Jump to content
r5gtr

Пиксели на дисплей, пукане на радиото - решение.

Recommended Posts

И аз забелязах , че понякога малкия дисплей на радиото му светят 'задните' пиксели.
Смених предните колони, след това сложих усилвател с говорител и проблемите с пукане от колоните и спиране и забиване на радиото започнаха.
Добре , че намерих тези инструкции http://www.civinfo.com/forum/4195978-post1.html  
На кратко, от панасоник не са сметнали един диод и той умира и дисплея бъгва (ако ви светят постоянно като от първата снимка , този диод е умрял)
Това предизвиква и вторична реакция от пренагряване на други свързани елементи и следва неконтролируемото пукане в радиото.
Купуваш си диода (има го за 5ст.) и се запоява на мястото на умрелия елемент.
Превантивно може да се сложат допълнителни алуминиеви радиаторчета и термопаста към радиатора на усилвателя. Аз сложих и малък вентилатор (4х4см) но ми идва шумен и май ще го прекъсна.
Който има желание за района на София - подарявам такъв ценериев диод, термопаста, термопроводимо лепило и малки радиаторчета (всичко иначе е към 10лв)
Аз извадих и механиката на сидо-то, то умря и сложих USB руско (200лв с У-кабела) , според продавача по-качествено от на Yatour версията.

Снимки при мен:

038228959.jpg?r=0
038228963.jpg?r=0

 

дисплея веднага светна правилно:

 

038227481.jpg?r=0

 

038227483.jpg?r=0
038227482.jpg?r=0

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, имам подобем проблен, но още не съм го решил. След около час шофиране, радиото става много топло, независимо дали има диск в него или не. Следва пукане, изписване на AUX на дисплея, музиката спира и това действие се повтаря до спиране на колата и нейното изтиване. Дали проблема може да е в този диод. Благодаря предварително.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,5 години след отстраняването , не съм имал проблеми повече. Трудното е да разглобиш радиото до 'кокал'
Ценеров диод има в магазина на техническия. Ползвайте снимките и данните за диода от англииския форум линка в първото мнение.
На мен един приятел в сервиз за телефони ми го запои под микроскоп, доста ситно е. Изпринтих си снимката на платката и занесох диода и платката и казах "запои го ей така" , сглобих и край на проблема.

Диода: https://www.google.com/search?q=BZX55C5V6+диод&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjynorUi4bmAhXKG5oKHYcMCcEQ_AUoAXoECAsQAw&biw=960&bih=460&dpr=2

065c7ac2362bc980635ce8c47e792d05.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един руснак е правил същото упражнение на този "фолксваген" проблем:   drive2.ru/l/2735414/

Редактирано от r5gtr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, видях темата за радиото и реших да пиша тук.. Имам въпрос - със заводско цд съм но си взех двоен дин радио и искам да си го монтирам сам, таа разглобих дашборда свалих радиото иии изненада-буксите на оригиналното радио не са евро като на това с двойния дин. Та на въпроса, от къде мога да си взема преходни букси и да го свържа така, че да ми работи и дисплея за климатика (не съм със заводска навигация) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ето ти моята тема за навигацията. Мисля, че ти трябва втория модул за климатроника.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли в този форум някой по опитен колега, при който да си закарам сивика, да смени въпросният ценеро диод (за София)? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

revenue, единия модул е кънект2, а другия екстрон, но не ми отваря линка и не намирам такъв модул в нета 😭 бтв навигацията е китайска с евро букси 

Редактирано от Borio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...