Jump to content
K1NG

Проблем с чек лампата на двигателя и ограничени до 2100 обороти.

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам проблем с двигателя, който се оказа доста сложен. Kолата е Акорд 2004г. 2.2 CDTI. От известно време насам колата след запалване директо дава грешка и се самоограничава до 2100оборота в минута. Имах подозрения (по съвети на приятели майстори), че е EGR системата на колата, която отработва неизгорелите газове. Закачах колата на комютър преди време и даде някаква Unknown грешка. Отново приятел заяви, че бил намерил за тази грешка информация, че е свързана с горивния филтър (сменян е преди 2000км, но проблема си го имаше и преди това), и EGR системата. Хванах се и ремапнах колата в оторизиран серивз, което автоматично означава че EGR-а повече не съществува, но проблема си остана а това беше последната ми надежда, че ще го отстраня. Сега търся помощ и съвети и от вас. Благодаря, за което предварително :)

 

Да вметна само, че успявам а преодолея грешката, ако изфорсирам колата при палене, но рядко се получава (лампата пак светва, но не се ограничава до 2100 оборота).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A грешката коя е?

Горивният филтър оригинален ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да записва непозната грешка...,трябва да се знае каква е.

Със стария филтър е имало същата грешка, но как/кога се появи? Не е сигурно, че е бил оригинален, за това питам.

Навсякъде разправят, че гор. ф-р трябва задължително да е оригинален, не знам какъв е ефекта ако не е и кога се проявява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра не е оригинален... Дори е някакво по-евтино изпълнение и при смяната му в сервиза го напълниха с нафта преди да го сложат, което за мен лично беше нещо ново. А относно грешката, за съжаление не я записах каква е на момента в сервиза и сега ще ходя да я закача пак за да видя... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е от горивния филтър. Аз преди да сложа оригинален филтър, за 1000км. смених два неоригинални филтъра и след това сложих оригиналния. Грешка не ми е излизала, нито е влизала в авариен режим колата. Единствената разлика може би беше, че като я настъпиш здраво и се развърти турбото, първо се замисля /нещо като забиване, но не точно/ и след това тръгва. Даже не съм сигурен, че това е от г. филтъра. Единственият път когато влезе в авариен режим, беше когато ми се прецака датчика за позицията на педала на газта, но доста преди това се бяха появили първите симптоми-при задържане на газта в едно положения, колата предърпваше в началото по-рядко, после по-често.

Редактирано от goga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години на всички. Живи и здрави. Колеги проблема все още е тук. Оказа се, че тези който правиха ремапа на колата са шарлатани и нищо не са направили. EGR си работи + забелязах, че грешката се появява на студен двигател. Покарам ли я малко да си загрее и да изгася двигателя, и после да запаля и грешката изчезва, или дори и да свети лампата колата може да се кара на повече от 2000оборота. Междувременно я закачих на комп пак и кода на грешката е AD04 . Чудя се дали да ходя на ремап отново при можеби някои по-разбиращи хора или така или иначе след седмица ще сменям масло и филтри, като сменя горивния, ако не е се оправила тогава да го направя ремапа. Помагайте с идеи и благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години на всички. Живи и здрави. Колеги проблема все още е тук. Оказа се, че тези който правиха ремапа на колата са шарлатани и нищо не са направили. EGR си работи + забелязах, че грешката се появява на студен двигател. Покарам ли я малко да си загрее и да изгася двигателя, и после да запаля и грешката изчезва, или дори и да свети лампата колата може да се кара на повече от 2000оборота. Междувременно я закачих на комп пак и кода на грешката е AD04 . Чудя се дали да ходя на ремап отново при можеби някои по-разбиращи хора или така или иначе след седмица ще сменям масло и филтри, като сменя горивния, ако не е се оправила тогава да го направя ремапа. Помагайте с идеи и благодаря предварително :)

Няма ли да си искаш парите обратно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да отидеш на диагностика с HDS система, която би трябвал да разчете проблема. Съмнявам се да е ЕГР или горивен филтър. По-скоро ми се струва, че имаш проблем с педала на газта, там има управляващо тяло, което след време сдава багажа и прави идентични проблеми на твоите. 

Преди да ти светне чек лампата да си усещал блуждаене в оборотите при подаване на газ, най-вече при ниски обороти без значение предавка, като че ли си играеш леко да натискаш и отпускаш педала на газта/?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и тази тема, да не е от подгревните свещи.

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=103240&hl=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как така си даваш колата на някакви шарлатани? Не знам как заспиваш вечер? Консумативите не са болка за умиране от Бултрако, за няколко лева по-малко ще те боли главата, за в бъдеще повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За много години на всички. Живи и здрави. Колеги проблема все още е тук. Оказа се, че тези който правиха ремапа на колата са шарлатани и нищо не са направили. EGR си работи + забелязах, че грешката се появява на студен двигател. Покарам ли я малко да си загрее и да изгася двигателя, и после да запаля и грешката изчезва, или дори и да свети лампата колата може да се кара на повече от 2000оборота. Междувременно я закачих на комп пак и кода на грешката е AD04 . Чудя се дали да ходя на ремап отново при можеби някои по-разбиращи хора или така или иначе след седмица ще сменям масло и филтри, като сменя горивния, ако не е се оправила тогава да го направя ремапа. Помагайте с идеи и благодаря предварително :)

Няма ли да си искаш парите обратно?

Взел съм си ги. Сервизът ми беше предложен от доста хора, уж се занимават само с това, но не си свършиха работата в моя случай :). За напред да няма да си взимам ниско качество консумативи, но така или иначе проблема не е от тях. След няколко дни ще я карам на диагностика пак. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един скромен съвет от мен - почисти внимателно дебитомера ,мисля ,че ще решиш проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...