Jump to content
HondaTypeS07

8ма генерация

Recommended Posts

Проблема е следния: сивик 2006год 2.2 дизел има около 4000 км до смяна на маслото, но до сега съм налял около 600-800мл от както съм го сменил.Нормално ли е това и ако да защо и ако не защо.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,Аз съм с 1.8 бензин и миналта година случайно открих , че след 15000 км започва да папка от маслото , след като го сменя не го пипа и след 12000 км започва отново. От тогава го сменям след 12-15000 км и няма проблем.От сервиз казаха че е нормално , ако колата се кара в обороти .Предписаната смяна е на 20000 км.Т.е. ти си изминал около 15000-16000 км , мисля че до 100 мл на 1000 км е в рамките на нормата на Хонда .НЕ съм сигурен при N22 мотора как е , но можеш винаги да питаш било при дилъра , било по форумите из нетаПоздрави

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра инфомация,но не се кара на високи до 3000 и то .... съвсем рядко.По книжка е 20 000 а пък да го сменям по - рано не е ли ``ТЪПО``Възможно ли е да отива в турбото по някакъв начин ми е другия въпрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се кара колата - дълго или градско? По принцип в ръководствата на Хонда карането на къси разстояния и/или температури под 0гр се брои за двоойни километри - просто натоварването на всички части е по-голямо тогава

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато го "проучвах" този двигател и го търсех инфо за него в комбинация с думата problem излязаха някакви оплаквания по английски форуми за чисто нови автомобили ,как харчел масло и как дилърите успокоявали клиентите, че това е нормално. Със сигурност някой с личен опит ще ти отговори по-точно, за количествата които се е наложило да се доливат, както и че е от съществено значение вида на маслото.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това защо е така ? аз повечето я карам в града на къси и средно дълги разстояния по сега зимата

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми защото е така. За всички двигатели карането на по 4-5 км е "тежки условия" - двигателя стига оптимална температура едва когато си пристигнал, после пак палиш на изстинал двигател и масло. Също карането в града - ускорение, спиране, стоене на място - маслото изобщо казано има брой часове работа, не километри живот. На дълъг път 1000км ги минаваш за 10-12 часа, градско ще ти трябват даже тройно повече.

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,за това съм съгласен.Значи по всичко казано до сега да разбирам,че нямам притеснения,но започне ли да гори и на дълъг път нещата са към края си :) Съгласявате ли се ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм същия двигател , но в Акорд и на 20 000 км съм доливал 1 литър масло ;) Така , че за мен нямаш място за притеснения . Сменяй маслото на 15 000 км и не му мисли !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. ти си изминал около 15000-16000 км , мисля че до 100 мл на 1000 км е в рамките на нормата на Хонда .НЕ съм сигурен при N22 мотора как е , но можеш винаги да питаш било при дилъра , било по форумите из нетаПоздрави

Колега, нали се сещаш, че тва е литър на 10 000 км или 2 на 20 000, което не е никак нормално според мен. Не, че искам да кажа нещо, но моята грам не ми го бара. наливам 3,3 л и на смяната излиза пак 3,3. Ако аз доливах литър на 10 000 км, до сега да съм я махнал. Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. ти си изминал около 15000-16000 км , мисля че до 100 мл на 1000 км е в рамките на нормата на Хонда .НЕ съм сигурен при N22 мотора как е , но можеш винаги да питаш било при дилъра , било по форумите из нетаПоздрави

Колега, нали се сещаш, че тва е литър на 10 000 км или 2 на 20 000, което не е никак нормално според мен. Не, че искам да кажа нещо, но моята грам не ми го бара. наливам 3,3 л и на смяната излиза пак 3,3. Ако аз доливах литър на 10 000 км, до сега да съм я махнал.
Има БМВ двигатели, за които е нормално да се долива 1л/1000 (при ръчкане)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моята грам не ми го бара. наливам 3,3 л

Не го плаши, твоята е бензин, неговата дизел, има разлика в харча на масло. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моята грам не ми го бара. наливам 3,3 л

Не го плаши, твоята е бензин, неговата дизел, има разлика в харча на масло.
и тя е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. ти си изминал около 15000-16000 км , мисля че до 100 мл на 1000 км е в рамките на нормата на Хонда .НЕ съм сигурен при N22 мотора как е , но можеш винаги да питаш било при дилъра , било по форумите из нетаПоздрави

Колега, нали се сещаш, че тва е литър на 10 000 км или 2 на 20 000, което не е никак нормално според мен. Не, че искам да кажа нещо, но моята грам не ми го бара. наливам 3,3 л и на смяната излиза пак 3,3. Ако аз доливах литър на 10 000 км, до сега да съм я махнал.
Има БМВ двигатели, за които е нормално да се долива 1л/1000 (при ръчкане)
Нали се сещаш, че второто име на БМВ е масларка ;) и има разлика от БМВ до Хонда и то голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че второто име на БМВ е масларка ;) и има разлика от БМВ до Хонда и то голяма.

Има, да.От 10 години насам Хонда не правят коли със спортен уклон, правят средства за придвижване от т.А до т.БАко си вярваш че хондоlи двигатели не пипат маслото, както и да се карат, на каквито и да са километри, с каквото и да е масло... просто имаш силна ВЯРА :)Маслото в колата си е отработило ресурса, почнали са да му се влошават качествата, оттам се дига и разхода. Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...