Jump to content
rey_cra4ola

Какво мислите за тази идея ?

бихте ли ползвали тази услуга  

102 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте колеги, първо искам да се извиня ако темата не ми е за тук и за правописа ми малко е зян,та да си дойдем на темата тъй като тия дни мисля да напусна работа по няколко причини и ми се завъртя една идея, която видях в едно английско предаване идеята е следната- имаме едно хале разделено на така да го кажа клетки ,тези клетки са 3,4,5 зависи от парите ,които ще имам.Всяка от тези клетки ще бъде обурудвана с инструмент като започнем от малка трисчотка до лимбус т-70 ще има също така и един или два подемника и канал идеята на цялото мероприятие е да стане така,че хора, които имат желание ,а нямат дадените възможности дали гараж ,дали инструмент или не харесват майстори да им работят по колата да могат да влязат в този сервиз и сами да ремонтират автомобилът си като сервиза ще си е работещ вътре ще има монтьори които ще си работят .Мисля да направя и едно тенекеджиино и бояджиино отделение. Какво мислите вие за тази идея, ще бъде ли печеливша ,дали ще има хора които ще предпочитат сами да си работят по колата, отколкото пишман майсторите? А за цената ,която може да е на час ми се върти около 8, 9 или 10 лева идеята,която дадох е осъществима имам даден капитал в недвижемо имущество, така че парите не са проблем донякъде моля коментирайте и изкажете мнение ще съм ви много благодарен .П.П сега ще ви дам един пример за да ви стане по ясноаз имам вектричка (примерно) и знам че в Пловдив има сервиз, в който мога и да ида да си сменя накладките (защото в моя гараж, който е доста малък нямам тази възможност и тези инструменти) сам престигам пред сервиза и влизам вътре там ме посреща човек ,който ме пита за какво съм аз обеснявам че съм чул ,че в този сервиз можеш сам да си работиш по колата човека ми казва да така е имате дадената клетка вътре дадения инструмент цената на час наем на клетката и инструмента е 10 лева при което аз се съгласявам вкарвам си колата в клетката и почва да работя свлям едното колело свалям накадките свалям и другото колело но единия билт на апарата се къса и незнам какво да направя за щастие в сервиза има монтьори ,които си работят ии които ще помогнат(срещу допълнително заплащане ) за да отсраним проблема монтьорите отсраняват проблема нон се сещам че не съм взел накладките ,отивам при човека ,който ме посреща и питам можем ли да поръчаме наклатки защото не съм взел и човека каза да господине има ги 56 лева (примерно) са имаме ги и аз казвам добре дайте ми ги взимам накладките и ги монтирам слагам си гумите затягам си болтовете и отивам за да си платя и да кажа че съм готов заквам че съм готов на човека, който ме прие той идва за да провери дали не съм си харесал някоя тресчотка или камаче на форс като проверява ,че всичко си е на мястото ме праща при касата там ме чака човек усмихнат и лъчезарен( а не човек тип закво ме занимаваш) смята ми че имам 1ч23мин + 56лв наклатки + помощ от монтьор = на 14 + 56 + 10 =80 лева аз оставям дадената сума и доволен от свършената работа паля вектричката и си отивам и край на съмненията „тоя кви накладки ми сложи, дали затегна болтовете на гумите” и такива работи знам, че аз съм си ги сложил и ако стане нещо аз съм виновен .П.П.2 дано колеги ви е станало ясно за какво става дума и много ми се иска да коментирате ,защото си мисля че повечето "наематели" на клетки и инструмент ще са от авто форумите .П.П.3 мястото за което се отнася за направата на този сервиз е гр.ПловдивП.П.4 мисля да има и бояджиино и тенекеджиино ,както и една автомивка + кафенце където Пешо чака да му сменят маслото на голфа (нищо против голфовете).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен идеята е много добра, в много случаи точно това ме е спирало. Че нямам инструменти и по-голям крик или подемник. Бих бил доста редовен клиент. :rolleyes: Но за посещения и как ще потръгне... Идея си нямам. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен идеята е много добра, в много случаи точно това ме е спирало. Че нямам инструменти и по-голям крик или подемник. Бих бил доста редовен клиент. :rolleyes: Но за посещения и как ще потръгне... Идея си нямам. Успех!

мерси колега ами чесно казано според мен по-голям заслуга за да се случи този сервиз ще са авто форумите защото нали се сещаш че няма начин някой чичо да слезе от Х5 и да си смени маслото трбва да ти идва от вътре за да го искаш и да обичаш колата си П.П. а сервиза ще си е работещ смисал такъв ще се извършват ремонти от компетентните лица и ще я има тази дадена опция да си оправяш колата сам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра е идеята колега, но как ще се оправяш с проблемите, които ще възникват примерно, ако някой се заседи в клетката поради непредвиден проблем, възникнал по време на процеса на поправка?

Клетката ще бъде заета, а другите трябва да чакат, пък междувременно сумата ще се трупа и може да се окаже, че клиента не е предвидил такива пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен идеята е добра, даже много добра. Докато четях първите редове си казах "дано е в Стара Загора" ... Е, не е. Ето и едно линкче - сервиз под същата форма съществува в София, само че за мотоциклети. http://www.lvg-bg.com/hobby.htmlУспех от сърце!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм го гледал това по телевизията, не се сещам за коя страна ставаше въпрос. Идеята е много добра и вярвам, че ако направиш нещата добре ще потръгне. Като знам с някой колеги от махалата как се озъртаме понякога за канал ( имаше една рампа наблизо, ама вече я няма...... :rolleyes: ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време (2007-2009) и в София имаше подобна услуга:

В столицата отвори врати първият у нас хоби сервиз31.01.2007 | Коментари: 7 Ако ви е писнало от калпави майстори или просто са ви засърбели ръцете за работа можете да закарате колата си на въпросното място и да си я поправите сами. Хоби сервиз “Хари” се намира в квартал “Лозенец” на улица “Лозенска планина” №24. Сервизът осигурява добре осветено, чисто и подредено пространство, професионални инструменти, машини, крикове и повдигачи - всичко което ви е нужно, за да се почувствате герой на собствената си кола. Периодичните смени на маслото и филтрите са идеален повод да проверите сръчността и уменията си или да отморите след напрегнатия ден в офиса. Тези, които открай време предпочитат да поправят колата си сами, имат идеалната възможност да сложат край на неудобните ремонти пред блока. Двамата собственици Хари и Стоил са общителни момчета, които с удоволствие ще ви помогнат, в случай че не успеете да се справите с нещо. Цените са повече от прилични: денонощие престой в сервиза струва 10 лева, ползването на количка за масло – 2 лева, а наемът на професионални инструменти на марката Gedore е 60 стотинки на час.

Отзивите за тях бяха добри, но за съжаление по някое време са затворили кепенците. Причините не знам. Ето и обява в този форум, а ето и мнения от форумите на Ford и Mazda, да придобиеш обща представа за какво е ставало въпрос. Аз лично бъкел не отбирам, но за щастие Хондрелата е корава машина и до сервиз се налага да ходя само за обслужванията. Обаче би ми било много приятно да има едно такова местенце, където да мога да си сменя предни накладки, например; винаги съм искал да пробвам. Което веднага ме подсеща, че е хубаво да има и квалифициран механик, който да помага на надценили се майстори, ако загрубеят нещата. :rolleyes:Успех! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕеееее най после , аиде бре човек от кога те чакам , аман пишман от майстори, само ми виж подпоса :P Пиши ме първи клиент хехехех, идеята е страхотна, винаги съм мечтал за клетка голяма и хубава с подемник да си вкарам колата и да си я направя както аз си знам :P Но наистина какво правим както каза колегата Милев, примерно идвам аз да си сменя ангренажите, и си правя сметка че за 3-4 часа ще се оправя, разглобявам колата ама виждам че та семирингите на разпределителните вало течат, ок ще сменям и тях така и така е разглобена, виждам че и водната помпа има голям луфт и сълзи, ок ще сменя и нея, обаче в магазина се оказва че няма помпа на ГМБ която аз предпочитам да сложа пред някоя неизвесна марка, но такава помпа ще ми пратят от софия примерно на другия ден сутринта. какво правим в случая не мога да си взема колата ама не мога и да я оставя, ще има ли вариант колата да се извади от халето и да остане в раиона на сервиза до сутринта, този раион ще е охраняем ли по някъв начин или има опасност сутринта някои да е демонтирал и някои други неща :D Еи ама човек кога си има късмет, еиго баш в Пловдив :rolleyes: А ще има ли скоби за лагери преси е такива благинки :) въздушни винтоверти :D динамометрични ключове (язаък че скоро си купих такъв :P )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята звучи добре и примамливо за самоизява. :rolleyes: И ако се прецака някой със своята неопитност ще има кой да му помогне за разрешаването на задачата.Успех в начинанието . :) И да пишеш в форума ако стане реалност за да те посетим и ако можем да се изявим :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги прочетох темата за софианците и чесно казно иамам още идеи както каза колегата от пловдив ако се забавят частите ще има паркинг(оьраняем ест) или колите ще се бутат в халето няма да се оставят без надзор естествено ще има някакво заплащане на паркинг идеята ми се иска да я осъществя но има и доста негативни отговори в др форуми и се чудя искам да го направя и както казах имам възможноста но мисля че хората който ще позлават опцията да си оправят колата ще са от авто форумите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм малко скептично настроен. Много малко са хората, които могат да човъркат по колите си и да нямат местенце за ремонти. В смисъл 99% от разбиращите имат гараж или сервиз. Със сигурност ще има хора, които ще се възползват от услугите ти, но си мисля че няма да са чак токова много за да си на плюс. Успех все пак. Ако го направиш и заработи както трябва ще е уникално !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се колега да снтане както казах в сервиза ще си има монтьори и сервиза ще си е обикновен !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,прочетох всичко, но дали няма да излиза много скъпо да се плаща хем за време, хем и за майстор? Накрая може да се получи така, че излиза по-скъпо от нормален сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се колега да снтане както казах в сервиза ще си има монтьори и сервиза ще си е обикновен :angry:

Има го обаче и момента : Аз съм българин и крадна. Какво става като недобросъвестни :клиенти: отмъкнат я тресчотка , я шестограми или какъвто и да инструмент? Или пък поради неопитност , повреди или счупи някой от тях ? И после ? Ааааа , то така си беше - или- Ами фалшиви ти са инструментите бе , аз к`во съм виновен. Трябва и затова да се замислиш. Иначе идеята ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Англия има такива сервизи 10 паунда на час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва идеята.Прави го по-бързо че да не те изпреварим.Аз бих ползвал услугите, но 10 лв/час ми се струва много.Според мен до 4-5 кинта е приемливо, щото като си правя нещо хич не обичам да бързам.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема идва от стария автопарк.....и невъзможността да предвидиш продължителността на ремонта.Иначе е прекалено хуваво за да върви тук.....човешкия фактор не е за подценяване:lol:Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, но само като идея, изпълнена в реалността ( особено нашата реалност ) не ми се струва, че ще е особено печеливша . Ако на първо място цялата фирма е сервиз, а на второ място дава възможност да си наемеш клетка и да си човъркаш по колата, тогава може би ... Но колко са хората, които си обичат до толкова колата, че са готови да се цапат, да си губят времето и да рискуват да не си свършат работата както трябва, защото примерно не са навикнали да извършват такива дейности ? Едва ли са много =/ Аз лично не бих се пробвал върху ежедневната си кола, а ако имам хоби кола, то така или иначе ще ми е нужен и гараж, в който постоянно да си я човъркам. Следващият въпрос е колко пари ще се спестят от това, че сам си правиш колата ? Дали наистина ще я направиш по-качествено? А и проблемите, които колегите споменават - наемаш на час, но трудно можеш да планираш какво ще изскочи и колко време ще е нужно да поправяш, така изведнъж можеш да излезнеш далеч от планирания бюджет и реално да се набуташ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не те знам колко разбираш от планиране и бизнес, но си позволявам да направя набързо един ROI анализ на плана ти:

Приемаме, че ще оборудваш сервиз с четири клетки, всяка с подемник.

Ще имаш удължено работно време, 10 часа всеки ден, примерно от 10 до 20, все пак повечето ти клиенти ще ходят на работа.

Това прави 300 часа на месец. Ще ти трябват минумум двава души персонал, категория майстор - помагач - касиер, всеки с по 150 часа на месец.

Приемаме, че ще искат заплата чисто 1000лв, т.е след осигуровки на теб всеки ще ти струва 1500лв.

Отделно приемаме наем на помещение - поне 1000лв (дори и имаш такова трябва да го смяташ като разход!).

Ток, вода ( зимата за отопление, все пак клиентите ще са любители и ще искат комфорт) - 500лв

До тук станаха 4500лв гарантирани разходи - наемите за машини, оборудване и инструменти, патентен данък не ги смятам.

(Но оборудване на такъв сервиз струва примерно 50 000лв, които трябва да избиеш примерно за 5 години, докато се амортизира техниката)

 

Колко ще са ти приходите?

Приемаме много оптимистичната натовареност от 50%, т.е 600 часа на месец.

Забележи, това е почти идеален вариант, означава точно като отвори сервиза (примерно днес в снега) двама души да чакат да влязат в него!

Приемаме ставка на час 10лв - Според мен е висока, аз не бих дал 20лв за да си сменя сам накладките, като за толкова ми ги сменя и моя майстор.

И какво се получава - 6000лв на месец приход, т.е остават ти едва 1500лв печалба

Ами в началото, като имаш по един - двама клиента на ден и си пуснал промоционална цена от 7лв на час?

При 20% заетост (според мен реалната, на която можеш да разчиташ), това прави приход 1680лв на месец:unsure:

Т.е всеки месец ще си набутан с по над 3 бона.

Съжалявам, просто сметката не ти се вързва.

 

Ако аз съм банкер, а ти си дошъл при мен за кредит, ще те изгоня на втората минута....

Нищо лично, ако имаш друга гледна точка, ще се радвам да я споделиш.

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли да е по-добре, ако едната клетка е за ГТП?п.п.Иначе идеята е добра.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готина идея .............и средно нужна сума 250к -без анализБих ползвал услугата ако съм далеч от село /наше село :unsure: /А за парата верваи ми ще ти трябва аз една камера за боядисване правя и е наполовина готова /не че не се ползва/ пък само тя пийна 2к до момента.Идеята е мноо готина ,и да в англия има такива 'сервизи'За инструмента има вариант и да не се краде ,въпреки че това е българия и българина си е простак .И ще си краде винаги..............

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англия, филмът е друг! Тук сервизите (работя в такъв с ГТП) винаги ще са на печалба. На клиента 1час работа по колата му струва около 40 паунда, а на монтьора му плащат около 10 паунда на час. Затова могат да си позволят клетка "направи си сам".Ние нямаме такава клетка, но пък шефът ни е разрешил да работим частно, извън работно време, като за това ни удържа по 10 паунда на час.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TipoMan е прав, идеята е хубава, но не и за нашата "хубава" реалност :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TipoMan хареса ми анализа ти !Много си прав ,но виж аз имам идея как може да се направи така че да излезе на печалба ! да си гарантира 100% заетост за целия месец ;) Бях в ирландия видях хората как правят пари :P предполагам и в УК е така.В днешно време човек ако не е и добър психолог ,то агентите от застрахователните фирми работещи на процент ще умрът от глад да ама не ;)Колега идеята не ти е лоша , нахвърлил си грубо идеята без да обърнеш внимание на детаилите умишлено или не съзнателно ;) Народа е казал 2 глави мислят по добре от 1 ;) Успех с идеята :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята по принцип е интересна. Обаче малко за Бг не върви ми се струва ... Тръгва Петърчо да си прави колата и има няколко опции: 1. Закарва я на майстор. 2. Закарва я в халето с инструментите. 3. Звъни на комшията и взима инструменти от него. В Бг, който може да си направи сам колата ще действа по вариант 3. Сега ще дам обяснение и защо: Първо(и най-важно) ще му излезе без пари. Ако мисли да дава пари ще предпочете вариант 1, защото примерно да си смени накладките в сервиз ще му вземат 10-15 лв , толкова ще му струва наема на клетката... няма да има смисъл да се цапа. Значи за ползване на клетката остават групата хора, които искат задължително да си правят сами колата(значи трябва да имат знанията, а това е при доста малко хора), нямат инструменти и комшията е на море ... Отделно, който по принцип може да си прави колата си има необходимите инструменти. Друг въпрос дето се сещам е как ще пускаш всеки там ... влиза Кънчо, хваща динамометричния ключ и почва да си развива лагер-главините ... Пука с чука по гедорето.... Изкривява всички прави отверки , защото е решил че с тях ще си прибере цилиндърчето на спирачния апарат .... С една дума сам се сещаш как се пази чуждо имущество .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен идеята ми се струва добра, но с уговорката да не чакаш само от нея приходи! Примерно правиш си 4 клетки, в трите си работят монтьори, а само четвъртата я даваш за ползване. Сега гледам се нароиха много автомивки с по 3-4-5 клетки. Едната е на самообслужване. Аз предпочитам сам да си мия колата, не ми е толкова до парите, колкото до това, че не ми харесва как го правят! За дребни работи също бих предпочел да дам 10 лева за час и да си ги направя, отколкото да карам колата на майстор! Ще дам най-прост пример- сега да си сменя зимни-летни гуми /които са на джанти/, въртя с крика като луд за всяка джанта поотделно. Ако мога да ползвам подемник за 10 лева, със сигурност ще отида там, ще вдигна колата и вместо за час, ще си сменя гумите за 15 мин и то много по-лесно. Друг пример- фаровете ми за мъгла и мигачите така са направени, че за да се смени изгоряла крушка, трябва да се свали бронята. А пък за да се свали бронята, трябва канал, т.е. за една такава проста процедура, трябва или да ходя на сервиз- където ще ми вземат най-малко 30 лв. Или да занимавам някой приятел, който има гараж с канал. В този случай пак бих предпочел да дам 10 лева и сам да си сменя крушките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега идеята ти е добра но както каза teror1sta хората които си правят колите сами ги правят от гледна точка да не плащат на майстори.Ако е нещо дребно мога да си го направя и пред нас но ако е нещо по сериозно си отивам в сервиза защото незнам какво още ще излезе а като е в сервиза направо оправям и него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да коментирам идеята,понеже съм некомпетентен и не мога да преценя реално има ли толкова много желаещи. Имам критика отностно това,че обсъждаш идеите си в интернет! Глупаво е от твоя страна да питаш точно в "нета" хубава ли е идеята,по простата причина,че всеки може да я види и открадне. Не се заяждам , просто една градивна критика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло идеята е супер, ама нещо и накуцва. Просто трябва да се помисли и да се доработи още много, поне така мисля, защото да си оправиш колата сам, трябва да разбираш. Разбирачите си имат и гаражи и канали и инструменти. Отделно българинът си прави всичко сам, за да излезе без пари, в твоя случай пак го прави сам ама и дава пари.. Има и други "недоразумения". Идеята е супер, но просто май не е за нашата държавица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги нямаше ме извесно време но работа та си е работа и така утре ще ида да погледна няколко помещения който се дават заедно те представляват три отделни гаража един до друг (поне така разбрах) два от който свободни а третия е напревен като камера за боядисване и мсиля в началото да не се изхвърлям с страшни реклами и други "газарий" мисля да направя така двете клетки да ги оборудвам с инструменти едната с подемник и всичко това да си го въртя сам като се има на предвид че монтьориските дейности ще са от тези по лесните (накладки,масло ,филтри, тампони,накрайници и други) тези дейности ще се извършват както от мен така и от колегите с опцията "оправи си сам" по прицнип гаража ще е повече към козметичните дейности като боядисване изчукване кърпене правене на генераци и други такива неща надявам се до няколко дена да се рабере какво ще се прави и да почна да се нанасям като разбера какво следва и как се равиват нещата ще споделя между другото тези помещения се намират в село Орезаре на няколко километра от Пловдив посока Пещера :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тамата е добра колега по безброй причини:Dдано има мн успехи:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги току що се върнах от гаража и да ви кажа като го видях направо ми се придрайфа обаче като го отвори вътре човека и мястото за боядисване ми хареса доста , не е камера ,но е направена добре другото което ми направи впечетление е че е много топло смисъл има доста стъкла през който влиза светлина и се загрява което е добре другото което е добре за начало е че няма да има фирми и такива работи в началото докато се разработя ще е така и по нататък (надявам се силно) да се преместя в Пловдив и да потръгне идеята сега нещата който не ми харесаха са че е нисичко (няма да може да се сложи подемник което много ме разочарова) второто нещо е както казах че отвън прилича на някво гаражче за оправяне на колелета но пък наема е доста синволичен и мисля че работата ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет - не си харчи парите за глупости /без да се обиждаш!/. Просто приятелски съвет. Едно е ентусиазма, друго е реалността...А доколкото разбирам, и помещенията които си намерил не са подходящи. Работил съм в автосервиз и мога да кажа със сигурност, че има проблеми в процеса на работа, които не можеш да предвидиш. За да стане това, което си мислиш трябват поне 2-3 добре оборудвани поста /подемници, инструменти,преса,менгемета,шлайф и др./. Да не говорим за случаите, когато някой самодеец си осакати колата и майсторът "помощник" вместо да смени някой ангренаж за 100-150лв, ще трябва да преправя резби, да грее или разпробива скъсани болтове или да заварява...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...