Jump to content
entem

Високи обороти при задържане на газта

Recommended Posts

Здравейте. Имам един въпрос за Honda Accord 2.2 дизел 2004 година. От няколко дни забелязах, че при по-силно настъпване и задържане на газта, оборотите за момент се вдигат до около 3500-4000, след което падат до предишното положение преди да задържа педала на газта. След като паднат, където трябва колата започва да ускорява и да се засилва както си трябва. Самата кола върви нормално. Не мога да разбера обаче защо така се вдигат тези обороти и не се задържат при положение, че държа педала на газта в едно положение. Тази сутрин видях, че маслото беше под минимума и долях 1 литър, но това с оборотите остана по същия начин. Преди 1 месец гледах маслото и тогава беше наред. Колата харчи масло при повече натискане, но аз по принцип я карам леко, даже извън населено място много рядко я карам с повече от 90. На някой случвало ли му се е такова нещо и според вас това може ли да доведе до някакъв проблем?

Благодаря предварително

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заминава ти съединителя колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора, chando. Чудно ми е обаче от какво може да се е получило това нещо при положение, че колата до преди това си работеше съвсем нормално даже и когато я натискам малко повече. Ще трябва явно да я закарам в някой сервиз да се види и там и да кажат какво точно има за сменяване. Иначе възможно ли е нещо друго да се повреди, ако временно я карам така колата?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако това е буксуване на съединител, то силно ти препоръчвам така да не я караш. Следващото, което си заминава в следствие от това по веригата е маховика. А той струва колкото три комплекта съединители.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да кажа дали е буксуване от съединителя. При тръгване например няма проблеми, ако натискам газта нормално. Спомням си, че при предишната ми кола, на която смених съединителя там трябваше да подавам много газ понеже оборотите понякога падаха изведнъж, но тя няма нищо общо със сегашната ми кола. Тук сега поне при тръгване изглежда нормално. Малко ми е странно как така изведнъж се получи това понеже до сега не е имало никакви признаци, но ще я закарам някъде тези дни да се погледне. Само като натисна по-силно го прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези коли се разбира лесно.. На висока предавка, рязко газ до дупка и чакаш да поеме турбото.. Тогава гледай оборотите дали скачат без осезаемо колата да тръгне..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези коли се разбира лесно.. На висока предавка, рязко газ до дупка и чакаш да поеме турбото.. Тогава гледай оборотите дали скачат без осезаемо колата да тръгне..

Да, точно това прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Консултирай се все пак и с майстора си, но това си е чисто приплъзване на съединителя. Докато смениш карай без резки настъпвания, или не карай по възможност..

Между другото и моя така си замина. Нямаше симптоми и после изведнъж. По-скоро имах всички симптоми на маховик.. И после изведнъж и съединител... 

И да знаеш че на нашите коли се сменя трудоемко.. Пада цялото магаре и после скорости.. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията, petko_z. Преди няколко дни започна и се надявам да не е било от преди и чак сега да е станало много. Ако имам време утре ще закарам колата да се погледне и после ще разкажа какво е положението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера закарах колата и днес я взех. Сега върви нормално и не прави това с оборотите. Оказа се, че е трябвало някакъв EGR клапан да се почисти. Добре, че не беше съединителя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, намерих една, много яка емотиконка? Има ли и други, които я харесват?     :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...