Jump to content
crown_bg

Малко скорошни снимки

Recommended Posts

Ето малко скорошни снимки (измих я и на следващия ден заваля и стана киша :|:ermm: ), след счупения фар. За жалост тези с жълтите "сайд маркери" бяха от Акура и нямаше как да си набавя друг, а от Щатите тряваше да чакам 3 седмици. По-нататък ще върна американския вид на фаровете.

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам! Имаш ли светлина за мъгла отзад, ако имаш как си го измислил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мъгла, все още го мъдря. Като го сътворя, ще се похваля. Искам да изглежда сток, и да е ефективно :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минимум 18" на не по–високи от 40 гуми и си трепач  :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да направя същата маневра със стоповете, някой ден...и съм си мислил фаровете за мъгла да ги метна на задните рефлекторни стопчета, които са най-долу в бронята ;)

Или иначе ми е хрумвало да е обратното със стоповете, т.е. да е стоп с фар за мъгла, а белите рингове около него да са светлините за задна, но ми се струва, че ще свети доста слабо ако е само с рингове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, манЯК си ти Радо! Щом и огледалата си опаковал. Знаеш че ме кефи "бойната ти машина". За мъглата: дали не може в червените светлини на задната врата да се приспособят крушки с 2 светлини от типа габарит+стоп? Окабеляването едва ли си махнал и там ще е по-лесно да се модифицира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно 18", бях със 17", много добре изглждаше, но на жената и детето не им харесва возията. Разлика в разхода между 16-17, никаква, по-стабилна, малките дупки не ги усеща, но проблема е че като навсякъде в БГ има скрити дупки, ровят асфалта през нощта без да оставят знаци за ремонт на пътя, минаваш на следващия ден и ми се реве после. Но 18" ще ги носи без проблем. Някой ден, ако се случи, на автомобил който няма да е смеен ще си му правя хипер тунинга :biggrin: , пак Хонда де.

 

Идеята с ринговете е добра, но имай предвид че вечер е много важно, за мен де, като включа задна да грее отзад за да виждам добре в тъмното. Фара за мъгла се преживява, обмислях временно да сложа мигаща такава с "вендузи", само за много гъста мъгла, но все още го обмислям.

 

Цецо, мислил съм и вътрешните стопове (точно тия на вратата) да ги правя за мъгла, окабеляването си стои, даже и буксата си стои. Също съм мислил и тези най-вътрешните (светлоотразителите, те също са с рефлектор) да ги пробия и сложа малкия цокъл. Търся отново симетрията, но и да има ефект в гъста мъгла. При не много ниска мъгла, стоповете са достатъчни, проблемът е в гъстата мъгла с видимост 0.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде я снимаш тази кола в небесата всеки път? :D

 

Аз съм симетричен по неволя. Когато сглобявах акорда, нямаше донори с ляв волан и взех десен вътрешен стоп от англичанка. Съответно там на нея й е фара за мъгла и съм червен и от двете страни. Мислех да слагам нещо такова за задната светлина и да вържа и десния стоп, заедно с левия за мъгла, но имам теглич и не се наканих да слагам допълнителна бяла светлина отдолу. До ден днешен, като давам назад свети червено...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде я снимаш тази кола в небесата всеки път? :D

 

Аз съм симетричен по неволя. Когато сглобявах акорда, нямаше донори с ляв волан и взех десен вътрешен стоп от англичанка. Съответно там на нея й е фара за мъгла и съм червен и от двете страни. Мислех да слагам нещо такова за задната светлина и да вържа и десния стоп, заедно с левия за мъгла, но имам теглич и не се наканих да слагам допълнителна бяла светлина отдолу. До ден днешен, като давам назад свети червено...

В Младост-4, на един многоетажен паркинг я снимам :plane: ..

Иначе, подобно нещо мисля аз за фара за мъглата. При комбито е лесно да се сложи отвътре, понеже окабеляването минава точно под стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, недей слагай такъв стоп отвътре, ала Лада ... Виж под бронята става, особено с двата ауспуха по средата ще стои добре. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, харесвам  :thumbs:

 

Искам само да те попитам, тази маска на предния капак от къде я взе и на каква цена?
А и тези "повдигнатите неща" в горния и край (нямам идея как се казват), каква им е идеята? Само за дизайн? ...предполагам са захванати стабилно и не се "мандахерцат" при движение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Също съм мислил и тези най-вътрешните (светлоотразителите, те също са с рефлектор) да ги пробия и сложа малкия цокъл. Търся отново симетрията, но и да има ефект в гъста мъгла. При не много ниска мъгла, стоповете са достатъчни, проблемът е в гъстата мъгла с видимост 0.

Проблема с най-малките червени гнезда (вътрешно към Н емблемата) е че са близки едно до друго и малки. При гъста мъгла това ще подвежда застигащите те, понеже човек преценява не само яркостта на светене, а и разстоянието между двете светлини. Така задният ще мисли че колата ти е по-далеч напред, отколкото е в действителност и е рисково.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Добре изглежда, харесвам :thumbs:

 

Искам само да те попитам, тази маска на предния капак от къде я взе и на каква цена?

А и тези "повдигнатите неща" в горния и край (нямам идея как се казват), каква им е идеята? Само за дизайн? ...предполагам са захванати стабилно и не се "мандахерцат" при движение?

 

От САЩ, почти всичко от там си пазарувам. Скъпа е но за мен лично си струва, изработката е страхотна просто. Аз купувах маската за капака заедно с тези за огледатала и ми излезна всичко 430лв. с доставка и мито до моята врата. Мисля че само маската на капака бе около 205лв. с мито и доставка. Да тези неща, които стърчат е метал обвит в кожа и пази от камъчета, колкото е възможно разбира се.

 

 

Еее, недей слагай такъв стоп отвътре, ала Лада ... Виж под бронята става, особено с двата ауспуха по средата ще стои добре.

Еее, разбира се, без да обиждам руските машини, няма да я правя като Лада :)..

 

 

 

 

Също съм мислил и тези най-вътрешните (светлоотразителите, те също са с рефлектор) да ги пробия и сложа малкия цокъл. Търся отново симетрията, но и да има ефект в гъста мъгла. При не много ниска мъгла, стоповете са достатъчни, проблемът е в гъстата мъгла с видимост 0.

Проблема с най-малките червени гнезда (вътрешно към Н емблемата) е че са близки едно до друго и малки. При гъста мъгла това ще подвежда застигащите те, понеже човек преценява не само яркостта на светене, а и разстоянието между двете светлини. Така задният ще мисли че колата ти е по-далеч напред, отколкото е в действителност и е рисково.

Да, прав си, но не идва толкова по-навътре, може би проблема е че са с размер на габарит, което ги прави малки като обем светлина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай линк за маската и огледалата, ако има за купето му плескам веднага...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пратя малко по-късно :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...