Jump to content
Version84

Празният ход ме побърква

Recommended Posts

Празния ход си го регулираш от винта на дросела при откачено ЕАЦВ ,след това го закачаш и рестартираш компа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, но проблемът е,че както писах не мога да ги смъкна под 2000 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съжалявам, объркал съм, не е тпс а мап.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От някъде смуче въздух, щом са такива оборотите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че смуче отнякъде, при все че от дросел трябва да докараш ПХ на около 450.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,така като се замисля, ако смуче въздух, тя няма и да върви. А тя си набира доста добре за своите 90 мулета.Така си разсъждавам ; не твърдя, че съм прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Клапан картерна вентилация (PCV)?

Редактирано от Vancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира той?Явно аз не го виждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди си при фена, недей да омотваш още повече бъркотията.

 

Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това. През този клапан само излиза въздух, не може да влиза. Няма връзка с оборотите, клапанът има съвсем друга функция.

Не си сигурен, че няма да насере оборотите..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди си при фена, недей да омотваш още повече бъркотията.

 

Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

Това някаква панацея ли е? Ако иска да помага, има тая възможност и тук. Иди в който и да е сервиз, и ще ти оправят проблема.
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма панацея, предлагам му реално решение. Всеки може да ходи където иска, но в доста сервизи ти вземат пари без да знаят какво правят и проблема си остава. Казвам го от личен опит. Така че, в ''който и да е сервиз'' се съмнявам да могат да му помогнат. Познавам хора, които са си хвърлили двигателите, след като са обиколили 15 сервиза и всеки бута нещо, взема някакви пари и същото. Това не е елементарна работа за всеки, който чул, прочел, видял нещо. От писане във форума може да изброиш евентуално проблеми, ама не и реално да помогнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък виждам цели два поста на рекламирания, без нито едно предположение. Това не е само в тая тема. Ясно, че бизнесът си е бизнес, но пък това е форум за взаимопомощ.

 

п.п. Хайде стига с тия легенди. До сега винаги, когато съм посещавал читав сервиз и са ми вършили добра работа. Ако целта е да се спести някой лев, сърди се на себе си. От кога в София няма добри сервизи?! Само в Дупница ли са специалистите?!....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонко, защо си мислиш, че ако смуче въздух отнякъде и няма да върви колата ? Педалът за газта, като го натиснеш - той какво прави - отваря клапата на дросела, за да смуче повече въздух мотора. И аз мисля, че Фена е твоя човек за тази работа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това някаква панацея ли е? Ако иска да помага, има тая възможност и тук. Иди в който и да е сервиз и ще ти оправят проблема.

 

Не е панацея, просто Ванката се е доказал, а твърдението "Иди в който и да е сервиз и ще ти оправят проблема." е леко казано смешно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, говорили сме с Фена . Понеделник, вторник съм при него и после ще ви кажа каква й е била болката на колицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смешни са само напъните на определена форумна клика, да дава наклон към услугите на едни и същи хора. Не коментирам способностите ... След това се поправих - не в кой да е сервиз, а в кой да е читав сервиз, господин необективен клакьор! Нали не се мъчите да убедите хората,че в столицата няма такива?! Тук е форум, а не рекламна агенция. По-полезни ще сте с мнения и хипотези... Но няма проблем, всеки форум си има такива особи...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че с тази редакция за "читав сервиз" рязко стесни кръга на потенциалните сервизи. :)

 

Като оправи Тонко проблема при Фена, може да сподели и ако друг има подобен проблем, ще има насоки, въпреки че отправни точки за празния ход има доста.

И със сигурност няма да е от това, че не е минала обучение.

Вижда се, че колегата има някакви познания, пробвал е да си реши проблема сам, но колегите го пращат при Фена, за да му спестят едно ходене по мъките (време и пари). Може наистина да е дреболия и то ще си покаже.

Недей, моля ти се, с такива крайни изказвания.

Поздрави на всички, участвали в темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н дървен Философ да прочете какво значи клакьор и после да се изказва, така или иначе и той няма нито едно предположение за проблема, целта му е само щракане по клавиатурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,така и не разбрах защо се получи този спор.Да обясня-АЗ попитах Фена дали може да ми погледне колата,никой не ме е пращал при него.Причината да го потърся е,че от постовете му в други теми разбирам,се занимава с двигатели и разбира от Honda.HONDA не е BMV и не всеки квартален майстор разбира.Между другото да споделя,че от всички посетени от мен по големи сервизи съм разочарован.На 90% са си оставяли ръцете.Почти всичко е трябвало после сам да си го дооправям.Последните няколко години ходих при човек на когото вярвах и всичко беше ОК докато не видях с очите си,че не ми беше сменил ангренажния ремък.Извинявам се ако обидя никого ,но къде ще ходя мисля ,че мога и сам да реша.Благодаря.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, накрая само остава да споделиш на какво се е дължал проблема, за да има смисъл всичко изписано до тук. А за да ти отговоря на въпроса, тъй като аз кривнах от партийната "права" линия - не ми харесва това, че хората, които разбират и участват тук си седят така отстрани, някак си и вместо да помагат с мнения, отвръщат във високомерно- надменен стил, с една камара недомлъвки, ирония и сарказъм, и това се случва редовно, при всяко тяхно включване. Ами ако няма да пишеш нищо смислено - не избивай комплекси и си мълчи, иначе дразниш и провокираш, това от една страна. От друга, дежурните клакьори, за щяло и нещяло, рекламиарт едни и същи хора. Има си лични съобщения за тия неща. Аз, като редови член на форума, се интересувам от реални практики за решаване на даден проблем и не защото ще тръгна сам да се занимавам ( а защо пък не), а поради интерес и желание да науча нещо ново. Не ви знам сервизите, но е меко казано несериозно .да се твърди, че в София няма истински грамотни технически лица, които да си вършат качествено работата. Фена от Дупница едва ли е най-големият спец в цялата страна, определено има алтернативи, които не се споменават във форума. Аз съм от Русе и съм доволен от сервиза, който посещавам, без там да са тесни специалисти по Хонда автомобилите - винаги съм получавал адекватно отношение и решение на проблемите. Иначе ми е ясно защо се изказваш така, очакваш помощ. :) Защо, като си се уговорил, пишеш за помощ в темата?! Не ми отговаряй, не ме интересува, бъди полезен с решението.... Някои сме далеч от Дупница, все пак. :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще трябва да се включа май .
Към колегата, които има крайно много гняв към мен и към тези, които ме познават .
Ще е добре да помислиш хубаво над думите си и да преосмислиш нападките към колегите , мен не ме бърка. Ще ти кажа следното: от 2009 съм активно във форума и съм питал хиляди неща, и никой не ми ги е смилал и дал готови. Много колеги са ми помагали и продължават да ми помагат изключително много, голяма част от това, което знам е от практика, останалото е форума и приятели . Мисля, че съм дал достатъчно и ще давам на форума, и няма как ти да си ми съдник . А на фона на това, че момчето е от София и е на 50 км. от мен в Русе ли да отиде ?!.........
Ще ти кажа той си преценява .
Не мисля, че имам желание да влизам в излишни полемики с теб, за каквото и да било .

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искаш да влизаш в полемики, а задаваш въпроси и коментираш поста ми, провокирайки нови коментари?! Ок, ще ти кажа, че грешиш или може би изопачаваш, не съм сигурен кое от двете, но със сигурност си служиш със софистика. Не го карам да идва в Русе, а давам пример, че щом в провинциален град, като нашия има спецове, то в столицата със сигурност ще се намери поне един. Иначе така изопачено, звучи глупаво, че и налудничаво, но ти естествено нямаш файда да го правиш, освен по навик, елементаризирайки събеседникът отсреща. Ето за това става дума. Спри да се дуеш и да се пънеш, както сам каза, това което знаеш е и благодарение на други участници. Знам, че си полезен понякога, но това е избирателно, най-често към "хората, които ме познават". Гняв нямам нито към теб, нито към тези, които те познават/рекламират. Просто съм част от неутралните потребители, които нямат пряка файда от теб и не ми пука да ти кажа истината "в очите". В настоящата тема имаш освен този, още два поста, върни се и си ги прочети и сам ще стигнеш до това което твърдя - или бъди полезен, или си мълчи, не демонстрирай по надменен начин познанията си. Аз не искам да откривам топлата вода и да очаквам наготово да получа това, което някой е постигнал с много ровене по колите, защото не искам да загубя същото това време, за да си реша някакъв тъп проблем, като на колегата. Ако трябваше всичко да се открива от всеки, по тоя начин всеки път, света щеше да оре на едно ниво, но ние и затова в тая страна сме на това дередже. Споко, няма да ти вземем хляба, искаме да си оправим оборотите, сервизите не четат форума и няма да задобреят благодарение на споделеното от теб.... Форумът е за това! Ето че има как да съм ти "съдник" , защото те чета и ми губиш времето с егоцентрични глупости... Сори за острият ми тон, но отразява това, което провокираш сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, кажи на какви хапове си, да ги пробваме и ние. Имам чувството, че всичко ти е розово . Сори брат ти си Н-ти на брой, дето се умопомрачил по твоя начин и иска всичко около него да е криво . Съжалявам, няма да отговоря на нападките ти ,но и никой не ме задължава да пиша, еле пък когато трябва да хвърлям боб .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, говорим на различни езици. Приятна вечер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се намеся, че не понасям да се вдига напрежението за глупости.

 

Колега Goldbyrg,

В темата става въпрос за диагностика. Това е непосилно за 99% от сервизите. Не става въпрос за накладки, шарнири или калници.

Понеже намесихте Русе ни в клин , ни в ръкав. ....да кажа как се случват нещата. Ако си оставите колата в произволен сервиз за специфично нещо, собственика или управителя, или диагностика в случая се свързва с подходящ специалист, който свършва работа, прибира си парите и клиента си получава готова колата, без да знае какво се е случило през нощта в сервиза. Всички са доволни, работата е свършена. Няма лошо.

 

Този метод на работа се е наложил като единствен, който работи в какафонията от марки и модели на днешния пазар.

Хората , които са си повярвали и са допуснали грешки са си научили урока и предпочитат да изкарат едни 50 лв без да правят нищо, като работата я свърши друг , а тяхното реноме е на висота и клиента е доволен. Но не знае , че е доплатил една "комисионна".....

Затова работя предимно нощем...., а в Русе, Шумен, Търговище , Разград , Сливо поле, Тутракан, всички сервизи могат да ремонтират Хонда.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, защо мислите, че крия нещо или пък съм задължен да правя констатации , клипове и във всека тема да се намесвам по начина, по който ви се иска на вас ?! За мен е достатъчно, понякога, като кривнете в неправилната посока, да го напиша .

И айде моля ви се, дал съм десетки полезни теми с полезни четива; като го направите, тогава ми бъдете съдници !!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, форумите не задължават никого с нищо. От друга страна до голяма степен конкретната причина за даден проблем, зададен под форма на тема (като настоящата), се свежда до хвърляне на боб. Неведнъж се повтаряме, че причините за един симптом могат да бъдат 10 или повече. Колкото и добър майстор да си, понякога е изключителна загуба на енергия и време да се опитваш да инструктираш други хора без опит и то в писмена форма. Не на всеки практик му се отдава да е добър лектор и обратното. Може би на фена му хрумват поне 10 сценария за възможните причини. Това означава ли, че е длъжен да изпише 2 тома инструкции в детайли за нещата, които той би погледнал и локализирал физически, в рамките на 10мин.

 

...Доста дъвкана спам тематика, но изглежда, че трябва още да се дъвче, белким се стигне до всеобщо осъзнаване.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги,чувствам се вече виновен, че се изпокарахте заради мен.Ще ви кажа всичко около нея.Купих я преди месец с така играещи обороти.След доста четене тук във форума за такива проблеми свалих дросела и го почистих заедно със закачения за него lacv клапан.След откачане на аку я оставих да работи на ниски обороти около 20-25 мин.През това време оборотите бяха перфектни. Но след като я покарах малко номерата започнаха наново. Затова се обърнах към вас за помощ.Колегата boiskii ми каза нов начин за обучение ,но резултата беше същия.Ходих в един препоръчан сервиз-резултат О.Никакви лампички неми светят.Прави го на газ и бензин като на бензин е по малко осезателно ,но го има.Странно ,но днес ми се наложи да покарам 100+ км в софийските задръствания и

малко се пооправиха-не е перфектна но е много по добре.

П.П. Забравих да спомена ,че като откачах буксите по дросела колата променяше оборотите което ме кара да мисля че тези сензори ,датчици работят.Може и да не съм прав,но явно толкова си разбирам.Механиката не ми е проблем ,но с останалото съм на ВИЕ.

Редактирано от Тонко ТТ
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам за колегата и хубавата развръзка.
Моля темата да се заключи, преди ... сещате се какво. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...