Jump to content
J's Racing BB8

Prelude или Celica

Recommended Posts

Здравейте!
Предстои ми да сменя сивика и съм се насочил към прелюд,Държа да е колкото може по мощна разхода не ме интересува задължително с климатик.

Следя обявите за прелюди от около 2 месеца,ходих да гледам един 5ген с х22 ами вървеше по малко от ф20!!! след това на този прелюд цената я вдигнаха с 1000лв и до няколко дена и другите обяви с х22 бяха с 1000лв отгоре,че и ф20-ките започнаха да ги вдигат.
Бюджета ми е 5000лв само за колата разходите с обслужване и т.н. съм си ги сметнал отделно.Тъй като х22 не се вмества в тези пари(вече)се насочих към 4-та ген с по малък мотор да ама не намирам запазени или имат ръжди или нещо друго,за това започнах да се замислям и за селика тези които са около 98 или по новата след 2000.Такава съм карал и останах доволен,но май не са кои знае какви бегачки.

Може ли някои да ми разясни за селиките и двигателите им и между тези две коли коя е по добра от към двигател вървене подръжка.
Разглеждам и сивици но имах 6-та сега имам 5-та и предпочитам да мина на прелюд вече а и за 3000лв предпочитам да карам прелюд ф20 от колкото сивик 1.5.

Искам прелюд но ако не намеря читав ще се наложи да се насоча към тойотата най-вероятно.
И още нещо ако някой може да ми каже от какво е възможно х22 който гледах да върви като за 100 коня(на хонда)...а палеше и работеше много добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега много добре си се насочил,но както е казал колегата по горе за този бюджет читав прелюд с Х-22 нито 4-та нито 5-та генерация ще намериш,но може на намериш много добър ф,20.

Относно селиката след 2000 година са с два двигателя 1,8 VTI(143HP),един приятел има селика с този мотор-нищо особено от към вървене а от към маслото доста го понагорява a и по форумите доста се оплакват от горене на масло.

А другия двигател пак е 1,8 но VVTL-I (192HP) и е някаква съвместна разработка с ямаха и уж били премахнати проблемите при по слабия двигател.

По старите селики също имат добри двигатели с около 200HP заводско с турбо,но и от тях трудно се намира читав екземпляр за този бюджет.

Така че според мен или взимаш Ф-20 или продължаваш да събираш пари и да чакаш да изпадне нещо по мощно било то прелюд или селика.

Успех с търсенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако ти харесват Селиките с 4 фара вземи си такава има за под 5 бона 175 кс. Имат страхотна стойка и вървят повече от Прелюда който можеш да си позволиш 2.0 или 2.3. Селиката по малко ръждясва от Прелюд 4 генерация и разхода не им е голям при нормално каране!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Селиката 2000+ година е с не много читав двигател (143 коня който е),за конкретните проблеми обаче попитай в Тойота форума.Аз съм имал 3 такива в моргата и моторите се продават доста бързо!Иначе е приятна за каране ,с 6 скорости,фабричен ксенон,хубав интериор,добра музика.....

VVTL мотора е друга бира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи селиката отпада като вариант,ще си търся прелюд само дето не намирам читав от тези които се продават в момента.....4ws не работи криви дискове единия х22 вървеше по малко от ф20...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...