Jump to content
mimors

Шум, виене от към скоростната кутия 2.2 i-ctdi

Recommended Posts

До сега не ми е правило впечатление, но тези дни, карайки по гладкия асфалт между Русе и Шумен, усетих едно леко виене, като че ли от към скоростната кутия. Като казвам скоростна кутия, имам предвид предната част на купето или поне на мен така ми се струва.

Мисля, че е от кутията или преден диференциал, защото шуми само като подам газ. Когато си махна крака от газта и колата започне да забива муцуна ; също шуми, но по-слабо. Когато закрепя кутията в ненатоварено положение, галейки педала на газта, на равен участък от пътя няма шум. Най-добре се чува на 4-та, 5-та и 6-та, между 1700 и 2200 оборота.

Някой имал ли е подобен кахър?

Между другото, маслото на кутията е на 1000км. а на здния диференциал не съм го сменял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маслото на диф.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при движение с изключена скорост пак ли го имаш този шум?

Също, когато си на място, при подаване на газ, при тези обороти усещаш ли шума и евентуално някакви леки вибрации?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На свободна няма шум. Когато съм на място и подам газ си има тънки шумчета, но те идват от към ролките и аз тях си ги чувам плюс този, за който ви говоря.

Вчера се заиграх малко по-обстойно и ще се окаже, че виенето се появява не при определени обороти, а при определена скорост - на 3-та започва да се чува, при 2500 оборота, около 80км/ч

Маслото на задния диф. ще го сменя, но дали е възможно шумът да е отзад, а да се предава в предната част ?

Интересува ме тази кола ще може ли да върви без кардан? За евентуална проба.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По примцип е възможно да се предава, но сега като каза, че е от километрите и се сещам , че между 60 и 90км и аз имам лек шум, който чувам основно отзад. Шума е леко като виене. Старата ми 1ген. също беше така, само че се чуваше повечко (може би заради шумоизолацията).

При мен маслата са сменени всичките и шума си го имам от ден 1ви . При около 100 изчезва и нагоре вече е абсолютна тишина. Пробвал съм я с буксувания, обратни завои и тем подобни за прищраквания или нещо друго нередно, но всичко е ток.

Първоначално мислех, че е лагер. Но при положение, че във високите скорости го няма, по-скоро отпада като вариант.

Вече 20 000 шума си е еднотипен и не се променя. Мисля да не го закачам. Да не говоря, че май не всеки път го чувам.

А това за кардана ми се струва доста крайна мярка, като вариант за проба. Би трябвало да върви, ама да не се омеша нещо при електрониката. Не знам.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от гуми може да е.

Зимните ми са 2 бриджстон + 2 Максис (+- еднакво износени).

Максисите вият зловещо, като при определени скорости си е натрапчиво и често, като кача някой, ми казва, че имам лагери или какво ли не за смяна.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от гумите, ще се чува и на свободна. На мен ми звучи като лагер с язви. Няма как да го запиша, не е толкова силен и при запис не може да се различи. Не е постоянен, а някак на тактове. Ще се опитам да го опиша.

Не е " фиуууууууу" а "фиу...фиу...фиу...." :) и то когато подавам газ, дори при съвсем леко натоварване.

И аз съм правил тестовете с обратни завои и боксуване и вс. е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...............Вчера се заиграх малко по обстойно и ще се окаже, че виенето се появява не при определени обороти а при определена скорост на 3-та започва да се чува при 2500 оборота около 80км/ч

Маслото на задния диф. ще го сменя, но дали е възможно шумът да е отзад а да се предава в предната част ?..............

 

Може и най-вероятно е от гумите - при мен зимните и четирите са нови еднакви Бридстоун и издават абсолютно същия шум както го описваш вече, сега в това мнение. Втора зима съм с тях и щом ги сложа, започва това виене - сложа ли летните, изчезва.

 

Шум може да се предава и от дифа, и от кардана, и от всякъде, но така, от дистанция е трудно да се определи. Смени маслото с оригинално.

 

При задния диф няма електроника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това искам да махна кардана и да карам малко без него (ако е възможно). Вярно, че не е постоянно 4х4, но все пак си има натоварване при предаване на движението към помпата.

Ако спре да "мрънка" без кардан, значи е или от помпата, или от трансфер кейса (раздатката).

Както и да е. Реших да проверя дали някой не е отстранявал подобен шум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен звука е както го описваш. Съмнявам се да е от кардани, диференциали и т.н. Или гуми, или шумоизолацията е зле. Прекалено много станахме, дето описваме шума по един и същ начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е гуми. Преди малко върнах зимните и се заслушах. Пак го има същия шум.

Шумоизолацията, че е зле, зле е. Дори се оказа, че е прекалено зле! Баси колата! Аз такава шумна кола до сега не съм карал. Грейт Уола е в пъти по-тих от тази Хонда.

Язък и за кожите, за темпоматите, за панорамните тавани, за ксеноните, за легендарната здравина............., като слизам от нея с главоболие.

Въпреки слабата, дори никаква шумоизолация на купето, си мисля, че такива шумове не са нормални.

Трябва да я занеса на някой да и постави диагноза и да видим какво трябва да се ампутира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A при мен вие задно дясно колело след като взема завоя и 100 м след завоя спира, а ако подам веднага газ вие отново.

Нямам си и напрестава какво е ? Помагайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.04.2017 г. at 10:04, mimors написа:

Аз за това искам да махна кардана и да карам малко без него (ако е възможно). Вярно, че не е постоянно 4х4, но все пак си има натоварване при предаване на движението към помпата.

Ако спре да "мрънка" без кардан, значи е или от помпата, или от трансфер кейса (раздатката).

Както и да е. Реших да проверя дали някой не е отстранявал подобен шум.

Може да се кара без кардан. В момента моя е отзад в двора. Заради този шум го свалих за да сменя висящия лагер но се оказва, че шума все още го има, малко по слаб но все още там. Появява ми се при 70 мили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен шум , след смяна на маслото на ск.кутия и диференциала шума изчезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...