Jump to content
shishko

слаб радиосигнал

Recommended Posts

Доста рових с търсачката и доста теми прочетох, но не намерих решение. Някой имал  ли е проблем с не добър сигнал на радиото на акорд 7 префейс комби с навигация? При мен още откакто купих колата радиото не свири добре. В града доста често леко шуми и губи за кратко станции, а изляза ли извън града нещата стават още по–зле. Купих си усилвател на радиосигнала, но не ми свърши работа и го махнах. Дайте съвет !!!

Редактирано от shishko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено провери връзката на антенния кабел към радиото и другия край към антената (не знам ккак е при комбито).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Акорд антената е вградена в задното стъкло, съветвам да се провери антенния кабел до там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Акорд антената е вградена в задното стъкло, съветвам да се провери антенния кабел до там.

На седана е там, но не знаех за комбито.

Да, струва си да провери и кабела с мултиметър за прекъсване или късо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех,че антенния кабел може да се проверява с мултицет. Ще пробвам. Интересното е, че в радиото влизат два кабела за сигнала, един по-тънък и един стандартен. Антените действително са в страничните стъкла на багажника, покрай нагревателите.Казаха ми, че някъде под страничните кори на багажника и от двете страни имало усилватели на сигнала и било възможно някой от тях да е изгорял. Някой знае ли къде точно са тези усилватели и как да стигна до тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех,че антенния кабел може да се проверява с мултицет.

 

По принцип връзката м/у антената и радиото винаги е с коаксиален кабел, т.е. средно жило и оплетка и с омметъра може да се провери целостта им от единия до другия край или късо м/у тях.

Щом има и антенни усилватели, те обикновено са близо до антената, провери тяхното захранване и връзки с антена/кабел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателите са последното нещо, където да търсиш проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. В близките дни ще  си поиграя с някой омметър и ще пиша за резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...