Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

От скоро карам Civic 6г. D15Z6вчера го карах извънградско и ми даде един доста приличен според мен разход 6.1л/100км .Първо да отбллежа, че се стараех лампата "ЕCONO" да не изгасва :D т.е. до 3000 оборота и 120км/ч по километраж, който се оказа не много точен.Засяках с GPS, на 100км/ч има 5км/ч отколонение реална скорост 95км/ч, при 200км/ч по километраж реалната скорост беше 180км/ч.Щах да забравя, че климатика не е изключван през целя път.Кажете сега Вие с какво може да се похвалите :D

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици София-Бургас със 7.5/100 газ Д15Б2 - 5г седан с 2 възрастни, 2 деца и пълен багажник, скорост 120-130 на магистралата, 80-100 извън.Миналата година същия път но със 100-110 на магистралата и 80-90 извън даде под 7/100 газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен извънградско ми дава 7.5-8л на 100км със скорост 100-120км/ч а градско ми дава 9л.Незнам дали е много за CRX но аз съм доволен от този разход.Веднъж минах малко над 100км на магистралата със скорост 180-200км/ч и ми даде 15-15.5л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разработвам една B16-ка, като обороти я карам до 2000 или много рядко до 3000. До сега за 500км градско ми е 7-8/100 :D ... данните са от infoboard, с предния ми двигател D16Z6 многократно е засичан и мери вярно, като с него имах 9-10/100 градско но си влизаше в обороти от време на време :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юни месец,софийско-градско,сутрешен и вечерен трафик,на 300 км. го засякох-8,1.Зимата,от София до Пампорово ,с четири човека -5,7,не съм вдигал повече 120.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дел сол 94 Втек извънградско 5.7л на 100км в града различно от 8 до 15 :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vesso_varna

Аз карам Civic 1.4 is, 96 година.Градско ми харчи 8.5 литра. Климатикът работи почти винаги.Според мен разходът е приличен. Извън града не съм я засичал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ozonbg

~7.5 - градско, ~6.5 - извънградско на бензин. Като сложа газово ще видим какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Акорда ми харчи 11,5-12 бензин на градско и 7,5-8 на извънградско.Предполагам че може да харчи и по-малко, ама не мога да спра да и давам газ поне да си засека минималния раход :D

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само на мен ли ми гори толкова много извънградско на бензин :о)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много зависи от крака от 5,5-6 извънградско до 12от 8,5-9 градско до 16-17На магистралата като я настъпя и видимо стрелката на бензина се мести. Така че както казах всичко зависи от това какще я карам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

градско 12-16извънградско 10(поне толкова е дала Сф-Бс 3:20мин)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С CRX-a и градско и извънградско си е 10/100 ( говоря за нормално каране до 4000 оборота, защото на 5-та със 120 е на толкова ).С Акорда (coupe 2.0 IS) градско 10-11 с климатик, извънградско 7-8 пак с климатик.С Д15-ката съм стигал до 8 градско и 6 извънградско но това с пенсионерско темпо :DИначе с 47 номер обувка, под 12 на сто градско не падам с никоя кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разработвам една B16-ка, като обороти я карам до 2000 или много рядко до 3000. До сега за 500км градско ми е 7-8/100 :) ... данните са от infoboard, с предния ми двигател D16Z6 многократно е засичан и мери вярно, като с него имах 9-10/100 градско но си влизаше в обороти от време на време :D

Като спреш да я разработваш ще минеш на 11/100км. :P А за градско особенно в София не ми се говори!Колкото ти тежи крака,толкова ще харчиш!Ако имаш комп да ти даде моментен разход ще се уплашиш :D 30/100 при 8500об. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest boba7a

на моята колкото и да и сипвам не връща :) градско карам главно около 8.5 до 9 ама си я разтегам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята постоянно е в оборот градско дава 13-13.5/100 газ а извън града около 8-9/100 на бензин избягвам да я карам че ме боли главата като отида на бензиностанцията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 1,4 ис:градско-8/100;извън-6/100 с трима души в купето(200 кг) и пълен до горе багажник. И постоянно работещ климатик!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин съм...градско..около 8/100, извънградско...зависи от това дали съм сам :) стигала е до 10/100, но скоро ходих до Силистра с пенсионерите...та при скорост 90км/ч. ми даде разход 5/100 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам 1.4i 90коня веднъж си направих експеримент да я засичам и извън градско беше 6.5/100 с климатик с около 120км. , градско беше 9.5 отново с климатик , а смесено ми даде 8,2/100 Но това зависи от много фактори и си мисля че сега ако реша отново да я засичам едва ли би ми дала същите стойности. Така че като има бензин карам , като няма ..... трепя хора за пари и пак си карам ;) с рено5 преди години за 10месеца имах 32 000км градско (Варна) - бензина бе 1.43лв.с опел кадет за 1година и 8 месеца имах 23 000км.отново градско (Варна) - газ- на 0.86лв.с Хондата сега за 1година и 5месеца имам 20 000км. смесено - бензин - на безбожна цена.обичам да шофирам, но с годините както се вижда шофирам все по-малко, не вземам милиони все пак ;) на какво ли се дължи това.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колегимного разисквана тема :) 1,4 iS, Д14А4- извънградско- 5,0- 6,5 литра/100 км (без климатик), градско- към 8 (не съм засичал точно). Смесен разход- 7,1 литра/100 кмПоздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest EPoX

Колеги де по-така малко дигнете тоя разход уж D15Z6 дето я водят иконом-ка ми яде 10 градско .по едно време има6е колега с 4 на 100 разход не6то не реално ми изглжда а и вси4ки сте на климатик странна работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest z1atko

здравейте аз карам д15б2 сивик 94 1,5 16в с трима човека от поморие до влас нее много извън градско но карам 120-150 и я режа прилично и ми дава 11 с клима

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд Типтроник 2,0-обикновен 95,рядко на климатик......10 на 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата си я взех преди 1г. и 3м. Изминала съм повече от 20 хил. км. В 90% от случаите резервоарът е пълнен от светеща лампа до горе и разходът винаги е засичан по този начин - повече от 50 засичания - бензин. Резултатите са следните:Извънградско - между 5,2 и 7,2 - зависи най-вече от оборотите; И понеже темата е за хвалене - отидох до морето и се върнах, без да зареждам - беше целево.Градско - между 7,1 и 9,8 - не мога да изтъкна нещо, от което най-много зависи - всеки път е нещо различно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги правите колеги тези расходи (7-8/100 градско). Аз от една година се мъча ама под 9/100 немога да ги сваля и то само с Shell иначе с OMV и Лукойл 10-11/100 градско. Извън градско 6-7/100. Весело лято на всички дано някой да постигне 3-4/100 Разход. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VOR

И аз съм с D15Z6..интересното, е че този модел има ограничител.....и на 5-а при 4500 об.м неможе повече..., което ще рече максимална скорост на 5-а предавка 180 км...., горе долу толкова и дават и по каталог...тогава как колегата,който започна темата е карал с 200?;)!;)!;)!!???(pcyfactor)Инче, наистина...изванградско...при ...120-130км = 6.1л/км.., градско 8.5-9..говорим за 1.5Vtec 114кс 6ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с D15Z6..интересното, е че този модел има ограничител.....и на 5-а при 4500 об.м неможе повече..., което ще рече максимална скорост на 5-а предавка 180 км...., горе долу толкова и дават и по каталог...тогава как колегата,който започна темата е карал с 200?;)!;)!;)!!???(pcyfactor)Инче, наистина...изванградско...при ...120-130км = 6.1л/км.., градско 8.5-9..говорим за 1.5Vtec 114кс 6ген.

Обясни ми тогава как карах моята с 200 на 5-та. Още същия ден като я купих навръщане от София... Иначе градско само я карам моята и разхода е около 8 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги правите колеги тези расходи (7-8/100 градско). Аз от една година се мъча ама под 9/100 немога да ги сваля и то само с Shell иначе с OMV и Лукойл 10-11/100 градско. Извън градско 6-7/100. Весело лято на всички дано някой да постигне 3-4/100 Разход. ;)

Гледах твоя двигател е 126 коня едновалка.. моя е 130 2валка.. мойта гори даже повече от твоята... забелязах че досега пишат само 1,4 и 1,5двигателя (никого не искам да обидя) и може би заради това с тебе се шашкаме; )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги карам една д13б2 5г на бензин ми е дажала от 6-100 до 11-100 градско но много ме боли главата затова а извън градско от 5.5-100 до 10-100 но вси4ко зависи от карането а сега взех и един акорд ф18а3 98г и се учудих от малкоя разход 8-100 с 90-100км с клима но щте видим и неговите максимуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с D16Z9 и извънграда с климатик и ми харчи 9л./100км. това е по балканите,а на магистралата 6,5л/100км. при при 130-140 км/ч.В града стигам и до 13л./100 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота и неделя я засякох на извън градско 6,666 на 100 газ..ама доста пестеливо карах със 100 средна скорост..И доста по инерция около витиня :DД13б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карам Английски сивик D15z3 vtek-e засякох я за 550 км изгорих 27,3 л извънградско каране на климатик.Карах с около 100-120 максимум не съм превишавал тази скорост ,в колата бяхме 4 души.А в града ми прави около 8.5 разход на 100 км

Редактирано от Phillip

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как го правите това колеги ?!?!?!софия бургас - 3 резервоара :) е с cbr-a но .....единствената ми икономична хонда до момента е акорд купе /но не като го карам аз/ та извънградско стигна до към 7 л. на 100 кмвсички хонди харчат е моя извод :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15з3 -> последна засечка с 25 литра 400 км. 200 градско, 200 извънградско. С нормално каране (не пенсионерско :) ). 25/400= разход 6,25/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с D15Z6..интересното, е че този модел има ограничител.....и на 5-а при 4500 об.м неможе повече...,

Теб пък кой те излъга че има ограничител?

Аз лично съм вдигала малко над 180 , повече не че не може, но заешкото ми сърце ще извръкне :) По manual максимална скорост е 186, но по лек налкон ще вдигне 200 , 200% ти гарантирам:)

 

Разход градско от 7.5-10/100 - обясними причини

извънградско от 5-6.5/100, като 6.5 ми е давала със 4 човека и постоянно работещ климатик.

 

Последно преди няколко дни засякох разход 40 литра за 620 км (което прави 6.45/100), от които 400км извън градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък търкалям F20Z1 ,ле ле тва как гори ама и как върви kick down и връщам времето назад :) и джоба се къса де на бензинец варирам от 8.5 до 13 а на газ минимум 9 макс е божа работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересно ми е какъв е смисъла на темата :) разходна норма ли ще правим на хондите ? Да взема да пусна тема "с какво масло карате " или "с какви обороти " ще си приличат с тази :) П:П:Моята харчи колкото и налея

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

донякъде има смисъл. Често някой новорегистриран пуска тема "Смятам да си купя едикаква си хонда........ какъв е разхода?"и ние ще му пускаме линк към тази тема, защото разбира се той няма да се сетил за търсачката :rolleyes: А разхода на гориво е просто ориентировъчен порядък, който зависи от много повече неща от модел на автомобила, като трафик, климат, задкормилно устройство, студен/топъл старт, цялостно състояние на автомобила и много други, хиляди пъти дискутирани неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско между 11 супер леко каране и 22 както ми душа сака.Извън градско леко 9 на ръчка 12.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик купе Д15Б7 извън градско 5.8/100 км :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...