Jump to content
Knoxville

Съхранение на зимни гуми

Recommended Posts

Здравейте, колеги, 

зимата лека-полека си отива, днес сложих летните гуми, което означава, че трябва да взема решение затова как да съхраня зимните до следващия период. 

Тъй като няма възможност да оставя зимните гуми там където ги съхранявах досега, въпросът е следният: Влияе ли високата температура на околната среда върху качествата на зимната гума, т.е. мога ли да ги държа на балкона, покрити с дебели одеала, за да не ги пече слънцето и да съм спокоен, че няма да загубят качествата си или задължително да им намеря място с по-ниска температура.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да влияе. Има точни изисквания за помещението, в което ще се съхраняват каквито и да е гуми. Влага, температура и т.н., но това е перфектната околна среда. Дебелите одеяла като ги напече слънцето ще държат много жега отдолу, Намери място където няма пряка сл. светлина и да не е влага, а ако имаш възможност ги остави на съхранение в някой сервиз, щом нямаш условия.

 

Все пак ти си вземи решение, финансите са фактора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теория би трябвало да влияе, ама все пак това е автомобилна гума и не е чак толкова кекава. Моите ги държах 2 поредни лета на остъклена тераса, една върху друга. Вярно че не ги е пекло директно слънцето, но пък заради остъклението и напеченото разположение, температурата често е достигала над 45 градуса. Марката е Мишлен Алпин, испанско производство. Нямам никакви оплаквания. Тая година са на сянка в мазето. То докато им се изяде грайфера и ще са остарели вече, за къде да ги пазя толкова?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зимните са ми с ДОТ 2011, Контонетал TS830 MO. Чисто нови ги взех зимата на 2014, страхотна гума, здрава, грайфера и страниците са като нови. Ако не бяха съхранявани правилно да са сдали багажа. Гумите са на около 14-15К.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите се измиват,почистват от големите камъчета и се оставят да изсъхнат добре.Протектора се опръсква със силиконов спрей и се прибират в маза ,склад на тъмно и на по-ниска температура.Съхраняват се вертикални,не легнали една върху друга.Завиват се с обикновен найлон.Желателно е да се опишат със тибишир,пастел ,коя къде е била монтирана.При правилно съхранение може да се ползват 10 години.Над този срок са опасни.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са на джанти ме съмнява да се съхраняват вертикално, някой да се изкаже?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са на джанти и са под налягане ,мисля че няма значение как са разположени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че се съхраняват една върху друга, поне така съм чел в гидове за гуми и джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gallery_31251_2199_31704.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сваля ли си зимните гуми от джантите?! :|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сваля ли си зимните гуми от джантите?! :|

 

Да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сваля ли си зимните гуми от джантите?! :|

Иначе не вла'ат летните..... :fun:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2 комплекта джанти, не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, малко тъпо ми се вижда, вместо да хакнеш едни железарки, да връткаш гуми 2 пъти в годината...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"Съхранение на зимни гуми"

Съмнявам се че някои го интересува какво ти се вижда.

По-добре прочети името на темата.

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично моите гуми ги съхранявам в мазата, увивам ги с чаршав и ги поставям една до друга..Преди години, работих в гумарна, там редихме гумите на комини..искам да споделя, че с времето, затиснатите гуми се изкривяват.Вие решавате как да ги съхраните.Хубав и слънчев ден ви желая. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги държа на стойка.

post-32686-0-92783000-1490164018.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите гуми не ги глезя така на съхранение, на село ги държа в една вече пенсионирана кочина, редя ги както каза колегата по горе на ''комин'', няма нито пряка светлина нито температурата не се качва повече от 20-22 градуса на усет, до момента не съм имал никакви проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, малко тъпо ми се вижда, вместо да хакнеш едни железарки, да връткаш гуми 2 пъти в годината...

Въпрос на вкус, казало кучето. На мен малко тъпо ми се вижда да хакваш едни железарки като си имаш готини оригинални халумини, пък връткането 2 пъти в годината е елементарно занимание и дори не се налага да излезеш от офиса щот буса идва на място....

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"Съхранение на зимни гуми"

Съмнявам се че някои го интересува какво ти се вижда.

По-добре прочети името на темата.

Ясно. Явно ти си един от тия "умници" . Запази си съмненията, защото също толкова са интересни на останалите.Е, не се чувствай длъжен да ми отговаряш всеки път, без да съм те питал :)

п.п. прочел съм темята явно преди теб и явно ги съхранявам по правилният начин, учи се...

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Ми не знам, малко тъпо ми се вижда, вместо да хакнеш едни железарки, да връткаш гуми 2 пъти в годината...

Въпрос на вкус, казало кучето. На мен малко тъпо ми се вижда да хакваш едни железарки като си имаш готини оригинални халумини, пък връткането 2 пъти в годината е елементарно занимание и дори не се налага да излезеш от офиса щот буса идва на място....

 

 

Ясно, гъзария... И все пак, тъпо си е... най-малко щото ако си имам "готинии оригинални халуминии", няма да ги осирам чрез зимно ползване, но както казваш за кучето.... За няколко сезона, железарките ще се изплатят с тая врътня, само дето не е гъзарско. Да ви светна, ако искате да сте баш гъзари, си купете втори чифт,тъкмо ще ги съхранявате правилно.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

"Съхранение на зимни гуми"

Съмнявам се че някои го интересува какво ти се вижда.

По-добре прочети името на темата.

Ясно. Явно ти си един от тия "умници" . Запази си съмненията, защото също толкова са интересни на останалите.Е, не се чувствай длъжен да ми отговаряш всеки път, без да съм те питал :)

п.п. прочел съм темята явно преди теб и явно ги съхранявам по правилният начин, учи се...

 

Като ти чета мъдростите разбирам че ти е ясно като при мъгла в полунощ.Аз също съм с два чифта джанти,едните железарки.Въпроса е че като няма какво да кажеш по темата по-добре не пиши нищо.Нали знаеш "по-добре да замълчиш и да те помислят за тъп,отколкото ....."

Ок Master,вече ще вдигам ръка за да се изкажа ако ми позволиш. :worthy:

Редактирано от DOXATA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо се дъвчете. Всеки си има виждане по въпроса. Не е необходимо да налагате своето на другите.

 

Сменям зимни и летни на едни и същи джанти, защото с тия джанти е излязла от завода, здрави са и ми харесва как стоят. Много ми е скъпо да взема друг такъв комплект джанти, затова давам по трийсетина лева на сезон за преобуване.

 

До започването на тази тема съхранявах гумите една върху друга, без джанти, но вече са една до друга, както ще наредя и зимните, когато я преобуя в началото на април. Не че не съм я виждал през годините тая картинка с наредените гуми, но май много не съм се замислял, пък и гледах да спестя място.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен също правилния начин за съхранение (без значение зимни или летни) е както е показано на картинката по горе, от пост #9. Питал съм в две от големите вериги гуми центрове (Диана и Маргел) и са ми казвали точно същото. Впоследствие, същата картинка я видях за първи път на чувалите за гуми, които дават от avtogumi.bg. 

На мен зимните и летни гуми винаги са ми били на отделен комплект джанти и винаги съм ги съхранявал една върху друга, досега не съм имал ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - удачния вариант според мен е зимните и летните гуми да са на отделни комплекти джанти, аз така практикувам доста дълго време, нито чакам ред по гумаджийниците нито се охарчвам за излишни аеробики да сменям гумите на един комплект джанти, доста по - рентабилно е, работата по смяната не ти коства повече от 15 мин с почивката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как успяваш толкова бързо да ги сменяш? На мен ми трябва час и половина за смяна на четири гуми :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно имам тренинг фен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първата си самостоятелна смяна я направих за 70 минути при положение, че 3 от гумите бяха залепнали за главината и едвам им развих гайките, тъй като бяха завивани с пистолет последния път. Предполагам, че следващия път ще смъкна на 30-40 минути макс, което ще ми пести доста чакане по гумаджийници занапред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че ги държа изправени една до друга (без джанти), от време на време (веднъж на 1-2 месеца) ги въртя да не си тежат на едно и също място. Тази препоръка я бях чел преди време някъде.....

Относно пестенето на време по гумаджийници, от една страна пестя доста повече време защото гумаджийниците идват при мен (има доста такива фирми вече) а аз за 15 мин не мога да сменя 4 джанти

от друга страна не е препоръчително да караш 5 години без да се провери баланса на гумите. Предвид пътищата ни е добре всяка година да се прави баланс та висенето пак си го има освен ако си нямате и стенд за баланс.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключвам темата ,поради изчерпването на съдържанието.Картинките говорят достатъчно.Кой с какво си покрива гумите и дали ги държи на тавана или в мазето не е интересно и важно.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...