Jump to content
vendesign

Радиото си иска кода!

Recommended Posts

Здравейте, днес много ме изненада радиото след като след смяна на акумулатор си поиска код. Очевидно го нямам, някой има ли идея как да го открия? И право на колко грешки имам, защото досега направих 4 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер си! Утре ще разглобя и ще проверя дали работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вероятно отговора е http://www.radio-code.com/Honda-Pay-Page-r...-NEW-proced.htm - платен

или https://radio-navicode.honda.com :) ...

А може би е написан на самият плеяр отгоре .... :D

HONDA RADIOS.................IMPORTANT NOTICE

 

PLEASE READ BEFORE POSTING ANY CODE REQUEST

 

=============================================

If you CANNOT find a code written on the radio or on a card in the glovebox (or similar "hidden" place ) then please read on

 

Please note:

 

The majority of HONDA codes are NOT readily available as access is required to the original factory database which is not commercially available to buy

 

HONDA radios are made by the following manufacturers

 

ALPINE

AUTOSOUND

BLAUPUNKT

CLARION

KENWOOD

MATSUSHITA

PIONEER

 

The only Honda radio codes that are available to be calculated for free from anywhere on the Internet will be radios made by

 

BLAUPUNKT.

These will have a Serial Number beginning with BP and another number beginning with

7 *** *** *** found on a label on the radio casing

 

 

UNFORTUNATELY ... NO OTHERS !

 

So you will be wasting your time posting code requests here for any other make.

 

BLAUPUNKTS ONLY with a BP Serial Number

 

 

=================================================

 

For EVERY other HONDA radio made by one of the other manufacturers then visit the website below

 

https://radio-navicode.honda.com

 

If they cannot provide your code then you will have to try your HONDA Main Dealer or a Decode Service who will plug it into a laptop and electronically read/recode the memory chip (EEPROM)

Редактирано от kokodaf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес много ме изненада радиото след като след смяна на акумулатор си поиска код. Очевидно го нямам, някой има ли идея как да го открия? И право на колко грешки имам, защото досега направих 4 :)

Пише си го в MANUAL'а на джипа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема ще задам въпроса си тук.Понеже сменях акумолатора ми поиска код на плеъра(BOSE) ,кода го имам в паспорта на самия плеър.Само че не знам как да го въведа.Въпроса ми е точно как да стигна до въвеждането на четирите цифри?Става въпрос за Хонда Акорд 2000 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който ти изпише CODE, почваш да въвеждаш от бутоните с цифрите на самия панел на касетофона, друг начин няма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагаи направо едно цд. ;)

Ми то си е ЦД, ама оригинално BOSE.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега извиняваи за тъпиа коментар не сам разбрал правилно мислех ,че е касетофон ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който ти изпише CODE, почваш да въвеждаш от бутоните с цифрите на самия панел на касетофона, друг начин няма!

Като изпише CODE и почна да натискам които и да е бутон(от 1 до 6) ми езписва ERR--Трябва да има някакъв начин да стигна до момента в който да въведа кода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вероятно отговора е http://www.radio-code.com/Honda-Pay-Page-r...-NEW-proced.htm - платен

или https://radio-navicode.honda.com :) ...

А може би е написан на самият плеяр отгоре .... :D

HONDA RADIOS.................IMPORTANT NOTICE

 

PLEASE READ BEFORE POSTING ANY CODE REQUEST

 

=============================================

If you CANNOT find a code written on the radio or on a card in the glovebox (or similar "hidden" place ) then please read on

 

Please note:

 

The majority of HONDA codes are NOT readily available as access is required to the original factory database which is not commercially available to buy

 

HONDA radios are made by the following manufacturers

 

ALPINE

AUTOSOUND

BLAUPUNKT

CLARION

KENWOOD

MATSUSHITA

PIONEER

 

The only Honda radio codes that are available to be calculated for free from anywhere on the Internet will be radios made by

 

BLAUPUNKT.

These will have a Serial Number beginning with BP and another number beginning with

7 *** *** *** found on a label on the radio casing

 

 

UNFORTUNATELY ... NO OTHERS !

 

So you will be wasting your time posting code requests here for any other make.

 

BLAUPUNKTS ONLY with a BP Serial Number

 

 

=================================================

 

For EVERY other HONDA radio made by one of the other manufacturers then visit the website below

 

https://radio-navicode.honda.com

 

If they cannot provide your code then you will have to try your HONDA Main Dealer or a Decode Service who will plug it into a laptop and electronically read/recode the memory chip (EEPROM)

 

Ако някой е намерил нещо подобно, но за ЕВРОПЕЙСКИ WIN , нека сподели ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който ти изпише CODE, почваш да въвеждаш от бутоните с цифрите на самия панел на касетофона, друг начин няма!

Като изпише CODE и почна да натискам които и да е бутон(от 1 до 6) ми езписва ERR--Трябва да има някакъв начин да стигна до момента в който да въведа кода.
БУТОН ,,1,,го натискаш токова пъти колкото ти е първата цифра.бутон,,2,, токова колкото ти е втората цифра и тн. Редактирано от KONI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята хонда е црв 2ген внос от щатите 2.4 и кода е написан в жабката от вътре от лявата страна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това Босе калкулатори няма,ако искаш ми се обади ще го разкодирам-0899860781

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора помагайте явно съм малко малаумен :)......става въпрос за cd-то на хонда сивик 2004 г. има код, но никъде по книжките го няма написан, 100000 пъти ги прегледах... а и никъде не виждам и серииния номер на cd-to... най вероятно на самото cd си го пише но май разправията да извадиш оригиналното радио е голяма.....дайте някакви съвети ако може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж лепят лепенки по жапката,или картонче в папката на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или лепенка на пасажерския сенник :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Преди време си купух CRV 2006 и разбира се нямах код за CD-то. След обстойно търсене по сенници и др подобни места които са описани във форумите не открих такъв код. Трябва да провериш какъв е модела на CD-то. За моето като натиснеш и задържиш бутон 1 и 6 се показва код. С този код отиваш при най близкия официален дилър на HONDA  и ...... има две възможности: или ще ти кажат кода безплатно или ще ти поискат някъква сума. При мен стана по първия начин понеже дейставах чрез познат.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,някой може ли да ми каже какъв е кода за радио със сериен номер13044300 и модел номер 39100-S6A-G100 Радиото е от хонда сивик. Ще съм ви много благодарен ако можете да ми съдействате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от няколко дни карам едно црв от англия временно. Но като му свалих акумулатора и после навигацията (радиото) иска код. Нещо което не съобразих. Имам ВИН и един код който го изписва на дисплея (което незнам дали е сериен номер). Как мога да се сдобия с код за радиото без да се налага да заплащам в Бултрако такса за генериране на код?

благодаря предварително за помоща. 

Ето и ВИН-а:

SHSRD97605U014656

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от къде да изкопча тази нула за кода на навигацията като има 6 цифри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който иска код за радио или навигация  на хонда црв 2 да ми пише :)))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или просто да потърси във форума... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Днес закупих едно бензиново Црв 2004год. Преди фейслифта е. Къде си нямах работа и преди да изнамеря кода, натиснах една цифричка и първото поле от кода се попълни. Какво ли не натисках за да изтрия въведената цифра, но не успях. Зная, че доста марки навигации-мултимедии се вграждат в црв 2, но на това не забелязах марка.

П.с.

Код имам, но не зная с кой бутон да изтрия въведеното, за да го напиша отново. Утре мога да го снимам, че не е при мен колата.

Редактирано от marto 85
Добавяне на текст

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши грешен, и след това ще те пита за нов и тогава въведи новия.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Наистина така и направих. Написах грешен, изчисти и след това въведох правилния, който го има на сто места в документите написан

Редактирано от marto 85

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз свалих акумулатора на моето црв 3 и сега не мога да открия пустия код моля за помощ рама shsre67507u039100  i na radioto s/n 17232203 blagodarq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем.Прадокса е,че имам кода на картонче.Въвеждам го,но ми изписва че е грешен...Хондата ми е ЦРВ 3 генерация,автомат,2.2 idtec.Утре сутрин отивам в Хонда да видя какво ще направят.Ще пиша за резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що се прибирам от дилъра на Хонда.Оказа се,че картончето с кода не е на моята кола,а на друга!!!!!!А колата е купена от автокъща ,собствениците са дилъри и на Хонда,и представители на Бош,въобще сериозни хора...Но дори и в Англия стават грешки.С две думи,провериха вин-а на радиото,дадоха ми нов код и ми казаха,че ако го загубя,следващия нов код  ще ми струва 15 паунда.Това е,в общи линии.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.05.2020 г. at 14:16, ALEK22 написа:

който иска код за радио или навигация  на хонда црв 2 да ми пише :)))))

Помощ! Скоро се сдобих с Хонда ЦРВ 2006, 2.2 дизел

На път ми светна ЧЕКа и трябваше за махна клемите на акумулатора ,след което ми поиска код за мултимедията. Може ли да ми помогнете с него? Търсих някъде да е записан ,но така и не го намерих. 

P/N:39541-S9A-G510-M1 REF.NO.:BB714PH

SERIAL NO:FDB22007981

Рама:SHSRD97906U113137

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...