Jump to content
Plamen Kabaivanov

Загуба на антифриз, трудно палене и бял пушек

Recommended Posts

Здравейте знаещи хора,

Колата е Honda Civic 1,7CDTi - 2002 - от известно време губя антифриз  /в момента около литър за всеки 50 км/ без да има видим теч отнякъде. Студена колата пали много трудно и веднъж запалила пуши доста като пушека е по-скоро бял. Знам че не звучи добре, в един сервиз сложиха под налягане охладителната система без да се забележи теч. В момента от друг сервиз ми казаха, че може да са инжектори, или пък да е сцепена главата..... и в двата случая ми искат хиляди пари за диагностика без да могат да ми дадат гаранция,че това точно е проблема. Също всички казват че това е доста странен проблем, а за мен неразбиращият сами може да си представите. Преди да похарча толкова пари без да знам за какво /или да я дам за скрап/ реших да се допитам до Вас за някакви идеи. Благодаря Ви предварително за помоща!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чак за скраб :no: Според мен е гарнитура на глава :hondarulez: Гледам че си в UK,тия ШЕРЛОК ХОЛМОВЦИ ги е хапало БАСКЕРВИЛСКОТО КУЧЕ, кво са надували кви са ги вършили че да им се види тооолкова странно. Ако е гарнитура не е толкова болезнено-поне тук в БГ.................ремонт за 2 дена :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз залагам на гарнитура.Трудното палене е в последствие от навлизането на антифриз в цилиндрите.Имах същия проблем с бензинова кола и след като смених гарнитурата всичко се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вятър ги вее на бял кон! Че и парите не познават... за да ми проверели инжектори - 120 паунда. За главата към 200 щяло да иде - и това е преди да ми кажат какво е и колко ще струва. ...

Не знам дали има връзка, но преди известно време водната помпа беше изгърмяла и може леко да съм я прегрял. След смяната на водната помпа започна всичко това, а човекът който я смени каза, че тръбичката на преливника на резаервоара за охладителната течност е бил  запушен с нещо като че ли нарочно. На други коли съм виждал такъв маркуч да отива обратно към радиатора, но при мен същият си е просто тръбичка неводеща никъде. Маслото ми изглежда нормално ама като цяло странна странност е това за мен. Не знам и защо всички така като че ли се дърпат не искат да се занимават - аман!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% гарнитура на главата ! Но докато намериш читав майстор, проверявай маслото и по-добре не я карай много. Просто вкарва охладителна течност в цилиндър/ри/ и оттам белия пушек. Три пъти ми се е случвало с един старичък Опел, особено ако си и на газ - много лесно се прецаква гарнитура.

п.п. Няма ли читави БГ майстори вече и в Кралството ? :)

Забравих да добавя да провериш разширителния съд за повишено налягане. Ако е гарнитура, част от газовете се връщат там.

Редактирано от ИцоД
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има да, но има и много пишман майстори също. На мой приятел се случи да искат да му сменят ангренажен ремък при положение, че просто акумулаторът му беше паднал.... За дребни неща обикновенно ходя при поляци - сега за пръв път пред вид проблема реших да ида на истински сервиз /в два един след друг/  -оказва се невързия голяма за съжаление. Хондата е дизел, но предполагам това което казва е важи за всички видове горива. Явно проблем с инжекторите не е много правдоподобен съдейки от коментарите - благодаря много за които!

Редактирано от Plamen Kabaivanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99.9999999% като смениш гарнитурата на главата ще се оправи. Направо отивай някъде с конкретно искане за смяна на гарнитура.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връпросът ми е ако колата е издухала гарнитурата веднага ли ще омеши водата с маслото или може да си работи двигателя нормално и в същшлия момент да е издухана......?

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има много признаци, не е задължително да меша маслото в антифриза! При мен, заради "майстори-специалисти", просто си гълташе антифриза, връщаше газове в охладителната система, и загряваше! Оказа се, 1 мм кривина на главата! Ако изключим това, двигателят работеше нормално!

Редактирано от bahamonde
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...