Jump to content
Гад

Газова уредба

Recommended Posts

Здравейте! Карам Хонда Сивик '97, 1.4, 90 к.с. (японка)

Доста хора ме съветват да и сложа обикновена газова уредба, а други да и сложа ГИ, понеже е с пълна инжекция. Моля за вашето мнение по въпроса. Благодарности предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Мога да ти се обоснова с плюсове и минуси и за двете системи : 

Обикновенна газова : 

+ Палиш на газ / за някой е предимство /

+ Ниска цена- към 400лв. 

- влошен вървеж 

- завишен разход 

- кофти горивни смеси 

- капризна от към въздушен филтър система / на 5к го сменяваш и ако е друг пак настройка / 

- прави мармалад от окалина по всмукателната система- инжектори, дросели, целия всмукател почва да прилича на миньор след смяна. Не, че иначе е красив, но се сещаш. 

- замръзва зимата и трябва да и казваш да бачка на бензин от копчето

- при обръщане на газ трябва да е на форсаж, иначе има няма такова разтърсване

-лош празен ход докато загрее или ако така е решила. Скапава скоропостижно тампони на мотора и несамо. 

 

Газов инжекцион : 

- цената. Почва от 750лв без обд и свършва към + безкрайност. 

- кой ще ти я слага- много разбирачи, малко отбиращи. Пълно е с евтини китове, като най- евтиното е фобос, по- надолу не падай. Като фобоси имам 2 на двете коли и съм доволен. Както са на бензин така и на газ.

+ сама си обръща. Зимата с 2 паления на ден средно ти е 20лв на месец той. 

+ не променя вървежа, особенно с обд, иначе има малко, но се коригира до някъде

+ както и каже бензиновия комп така се държи. Обороти, ускорение- газовия е само копирач за времето на газовите инжектори. 

+ по- нисък разход спрямо обикновената система с литър- литър и половина. Англичанката ми даваше 9,5 с обикновенна, сега дава 8,3 с ГИ. 

 

В общи линий има фенове и на двете системи. По- удачния вариант е ГИ, но зависи колко караш де. Ако е само градско по 5км зимата е кофти, че си на бензин повечето време, но пък колата си е ок. 

Имай в предвид, че ако има леко замисляне на бензин или лоша работа на определени обороти,на газ е по- силно изразен проблема. Аз така сега новата кола ще я гледам в неделя, че ми прави чат пат парчета и на двете горива, но са или кабели или бобина- ще се хване. 

Поздрави и решавай умно. Когато избереш- похвали се. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помисля по въпроса. Общо взето колкото хора - толкова и мнения. Колата ми трябва предимно за дълъг път, градско не въртя много :) Притесненията са ми, че ако сложа обикновена газова уредба на дълъг път може да не се държи както трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колегата по горе е изброил плюсове и минуси.А аз ползвам и двете газови и стигам до извода че каквото и да избереш е по важно кой "Майстор" я слага уредбата,ако мислиш да караш колата поне няколко години и ти се дават пари слагай инжекция ако не обикновена но избора е твой само намери читав майстор.

Редактирано от canko79

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да си майстор,обикновената газова си има технически ограничения,които не могат да се заобиколят.Не може една мембрана с една пружина да следва цялата карта на хранене :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите :) за момента съм се спрял на варианта да сложа ГИ от българския вариант Фобос. Живот и здраве, колата смятам да я карам няколко години поне и пътувам доста. Вие какво мислите?

Редактирано от Гад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ги гледай тия плочки, не караш бус за фаянс ... Взимай първият ГИ Фобос дето ти се изпречи на пътя и си цъкай с 2г гаранция ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за ГИ. 300-400лв разлика си заслужават. Избил си ги за година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде мнение за ГИ на Vega Compact? Добър вариант ли са? :book:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го гледах из нета. Каква ти е идеята ? 
Ако искаш да си го монтираш сам и да нямаш гаранция - може, но и кит-а на фобос е малко отгоре. 
Изглеждат ми еднакви- само изпарителя е друг. Аз и на двете съм с Меджик изпарител до колкото знам на Фобос-а и нямам проблеми. Дали този ще бачка един господ знае. Нямате ли читав сервиз с Фобос в Кюстендил ? Ако това е проблема да ти дам номер на човек в Перник или я води направо в София. Може и в Дупница или Благоевград, но няма да стане за 2-3 часа и увисваш без кола един уикенд, отделно, че трябва да ходиш с 2 коли да я оставиш и да я вземеш + ако се наложи да я донастройваш пак разходка. 
Готиното е, че по новия закон можеш и сам да си я монтираш. После отиваш в пункт за преглед, като те ти дават протокол и документ и после в КАТ. Ако друг я слага пак преглед, но е 15лв по- евтино. 35 на 50лв. В смисъл другия трябва да е официален сервиз с протокол. Кажи каква ти е идеята като цяло. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много гледане и чудене, накрая реших да си сложа Lovatо и мир. Разликата в цените с Фобоса не е толкова голяма, така че тази седмица действам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ми монтираха ГИ разхода на гориво е доста добър. Вдигна се най-много с 1 на 100 отколкото беше на бензин, а във вървежа почти няма разлика. Препоръчвам и на други ако се чудят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...