Jump to content
HellMad

Счупена биела + спукан блок - ремонт?

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

Тъй като явно обичам да се вкарвам сам в приключения, купих едно Fr-v, което се оказа с дупка в блока :Д Едната биела е била любопитна и се е разходила навън.

 

1. Кое е по-удачно - да ремонтирам този мотор или да слагам друг втора ръка. Мотор съм намерил - 1200 лв му търси човека.

 

2. Ако реша да го ремонтирам - само от този мотор (D17a2) ли става блока - не можах да намеря инфо :/ . Колко е приблизителната цена на един блок?

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не попита този дето ти иска 1200 лв за двигателя от де си взима спринцовките с които се боцка... 
До колкото ми е ясно такава повреда на блока не се поправя. Но нека се изкажат по-компетентни от мен... Но все пак представям си поражението. 

Ако можеш намери блок +колянов вал  и бутала (цяла долница какт осе казва) и си ползвай главата и останалата периферия ако са здрави. Дай някоя снимка? 

1200лв са твърде много! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1200ако е здрав мотор е добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се изразил коректно. Нямам намерени да ремонтирам блока - той буквално има 10 см. дупка. По-скоро въпорса беше дали е по-удачно да намеря блок (вероятно вал и бутало) или цялата долница, щото главата вероятно е здрава, или да сменям двигателя.

 

Честно казано - нямам идея колко пари струва цял двигател. Проблема е, че не съм и сигурен дали друг мотор D17 става. Щото такъв ще ми е малко трудно да намеря струва ми се. Та общо взето се опитвам да направя равносметка на разходите.

 

Цял мотор ще сменя и сам - за два дни - уикенда да речем. Колкото до ремонт - няма да мога или поне не ми се рискува. И въороса е - блок, вал, бутала и труд - колко биха стрували.

 

Благодаря, че се включи.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1200ако е здрав мотор е добре

Момчето каза, че е перфектен. В понеделник ще ида да го гледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е перфектен 1200 лв си заслужават.Погледни изпускателните колектори дали са мазни и отдушника на маслото в какво състояние е.Задължително отвори капака на клапаните и провери разпределителния вал и изобщо цвета на мотора отвътре.За тия пари трябва да е максимум светло кафяв-меден цвят.Всичко по-тъмно,черно,нагари ,наклепи сваля цената с 200-300 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Момчето каза, че е перфектен. В понеделник ще ида да го гледам.

 

Е как няма да каже... "Пали, работи, Кво повече?! Ама той горял масло? Почуква леко? То заводско си е така... "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Момчето каза, че е перфектен. В понеделник ще ида да го гледам.

 

Е как няма да каже... "Пали, работи, Кво повече?! Ама той горял масло? Почуква леко? То заводско си е така... "

Това все повече ме тласка към идеята за ремонт на моя мотор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се прави спукан блок...  Че чак пробит. 

Просто 1200 си е висока.  Толкова ли са редки тези двигатели? 

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се прави спукан блок... Че чак пробит.

 

Просто 1200 си е висока. Толкова ли са редки тези двигатели?

С нов блок. Има и по-евтини, но цената е толкова г/д.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да видим колко 17 ще откриете. Днес съм звъннал в 5 морги и 15 човека познати за вал д16 ем на две места по 300 лева че и тях ги има много вече. Две места но с гаранция за качество. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да видим колко 17 ще откриете. Днес съм звъннал в 5 морги и 15 човека познати за вал д16 ем на две места по 300 лева че и тях ги има много вече. Две места но с гаранция за качество. 

Е как няма... Те са си плюли в устите! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...