Jump to content
dandy

Хонда ЦР-В и настройка на ГИ "Фобос"1

Recommended Posts

Здравейте, монтирах посоченият газов инжекцион със следните параметри. Рейката е с 3ohm. инжектори и дюзи 2,5mm. Диференциалното налягане 1000-1050mbar. Коефициентите в таблицата са около 1,70-1,90 виждат ми се големички защото времената на газовите инжектори започват от 4,40 msec. Като цяло колата работи отлично разхода на газ е от 9,0 до 13,0 л/100км. Не ми е светкал чека-а. Обаче запалителните свещи са със светло сивкав цвят и при каране по магистрала колата вдига до 140км/ч при превключване на бензин започва да ускорява и след тази скорост. Другото, което ми направи впечатление е, че при намаляване на количеството газ в бутилката колата започва да губи мощност и от 140 пада на 120 км/ч. Сложил съм опция защитно да минава на бензин при падане на диференциалното налягане под 700mbar. Основното ми притеснение е да не работи с бедна смес двигателят и да се получи ефекта на "ацетиленова-горелка" прегаряне на клапани. Това, че не ми светка чек-лампата гаранция ли е за "безопасна" въздушно-газова смес?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно няма колеги с опит в настройката на този вид ГИ :) Здраве да е, ще споделя аз до къде стигнах без да претендирам дали съм прав. От чисто любителска гледна точка, като непрофесионалист в тази област първо вдигнах диференциалното налягане да се поддържа 1100мбар-а, второ махнах съвместното впръскване в интервала за изключване на бензиновите инжектори и включване на газовите в резултат вече не се усеща изобщо прехода в режимите при превключване бензин-газ.Трето направих нова автокалибровка за това налягане, при което коефициентите в таблицата си останаха почти същите 1,70-1,90. Колата започна да ускорява идентично, както при работа на бензин. Нагласих някакви примерни коефицинти в режим турбо и икономичен, от които за този автомобил не видях някаква разлика във вървенето. Мисля си, че бензиновият компютър веднага започва да се адаптира и смъква или вдига инжекторните времена за да обедни или дообагати горивната смес. Така тези режими се обезмислят. Единствено при ускорение след 4000об.мин. при натискане на педала рязко до долу при движение има един момент на "тъпчене" и при леко отнемане на газта колата продължава да ускорява...нещо подобно съм усещал при карбураторните коли едно време :) Запаметих настрйките и започнах да качвам със стъпка 6% каоефициентите групово за всички клетки в таблицата с надеждата да светне лампата с евентуална греша за богата смес...е така и не светна дори, когато колата започна буквално да се дави и да изгасва при коефициенти около 3,2. Върнах си запаметената настройка и приключих :) В посока с обедняване на сместта и проверка, кога ще светне лампата не ми се рискува. За сега бензиновите времена не се променят при прехвърляне от газ на бензин въртят се на обороти около 3,1-3,4м.сек. Единствено ще свържа след засичане на някакъв разход ламбда сондата за мониторинг да видя графиката при работа...ей така за успокоение. Ако някой колега знае кой(цвят) е кабела на сигнал от сондата ще съм му благодарен да даде инфото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм пипвал българската щуротия.....Црв-то се прави на 1 бар и 3,2мм отвори.Нормалните ковфициенти са 1.65-2.20.

Как си вкарал 3,2 коефициент при 2,55 максимален.........неам идея :)

 

Ако чакаш да светне чека ще я настроиш тая газова след 10 години.Това е шега.Трябва ти скенер за Хонда,другото е илюзия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за включването колега Markony. Приемам на 100% информацията ти като професионалист в областта на авто-газифицирането и практиката придобита с времето. Относно размера на дюзите, взех 2,5мм от таблицата на производителя като средна стойност. Колегата Слави от форума също ме посъветва да го увелича поне на 3.0мм, неможе да ми каже на неговото ЦР-В колко е точно защото е с друг по-специален вид инжектори неразглобяеми с фиксиран по цвят размер. За коефициента над 2,55 имам принтнат екран, но не мога да го публикувам под форма на снимка(незнам как става във форума или нямам нужните права). А чека от любопитство исках да видя горе-долу къде ще светне, на предната кола беше много чувствителен откъм настройка и отчиташе дори минимални отклонения. Ще покарам с размера 2,5мм и ще засека разхода, имам вече нов комплект дюзи с размер 3,0мм в готовност за смяна според препоръките. Само да уточним колега, колата е старата 128к.с. с размер 3,2мм ли е "обичайната" калибровка на газовите инжектори? Да не става дума за този размер 3,2мм отнесен към по-мощният "нов" агрегат 146к.с.? Скенер нямам, колата е със тарият протокол и 3пин-овата букса, нямам никаква налична хардуерна връзка с бензиновият контролер за съжаление. Радвам се, че се включи в темата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Редактирано от dandy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, що се радваш ,че съм с е включил,аз не съм панацея.

Двигател 2000 куб е 500 куб на цилиндър.Производителя ти дава номинален отвор за тази цифра при константно налягане на празен ход.

Прочети малко за своя автомобил и си отговори къде е разликата между двата мотора и кога ти влезе там?

Отделно мощността не е права функция на горивото.Напротив-втека и турбото намаляват разхода,съответно цикловото количество гориво.

Това са доста общи приказки,но е в основата на ДВГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С два поста разясни "газовата" мъгла...в моят случай си даже концентрирана панацея. Из руските форуми пишат, че тези(бавни 3ома)инжектори се радвали на времена около 4,5-5,0м.сек. т.е. ако прекаля с диаметъра на инжекторите може да не насмогват в малките времена. Ще налучкам оптималната среда-стабилна работа в ниските и приемливо ускорение във високите обороти. Сега работи отлично до 4500об.мин. Почивните дни ще попътувам повечко и ще засека разход от различни газстанции и газостанции из страната. След теста качвам "големите дупки" на рейката, настройка, тест и ще публикувам резултата. Като цяло съм много доволен от "Фобос-1" контролера...останалата периферия така или иначе може да си я комбинира всеки, както му е угодно. На терта поредна кола ползвам такова чудо винаги купувано втора ръка и експлоатирано при мен в период между 3-5години до смяна на автомобила. Според мен са здрави и предлагат приемлив набор от настройки и ъпдейт на софтуера. Над новите "компютри" на "Фобос" нямам преки наблюдения от към безпроблемна експлоатация, а чудеста с ОБД 2 комуникация ми се струват съвместими само с точно определени автомобили поддържащи протокола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,харесва ми логиката ти.Някой път най-лесния начин да включиш телевизора е да прочетеш упътването му.Нямам време сега да пиша,че ще пътувам,но утре като хвана нет в хотела ще ти обесня някои подробности.Весели празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да са весели и при теб празниците! Ако пътуваш в Рило-Пиринският край може и да се видим, ще си взема интернет-а да прочета подробностите. Няма да дочакам работните дни да чета в офиса. А и кабела за връзка с ГИ си ми е под ръка за из път...та може и да човръкна нещо докато си почивам.

Редактирано от dandy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.Значи казвам основни неща,които не само са проверени от практиката ,но си имат и техническо обяснение.За правилното монтиране на уредбата ти трябва максимално къс тръбен път.За съжаление с рейка няма как да го постигнеш.Най-добрия монтаж се получава с In-Hose инжектори като на Romano.В най-лошия случай се опитай да паднеш на около 10 см дължина,като за 4 цилиндъра да е абсолютно еднаква.После си сигурен ,че нещата ще ти се получат възможно най-добре от съответния набор на компоненти.Казваме че налягането е 1 бар на празен ход и забравяме за него.После то си мърда нагоре надолу,но =/- 5% го приемаме за добро.Изчисляваш диаметъра на инжекторите спрямо производителя и пускаш автокалибрация.Тя ти казва след края дали са малки или големи отворите.В най-добрия случай ще си в средата на необходимите диаметри.След това има само 2 начина на настройка:

1.Следи се с диагностичен инструмент обоготяване и обедняване-адаптация на бензиновите времена и се коригира газовата таблица,така че да докараш нулева адаптация.

2.Някои програми имат плъгин,....като караш на бензин да запишат всички бензинови времена-това дефакто е бензиновия МАП.На база на него се прави проверка на газ на принципа опит-грешка ,да се докарат газовите времена така,че бензиновите да не се променят.

3.Няма друг начин за настройка на ГИ

 

Понеже не съм запознат с функциите на софтуера ти ..няма как да дам точно решение.

Разхода на автомобила не е фактор,както чека дали свети или не.

Работата на ламбда сондата е много по-важна на газ ,от колкото на бензин.

Няма автокалибрация ,коята да дава правилна карта на който и да е автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е странно , как това ЦР-В не може да го изхранват рейка Рейл с 2.5 мм отвори , коефиценти 1.7-1.8 ,и диференциално налягане около1000 Мб. На какъв ход е калибрирана  рейката ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

KRING рейката е калибрирана на 0,55мм. Проверих я преди да я монтирам, марката е GASCONTROL. Работи доста тихо в сравнение с RAIL 1,5ohm. такава бях монтирал на предната ми кола и на около 20 000 искаше смяна на ремонтните комплекти(заради гумичките).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony изясни ми напълно "правилния" начин за настройка, след автокалибрацията ми излиза съобщение за успешното и преминаване без препоръка относно размера на дюзите. Маркучите са еднакви по размер с дължина 120мм, с тази рейка няма възможност да ги скъся без пречупване. В софтуера има опция да "краде" бензиновите времена в различни режими на работа, откоято не се възползвах при монтажа и настройката...ще го направя при първа възможност. Средният разход от различни газстанции ми излезе около 10,2л./100км. в съотношение 30/70 % градско/извънградско през по-голямата част с климатик и шофиране до 120км/ч при изпреварване. Един колега ми писа, че при автокалибровка не трябва да се пуска климатика, като "товар" при изпълняване на условието от софтуера в стъпка "включете всички консуматори"... аз го правих с включен и мина. Може да влияе отрицателно защото реално компресора не работи непрекъснато, а товари и разтоварва при всяко включване и изключване от пресостата. Ще направя настройката при работа на фарове и вентилатор в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам при автокалибровка не трябва да има никакви консуматори,включително температурата на двигателя трябва да е 60-75 градуса,за да не се включва вентилатор.

Три кутийки от картата се правят с голямо внимание:

1.Празен ход без консуматори

2.Празен ход с климатик,с парно до края,с отворени прозорци

3.Празен ход само с фарове/ тук ако има дневни светлини не е необходимо/

 

Това са трите режима "светофар".Трябва да са перфектни,защото много голяма част от автоадаптацията на бензиновия комп минава през тях.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данди , в началото по-добре използвай другия начин за настройка.На празен ход и след това си направи графики.

  Днес погледнах последното ЦР-В , което сме правили: Инжектори Драгон 2,2 мм( отговаря на 2.0-2.1 при Рейл), налягане 1100мб и коефиценти 1,4-1,5.Работи перфектно и няма обедняване на смесите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако още те интересува кабела за сигнала от сондата е бял на цвят.Скоро слагах ламбда контрол и го помня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако още те интересува кабела за сигнала от сондата е бял на цвят.Скоро слагах ламбда контрол и го помня.

Благодаря колега, имам две ръководства за ремонт и поддръжка в които цветовете са различни. Ще се пробвам да замеря кабелите за подгрева и от останалите два ще видя кой е с бял цвят (или с бяло-жълт според друго ръководство) за сигнала. Благодаря на всички отзовали се относно настройката на Фобоса, с ваша помощ колата работи много добре с алтернативното гориво. Пишете когато имате път към Пловдив за почерпка или пък, ако мога да свърша някаква работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата имам Фобос,настройвам я по адаптация и гледам да е около нулата в различните режими,но открих случайно много нелогично явление според мен.При намаляване коефициентите в картата от около 5мс на горе и адаптация съответно в минус от около 8,9% колата ускорява осезаемо по добре.Иначе дълготрайна при спокойно каране си идва като на бензин 5% Гледал съм я на бензин си прави адаптаций винаги в +,а защо това на газ?Оставих я така,но ме гложди едно съмнение редно ли е да се остави такава настройка и възможно ли е от нещо друго по газовата да е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към dandy:

Здравей,колега.Моля, сподели какви са инжекторите ти.

Редактирано от fobos.marketing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе е писал , че е Газконтрол :whistle: .Мисля си дали не е объркал , когато е задавал типа на инжекторите в системната конфигурация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газконтрол е евтин,бавен инжектор и поведението е очаквано. Системата прави чудеса за да компенсира недостатъците на този тип инжектори. но нали са евтини куруват ли куруват а после............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да се съглася с повечето мнения на колегата Markony , но моля ви, не сравнявайте диаметър на дюзата и налягане и време, освен ако не ползвате идентичен модел дюзи.

 

Аз съм настройвал предимно Хонди - Сивици 1.4, 1.5, 1.6 SOHC vtec, 1.6 DOHC vtec, , Акорд и Ледженд КА7 и ЦРВ 1ген 147коня, с голямото уточнение, че ползвам широкобандова сонда АЕМ за настройките, не вградената сонда.

 

За всички общото е имат най-големи коефициенти за обороти около 2500-3000об, въпреки че сместа там е около 14:1. Нагоре въпреки че мощността при Хонда расте осезаемо повече, коефициентите над 4000об остават почти равни, а за смес гоня 13.5-13.2 към 1 за максимално ускорение. При равна газ и поддържане на 90-120км гоня смес 14.5-15 към 1 за максимална икономия. Отделно стойностите са такива, че инжекторните времена на газ и бензин да са еднакви, за да не шашкаме ЕКУ-то.

Преди някой да ме нападне за стокометричната смес от 14.7 към 1 при бензина, да уточня че при газ тя е около 15.5 към 1.

 

Спорил съм десетки пъти с мераклии, които си обогатяват сместа на високи обороти с цел ускорение и я обедняват на средни обороти - за икономия - ГРЕШКА, защото ЕКУ-то вече знае какво да прави, просто газовите дюзи в общия случай са по-бавни от бензиновите и на по-високи инжекторни времена са по-адекватни, но на ниските искат допълнително време за да компенсират бавната си работа. В резултата обикновено високите обороти са богати, ЕКУ-то опитва да обедни, после на ниски обороти са бедни, то обогатява, междувременно не работи оптимално в никакъв режим.

 

Прикачената карта е правена преди Януари 2016г със широкобандова сонда АЕМ. След настройките колата се държи като на бензин и разхода падна с над 10%, поведението се изравни с това на бензин. Всички газови карти които съм правил са подобни. На моя Сивик EG9 (VTi) мерена на Диното в Пловдив показа 156к.с. на газ и 159к.с. на бензин. Разликата беше между 7500 и 8100об.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ,аз не съм Б.Б. да се съгласявате с мен. :)

Искам да питам само принципно като настройваш карта с AFR meter и клиента като си тръгне какво става с настройките ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройките пак се правят в газовия комп, няма значение как анализираш поведението на колата - дали със широкобандова сонда или със задник. Настройвал съм и по оригиналните сонди - там просто ми трябва опитен шофьор, щото сондата бави 2-3-4сек. Гоня 0.65-0.70 за леки натоварвания и 0.77-0.79 при натоварване, като постоянно пускам на бензин, за да видя как ще реагира ЕКУ-то. При равна газ трябва ЕКУ-то да коригира 0.3-0.6 ако не греша... забравил съм :tongue1:

Смятам, че със стандартно ЕКУ няма икономични и мощни настройки, а добри и лоши, икономията сама идва от доброто поведение на колата.

П.П. Настройвам няколко коли на близки хора и на Жоро безбройните турбо и атмосферни проекти, нямам клиенти :stupid:

Редактирано от Чавдар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези стойности 0.79-0.77......0,3-0,6 какво са,че имам чувството ,че говорим на различни езици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Езика е един и същ, а стойностите-Волта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина съжалявам езика е друг.Виждам ,че си зает и рядко влизаш.Едва ли те касае темата и със сигурност не ти е интересно.

Понеже не мога да схвана за какви "волта" става въпрос,няма да настоявам да обясниш.Знам какво е напрежение и как се измерва ,но не знам къде по дяволите в колата има такива стойности ,които могат да се ползват от теб за каквато и да е била настройка.

Дано да не говориш за напрежения на ламбда сондата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези стойноности май за това говорят и съответстват на смесите 13.2 и 14.5 които гони?

Редактирано от ЧОЧО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gallery_1082_2284_39235.jpggallery_1082_2284_18797.gif

 

Съжалявам,ама няма такова нещо.Интерпретацията на напреженията на ламбда сондата не могат да се използват за измерване на бедна или богата смес.Напрежението превключва при стехиометричната смес и може да каже дали е бедно или богато,но не и колко.На всичко отгоре ако се хванем за напрежението...то зависи от температурата и се движи в доста широки граници процентно.Последно сондата генерира шум,който компютъра осреднява по дадена формула и показва средно значение,което изобщо не можем да говорим че е точно.

 

После принципа на работа на стоковото ЕКУ е да коригира смесите с обратен знак.Това ще рече при богата смес да обедни и при бедна да обогати.Този процес се повтаря от 1 път до 5 пъти в секунда.Тези сонди дето са ти бавили 2-3-4 секунди...вземи ги изхвърли.Та въпроса който следва е как ти успя да видиш някакво напрежение изобщо ?

 

Изобщо в режим на обратна връзка не можеш да въздействаш външно по никакъв начин на AFR.Можеш да си пишеш каквото искаш в клетките,но след това адаптацията ти коригира стойностите спрямо стоковия AFR и единствения начин да промениш това е да вкараш системата в сервизен режим....все едно си с карбуратор.

 

Няма да бъда голословен,макар че и ти можеше да ползваш чичко Гугъл да видиш как точно работи сондата.На графиките можеш да видиш споменатите от теб напрежения какво означават...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony, предположих, какво е имал в предвит Чавдар, защото разговора ми е интересен!!!

Да видим той какво ще каже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм се изразил ясно, но ЧОЧО правилно е разбрал - да, това е показание на оригиналната ламбда сонда от 0 до 1 волт и съответно описаните цифри са волтове.

Само да уточно, че има сонди които отчитат богата смес при 1волт и сонди където богатата смес е при 0 волта.

 

Markony, ти също си прав, че диапазона е особено тесен и не е линеен, но сам виждаш на първата графика, че стойности между 0.7 и 0.8 волта са удачни за смес при ускорение ;)

Само исках да споделя опит и да ви подсетя, че макар и с първични методи, може да се постигне доста добър резултат с малко търпение. Отделно, ако някой от вас си е прави труда да сложи широкобандова сонда и да види фабричните смеси на кола, ще знае че са далеч от 14.7 : 1.

На моята VTi на бензин с фабрично ЕКУ и таблица рядко стигаше 14.2, обикновено около 14:1 при поддържане на скорост и 13.2 при ускорение - това е застраховане от производителя.

 

Как виждам напрежението на фабричната сонда - Мисля че всички софтуери които съм ползвал са показвали напрежение на ламбда сондата. Да - опреснява повече от веднъж в секунда, но в първата секунда винаги има пик който игнорирам.

Знам за хора, които са настройвали с мултицет , следейки сондата, няма да споменавам имена ;) Дори турбо коли сме настройвали , просто иска тройно занимавка, но като има бензин.... времето не е проблем :smile1:

 

Не е трудно да настроиш и при поддържане на скорост - задаваш стойност в клетката и гледаш еку-то на колата дали обогатява - ако обогатява - обогатяваш и ти, докато не видиш къде започва да коригира успешно. Ако пък обогатиш прекалено, виждаш че ЕКУ-то обеднява - като знаеш че при един коефициент дори да обеднява пак е богато а при друг коефициен дори да обогати е бедно , може да се сетиш, че по средата е това което целиш ;)

т.е. знам че няма да ми каже кога е 14.7, но знам как да го накарам да я постигне.

 

Именно с тези 3-4 трика и няколко часа каране си бях настройвал моите коли, преди да имам на разположение широкобандова сонда. Както казах - Сивик ЕГ9 ВТи на газ , качена на дино, показа 156к.с. на газ и 159к.с. на бензин и успоредна крива на мощността като на бензина. Градски разход от 11-11.5 газ/100км с каране при което за 18000км изхабих нови гуми от 8мм до 1.6мм и смених накладките повече от веднъж :shy:

 

пишете в скайп ако ви се говори, да не спамим повече тук - chavdar.stoykov

Редактирано от Чавдар
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

до момента си карах колата с посочените настройки...преди два дни остана време за един поглед през софтуера на "фобос"-а. Единствената промяна беше повиченото налягане след изпарителя, което бе нарастнало до 1480милибара. Диференциалното клонеше към 1300милибара и ги смъкнах до препоръчителните стойности от винта на изпарителя. След това ми предстоеше пътуване на около 140км. и с лаптопа на съседната седалка започнах да следя стойности в различни режими на движение. С дюзите 2,5мм никъде не отчете да остават напълно отворени...времена видях до 24милисекунди за газовите инжектори. Понеже ускоренията с климатик не бяха задоволителни "пипнах" коефициентите в местата където се усещаше дупка и сондата отчиташе 0.0напрежение при ускорение. Получих подобрение и вече при настъпване на педала ламбдасондата отчита 0,9 при задържане стойностите се променят от 0,3 до 0,9 времената на бензин не се променят. Картата я промених от 2000оборота нагоре. Преди тези обороти нещата не ги пипах, защото двигателя по всички параметри работи отлично. Сега остана един проблем, при МАП 900милибара започва да тъпчи на едно място и ламбдата отчита 0,0 при ускорение. Ако върна леко педала на газта до 840 примерно дръпва, лмбдата отчита 0,7-0,9...Възможно ли е това да е вече признак за малки отвори на газовите инжектори? Изпарителя държи наляганията прилично при настъпване, температурата на редуктора е 88-90градуса, а на газта около 65

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението на всички по-горе описани симптоми с наличните компоненти е увеличен диаметър на дюзите на 3,0мм, ново калибриране на 0,57мм за газовите инжектори и настройка през софтуера :) За изминалите 10 000км във филтрите нямаше никакво замърсяване(зареждам основно от "Газпром"). В момента с включен климатик спокойно си ускорявам на газ след 3500об./мин., разхода до 120км/ч е малко над 11л./100км. Двигателя поддържа стабилни обороти.

"Без да съм пипвал българската щуротия.....Црв-то се прави на 1 бар и 3,2мм отвори" - Markony, стигнах до това заключение по пътя "проба-грешка". С по-качествени, бързи, маркови или както искате ги наречете дюзи може и да се случват нещата с по-малък отвор.

Благодаря на Всички дали мнение по темата!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аплаузи за Газпром!

Както обясних по-рано сондата не е надежден инструмент за настройка,но и това ,което си направил-да преобогатиш смесите пак е по-добре от колкото да са преобеднени.

Ти си поредното доказателство ,че Фобос имат проблем с инсталаторите...да ме извини fobos.marketing.....

Та с две думи,сега ти трябва нещо да закчиш и да видиш тримовете.Ще върнеш цялата карта една идея назад или ще падне съвсем мъничко налягането и си перфектен.

След това отиваш да си вземеш сертификата от Фобос за сертифициран настройчик.:)

Извинете ме за хумора ,но се треса от смях....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си поредното доказателство ,че Фобос имат проблем с инсталаторите...да ме извини fobos.marketing.....

Само с инсталаторите ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея.... Фобос не съм слагал ,но това не значи ,че не е добра система.Просто аз не я познавам,но пък ,чета колегите как реват.

На мен ми трябват приблизително 20 монтажа и 20 рекламации,за да разбера един софтуер,една система и принципа и на мислене...

Независимо от това ,ако беше комплектован с бързото Романо,Фобоса щеше да работи и с 2.0 разпръсквачи,което пък не зависи от софтуера..:)

Тук вече е ролята на инсталатора,да чете ,пита и реши колко да дупчи и къде най-вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата "работа" си е за смях, ама с моите познания-незнания и Ваши напътствия скалъпих приемлива настройка. Markony за "спорта", ако окомплектоваш един "Фобос-1" контролер с подбрани по-професионални и качествени изпарител и дюзи на автомобил с познати характеристики ще е интересно да изкажеш мнение и да има по-обективно инфо за какво толкова реват от системата.  Относно STFT  LTFT ги виждам през инфо-борд, под въпрос е индикираните стойности до колко са актуални. LTFT до сега винаги е 0, STFT при работа на място клони от -5 до 0 на газ. В движение скачат по-големи стойности със знак "-" . На бензин умишлено я карах повечко време (да си пооправи картата или поне аз така си мисля :) ) винаги при ускоряване стойностите скачат с положителен знак за кратко и се връщат към 0. Динамичен е показателят за STFT, поне който индикира това устройство. Пробвах с коефициенти в таблицата да го направя в границите при работа на газ в диапазона -5,0,5 не се получва. Колата има ускорение и работи добре единствено, когато при работа на газ отчита стойности със знак"-". Превключа ли на бензин и пак пробвам да ускорявам нещата там са си същите скача за много кратко и после се стабилизира към 0. Ако на газ я "обедня" и STFT освен при работа на място да слиза до -5, така да се държи и при ускорение - резултат няма мощност. Тука по мои си предположения се съмнявам за бавната работа на комплекта изпарител-газови инжектори, които не могат да реагират адекватно към нуждите на двигателя в режим на ускорение. Все едно има някакъв "запас" от изплюта в повече газ в колектора, която обаче се оказва с положителен ефект при ускорение просто двигателя тогава си я изгаря докато успеят да насмогнат дюзите и изпарителя.И за това си я оставих в режим на ускорение на газ да слиза и под -5 за да си върви нормално. Ламбда сондата пак според инфо-борда мени стойностите в нормални граници. Сигурното е, че не разчитам вече да светне чек лампата при някакъв проблем...умишлено си я изкарвах на газ от нормални стойности за работа с богати или бедни смеси е не светва това чудо, а на инфо-борда изписваше по няколко грешки. Лампата си работи иначе нормално при стартиране си прави "чека" и не свети при работа на двигателя. Реших, че за нейното светване са заложени някакви неприлично големи отклонения от нормалното смесо-образуване при които едва ли не колата ще трябва да изгасне буквално. И един конкретен въпрос: за Хонда ЦР-В 128к.с. какви са заложените максимални/минимални в софтуера стойности ? Имам в предвид в проценти, да имам някаква база за сравнение спрямо показваните на устройството, които ужким са указани в проценти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прозвучи като реклама ще защитя фобос-а. 

Имаме 2 коли с фобос. Едната е на над 100к, другата вече 12к . Никакви оплаквания. Донастройки почти не са правени. 
Даже и двете си карат на ниво автокалибрация и -5% от инжекторните времена над 4000 оборота. Разход и състояния на мотора са перфектни. Инсталатора ми е много добър, поне за мен. Чисти еацв-та, свещи сменява, не работи мърляво. Отвел съм му доста хора, всички са доволни. Маркони даде жокер в една тема, когато колата е без обд и на клима къде да се пипне, но честно казано колата просто иска малко по- плавно съединител и една идея повече газ и не се разбира, че е пуснат. 

Имаме един сервиз, Ауто Стан. Доста газови са сложили и съм се нагледал на издрайфотини- коли придръпват, харчат много, кофти работа. А й да- качват некви неизвестни сбирщайни и взимат луди пари. 1200лв за газ на кола до 150к.с. 

 

Тук искам да попитам следното хората, слагащи газ- Какво искате от колите си ? Слагаме газови да е по- евтино и после сме недоволни, че колата върви една идея по- малко в лютеницата !? Ровите с кабелите и мислите, че можете да го оправите. Защо ? Нали идеята е друга ? 
Нищо лично, и аз си юркам колата. 
Като е така слагайте течна фаза за 3 бона, на кола струваща толкова, давайте на 2г по 300лв за помпа и си свиркайте. 
Няма идеално щастие, има златна среда. 
Аз лично съм доволен, че зареждачката на акорда ми е на резервоара, газовата ми е на мястото на гумата и акорда ми дава 8,5-9 на магистралата с 150 и климатик. Повече от това не ми и трябва. 
Единственото, което иска газовата са добри токове и регулирани клапани. Мойте свещи са на денсо, разстоянието им е 0,95. Мерихме го миналата седмица, като се установи, че в Апостолов и клапани не могат да регулират, че имаше 6 или 7 извън норма, предимно хлабави. 

Поздрави и безаварийно и не давайте да ви се учат по колите. Маркони е в Русе, изглежда грамотен, в наше село има читав инсталатор. Дайте да направим списък на читавите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата "работа" си е за смях, ама с моите познания-незнания и Ваши напътствия скалъпих приемлива настройка. Markony за "спорта", ако окомплектоваш един "Фобос-1" контролер с подбрани по-професионални и качествени изпарител и дюзи на автомобил с познати характеристики ще е интересно да изкажеш мнение и да има по-обективно инфо за какво толкова реват от системата.  Относно STFT  LTFT ги виждам през инфо-борд, под въпрос е индикираните стойности до колко са актуални. LTFT до сега винаги е 0, STFT при работа на място клони от -5 до 0 на газ. В движение скачат по-големи стойности със знак "-" . На бензин умишлено я карах повечко време (да си пооправи картата или поне аз така си мисля :) ) винаги при ускоряване стойностите скачат с положителен знак за кратко и се връщат към 0. Динамичен е показателят за STFT, поне който индикира това устройство. Пробвах с коефициенти в таблицата да го направя в границите при работа на газ в диапазона -5,0,5 не се получва. Колата има ускорение и работи добре единствено, когато при работа на газ отчита стойности със знак"-". Превключа ли на бензин и пак пробвам да ускорявам нещата там са си същите скача за много кратко и после се стабилизира към 0. Ако на газ я "обедня" и STFT освен при работа на място да слиза до -5, така да се държи и при ускорение - резултат няма мощност. Тука по мои си предположения се съмнявам за бавната работа на комплекта изпарител-газови инжектори, които не могат да реагират адекватно към нуждите на двигателя в режим на ускорение. Все едно има някакъв "запас" от изплюта в повече газ в колектора, която обаче се оказва с положителен ефект при ускорение просто двигателя тогава си я изгаря докато успеят да насмогнат дюзите и изпарителя.И за това си я оставих в режим на ускорение на газ да слиза и под -5 за да си върви нормално. Ламбда сондата пак според инфо-борда мени стойностите в нормални граници. Сигурното е, че не разчитам вече да светне чек лампата при някакъв проблем...умишлено си я изкарвах на газ от нормални стойности за работа с богати или бедни смеси е не светва това чудо, а на инфо-борда изписваше по няколко грешки. Лампата си работи иначе нормално при стартиране си прави "чека" и не свети при работа на двигателя. Реших, че за нейното светване са заложени някакви неприлично големи отклонения от нормалното смесо-образуване при които едва ли не колата ще трябва да изгасне буквално. И един конкретен въпрос: за Хонда ЦР-В 128к.с. какви са заложените максимални/минимални в софтуера стойности ? Имам в предвид в проценти, да имам някаква база за сравнение спрямо показваните на устройството, които ужким са указани в проценти.

 

Дръж си тримовете +/- 5% и няма да имаш кахъри...това за бързия трим.Ама бавния трябва да си бъде колкото е на бензин.На 15 ще светне чека.

С риск да прозвучи като реклама ще защитя фобос-а. 

Имаме 2 коли с фобос. Едната е на над 100к, другата вече 12к . Никакви оплаквания. Донастройки почти не са правени. 

Даже и двете си карат на ниво автокалибрация и -5% от инжекторните времена над 4000 оборота. Разход и състояния на мотора са перфектни. Инсталатора ми е много добър, поне за мен. Чисти еацв-та, свещи сменява, не работи мърляво. Отвел съм му доста хора, всички са доволни. Маркони даде жокер в една тема, когато колата е без обд и на клима къде да се пипне, но честно казано колата просто иска малко по- плавно съединител и една идея повече газ и не се разбира, че е пуснат. 

Имаме един сервиз, Ауто Стан. Доста газови са сложили и съм се нагледал на издрайфотини- коли придръпват, харчат много, кофти работа. А й да- качват некви неизвестни сбирщайни и взимат луди пари. 1200лв за газ на кола до 150к.с. 

 

Тук искам да попитам следното хората, слагащи газ- Какво искате от колите си ? Слагаме газови да е по- евтино и после сме недоволни, че колата върви една идея по- малко в лютеницата !? Ровите с кабелите и мислите, че можете да го оправите. Защо ? Нали идеята е друга ? 

Нищо лично, и аз си юркам колата. 

Като е така слагайте течна фаза за 3 бона, на кола струваща толкова, давайте на 2г по 300лв за помпа и си свиркайте. 

Няма идеално щастие, има златна среда. 

Аз лично съм доволен, че зареждачката на акорда ми е на резервоара, газовата ми е на мястото на гумата и акорда ми дава 8,5-9 на магистралата с 150 и климатик. Повече от това не ми и трябва. 

Единственото, което иска газовата са добри токове и регулирани клапани. Мойте свещи са на денсо, разстоянието им е 0,95. Мерихме го миналата седмица, като се установи, че в Апостолов и клапани не могат да регулират, че имаше 6 или 7 извън норма, предимно хлабави. 

 

Поздрави и безаварийно и не давайте да ви се учат по колите. Маркони е в Русе, изглежда грамотен, в наше село има читав инсталатор. Дайте да направим списък на читавите. 

Аз не съм казал нищо лошо за фобос ,че да ги защитаваш.Плащаш за това ,което получаваш...винаги работи тая схема.

Само не казвай ,че колата върви само с течна фаза.....

 

Прочете ли какво казва колегата горе..има усещането,че има събрана газ в колектора-ето това е монтажа без мисъл....Пробвай на кола,която аз съм монтирал с тръбен път 4-5-6см,дали има разлика между газ и бензин ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...