Jump to content
niki_honda

Истински Мотул? От къде в София?

Recommended Posts

Понеже все по-често чувам за ментета на това прекрасно масло, та някой който е купувал в София и знае че нещата са качествени, да сподели...става въпрос за Motul 10W40 6100 Synergie+

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не съм чувал за "менте", сигурно визираш произведен в държава различна от Франция, или правен за източна Европа (демек за нас). И кой ще е този дето ще  ти каже "не бе как моя не е от Гърция"  или Турция все тая. Би трябвало при Ники Златков да е читав, ама знам ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имате ли информация как се познава истинското от фалшивото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проспийд е официалния вносител на Мотул нали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 много са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интеркарс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Интеркарс трудно ще си купят колегите, освен ако нямат връзка в сервиз или магазин. Иначе маслото им е френско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако мога да помогна на някой...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, привет, 

По темата за Мотул, моето(ля6100 Synergie+ ) го взех от rexol.bg. Много ги хвалят, аз също съм доволен от тях като търговци, но знам ли дали при следващата смяна да не търся от друго място. 
Някой има ли впечатления от rexol.bg и ако да, дали да разчитам на тях когато отново дойде време за смяна :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в проспиид и си взимаш каквото ти трябва, там е 100% истинско, макар и малко по-скъпо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е през общите поръчки ;) Аз моето от там го взех. Чака се малко докато дойде,но се знае сис съгурност,че е качествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Казват ,че маслата им са от ;Равда:ООД така ,че  биват! Цените са им по-добри от на другите кожодери! Приятел пазарува масла на Мотул  за мотоциклета си от тях и отзивите са добри. :yes: Говoря за Rexol.Bg

Редактирано от mx rider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват ,че маслата им са от ;Равда:ООД така ,че  биват! Цените са им по-добри от на другите кожодери! Приятел пазарува масла на Мотул  за мотоциклета си от тях и отзивите са добри. :yes: Говoря за Rexol.Bg

 Извинявам се че размивам темата, но само за моторджийския мотул да не си говорим, че там са много зле. Твоят приятел споделял ли ти е как му щракат скоростите след няма и 1000 км.? Дори с испанския репсол нещата не са толко зле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип отзивите за скоростите с масла на Мотул са такива.Предполагам,че говориш за пистов мотоциклет и в интерес на истината ,пробвал съм и друга марка масла но чукането си го има винаги при първоначално включване на предавка ,а също и при движение с по-ниска скорост!макар и по-слабо да се усеща.

По темата....колегата пита, дали може да се довери на тая фирма.Мисля ,че маслото им не е по различно от това на Проспийд и др.подобни освен в цената!

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип отзивите за скоростите с масла на Мотул са такива.Предполагам,че говориш за пистов мотоциклет и в интерес на истината ,пробвал съм и друга марка масла но чукането си го има винаги при първоначално включване на предавка ,а също и при движение с по-ниска скорост!макар и по-слабо да се усеща.

По темата....колегата пита, дали може да се довери на тая фирма.Мисля ,че маслото им не е по различно от това на Проспийд и др.подобни освен в цената!

 

Поздрави!

 И аз мисля, че няма разлика от къде ще се вземе (освен в цената). 

А иначе правилно си разбрал, че говоря за пластмасов мотор. Лично мнение, маслата им може да са били хубави, но май лежат на стари лаври вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен Мотул, кое масло бихте препоръчали за хондовски мотор след смяна на сегменти...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моbil 1, ESP formula, fully synthetic.

Редактирано от Cyreon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да има добри диспергиращи свойства и нещо по-евтино и без това ще се изхвърли бързо. Може по-конкретно да е и с магнезий,за по-добро измиване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво толкова му харесвате на тоз мотул.след 4-5000км.почвам да доливам всяка седмица.единствено по зле при мен е било яко15-40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми това не му харесвам, след 5к свършва и се почва доливане. Кво е това яко 15/40?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко 15w40 нещо не съм убеден, че е за тоя двигател. Как няма да е зле :-) Ама тва е вечната тема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

имах предвид маслото yacco 15-40,но така или иначе мотул няма да сипа в моята кола

Редактирано от dufosvti2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не че защитавам производителя, всички знаят че съм представител на YACCO, но този вискозитет изобщо не е за теб(ама грам). Мисля че това е причината да не си доволен. Като цяло повечето производители имат по няколко модела от един и същ вискозитет, които са различни като масло и състав, което също е определящо. Когато си купувате масло, питайте хората които ви го продават за състава, качествата и спецификациите които то притежава. Това е ключът към правилното масло за всеки двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите между фалшив и истински : http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=55075&sid=37c1645386592825a99d23cc3b71a876

Карам Мотул 5/40 Хклийн от общите доставки. Вече 8000км не е мръднало по щеката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Прочетох темата, малко оскъдна ми се вижда и някак не успяха да ме убедят. Продължавам да поддържам тезата си, че не е менте, а просто е правен в една от двете ни южни съседки за източна Европа. По-евтино за да може да се купува, но за сметка на по-занижено качество. Както всички знаем обаче "евтино и качествено-няма".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Единствения изключителен представител /вносител/ на маслата Мотул в България са фирма Равда ООД това им е новото име вече от мисля три години стана.

Менте Мотул няма на нашия пазар поне бъдете спокойни както няма и менте Yacoo.

Фирма Prospeed са първите официални дистрибутори на Мотул в България.Цената зависи единствено от къде го взимате това масло и какви отстъпки ви правят.Така или иначе маслото в цялата страна идва от централния офис и склад на фирма Равда ООД.

Така или иначе маслото си остава нисък клас група 3 масло от което не може да очаквате кой знае какво особено при високо оборотните Онди.И като имаме в предвид,че по големият процент карат с полусинтетични масла ако ще е от космоса да го докарате все ще ви го гори след 3000 км.

Редактирано от Soichiroo
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах преди малко на Равда /в Бургас/. Маслото ми Motul Xclean 5/40 при тях струва 114лв за 5л. което ме ужаси. При Пепи в общите поръчки е 66 лева. Не разбирам що за пазарна политика или просто алчна селяния ?!?! Така че...пак при Пепи ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol Magnatec 10W-40  или Motul 6100 Synergie+ 10W-40 ?
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения изключителен представител /вносител/ на маслата Мотул в България са фирма Равда ООД това им е новото име вече от мисля три години стана.

Менте Мотул няма на нашия пазар поне бъдете спокойни както няма и менте Yacoo.

Фирма Prospeed са първите официални дистрибутори на Мотул в България.Цената зависи единствено от къде го взимате това масло и какви отстъпки ви правят.Така или иначе маслото в цялата страна идва от централния офис и склад на фирма Равда ООД.

Така или иначе маслото си остава нисък клас група 3 масло от което не може да очаквате кой знае какво особено при високо оборотните Онди.И като имаме в предвид,че по големият процент карат с полусинтетични масла ако ще е от космоса да го докарате все ще ви го гори след 3000 км.

явно затова при мен го лапа като ламя и не съм доволен от него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други масла гори ли ти го ? Ако имаш проблем със сегменти каквото и да сипеш разликите ще са малки...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е при общите поръчки цената излиза в пъти по добра ,а по принцип политиката на Мотул България е изключително странна съгласен съм и аз просто цените са адски завишени спрямо тези в Англия,Германия и тнк.

 

Castrol Magnatec 10W-40  или Motul 6100 Synergie+ 10W-40 ?
 

Което и от двете да налееш все батак работа с разликата,че Кастрола е много фалшифициран за разлика от Мотул.

Пълната синтетика му е майката там се усещат разликите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След ремонта - смяна на сегменти в момента разработвам с 10W40 полусинтетика, сега като го сменя на 500 км. мога ли да си сложа 5W40 пълна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Можеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В такъв случай май ще сложа пълна синтетика: MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 или CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3 ???

Редактирано от niki_honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...