуболтовото разстояние и колко са изнесени, напрдимер спрямо центъра на главината. Не става дума за болт он. Ще ползвам 4 бутални апрати с 280х30мм диск и се опитвам да намаля максимално разправиите като подбера шенкела така, че да бъде максимално олеснен монтажа и направата на преходни планки.

Редактирано от Essential

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междуболтовото разстояние за захващане апарата на шенкела е 140мм.Супортите обаче се захващат за водачите, които при 240мм. диск са по-близо както спрямо центъра на главината, така и между двата водача. При 262мм. са по изнесени от центъра и между двата водача разстоянието е повече.

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално ме интересува дали има разлика в изнасянето спрямо главината на отворите за захващане на апарата отбелязал съм го на снимката.

post-6106-0-11155200-1382031368.jpg

Редактирано от Essential

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има , утре ще го мерна за по сигурно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измери ли?Разликата е в апаратите... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само в апаратите, защо при преминаване от 240мм дискове към по - големи масово се сменят и шенкели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално ме интересува дали има разлика в изнасянето спрямо главината на отворите за захващане на апарата отбелязал съм го на снимката.

Така както е на снимката мерено , разликата е около един сантиметър . Не е много точно защото не ми се сваляха апаратите :D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Ще търся шенкели от 240мм дискове. Така мисля, че ще имам повече пространство за игра с планки. Дори си мисля вариант да режа ушите с отворите и да дупча шенкела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр и аз това исках да правя но явно ушите на шенкела са по пробрани към главината защото като си взех апарати и дискове от прелюд на 260 като ги наложих се оказа че апарата нестига до ухото на шенкела и дупките им трябва около 4 5 сантиметра да си дойдат на място което ме навежда на мисълта че са по прибрани .С две думи сега мисля да процедирам по следния начин дискове 288 и апаратите от БМВ 320 с преходни планки и да стане както трябва в случая оригиналните са далбоки около 44 а тези на бмв-то са на 34 което е по добре защото излизат малко навън и ще стане с прави преходни планки .Ако колегата има развитие и е монтирал нещо може да каже от какво що и как и да направи някоя снимка.

Лек ден на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо се хвърляте във филми с планки, да смятате изнасяния, центриране и глупости, при условие че шенкели от ВТИ са 100-150 лв барабар с дисковете и апаратите и след това кеф ти апарати от сивик ВТИ, прелюд или ледженд.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...