Jump to content
Plamen_ni

Проблем с газта ЦРВ 1

Recommended Posts

Здравейте колеги, излезе един проблем при мен, който не знам, на какво се дължи и се надявам някой от вас да помогне. По време на движение газовата се изключва и минава на бензин. Вчера го направи четири пъти. Дали може да е е кофти газ, понеже вчера заредих и веднага колата беше като спъната и придърпваше когато и давах повече газ?


 


С инжекцион съм на БРЦ. наскоро ходих на профилактика и ми казах, че това може да се случи при повече завои - нещо се размествало в бутилката , но не ми се вярва, защото я карам с тая газова вече 4 години и лятото в Гърция за пръв път ми го направи тоя номер пак няколко пъти поред за ден . Вчера беше за втори път, не знам защо го прави, но съм сигурен, че газта беше гадна . (заредих на Лукоил на Тракия, на излизане от София).


Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини през " София Газ Комерс " . Принципно са на брц представители. 
Ако не стане пиши на лично ти дам координати на моя човек- рови по всичко. Той е тежката артилерия. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтри сменял ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало от лоша газ ...при подаване на газ автоматично минава на бензин. Пада налягането в газовата рейка и газовия компютър автоматично спира газта и пуска бензина. Така ми обясни газаджията. Зор ми беше докато изгоря цялата газ от бутилката. Дотогава не вярвах че може да има пропан-бутан менте(ама на...вече съм вярващ...)Зацапаните филтри също допринасят, обаче в моя случай си бяха наред и карах около година след това с тях преди да ги сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра го смених наскоро. Рейката не съм пипал, минал съм 50 000 км на газ. Разхода на гориво ми е много добър.

 

Газта съм сигурен, че е супер гадна. При подаване на повече газ има едно спиране за момент и после ускорява. На бензиностанцията ми заредиха и повече литри от нормалното. Кой знае какво са ми сипали.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се оказа един датчик, който влиза в рейката. В БРЦ Дружба ми го смениха за 120 лв с диагностиката и колата сега си работи перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ли има сервизи, които чарджат за диагностика, при положение че ТЕ ти ремонтират колата и ТЕ ти продават резервната част ???????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ли има сервизи, които чарджат за диагностика, при положение че ТЕ ти ремонтират колата и ТЕ ти продават резервната част ???????????

Точната диагностика е 90% от ремонта!Като е ясно къде точно е проблема и баба може да направи ремонта!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...