Jump to content
ichods

Акорд 2.0 Автоматична СК

Recommended Posts

Здравейте,имам Акорд от 2006 година 2.0 155 коня с полу-автоматична скоростна кутия.Наскоро имах проблеми с лагери на главината и колата беше доста шумна,след като ги смених забелязах един шум който е излишен според мен.Шумът се появява при каране на независимо коя скорост и отпускане на педала на гаста,при ускорение няма.Наподобява като на виене на лагер на главината но не е от тама,притеснява че идва от кутията.Някой да има подобни наблюдения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой ли няма подобни наблюдения?Може ли някой с същият автомобил да изпробва и да каже дали се чува същото както при мен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има подобно лекичко виене, но е при ускорение и звучи някак тролейбусно. Чувал съм го и в други Акорд 7 автомати. Градски също си взе комби (пре фейс) и само искаше да се повози, за да чуе как звучи. Каза че и при него е така. Бях срещал и някакви версии за шума, поради износено легло на лагера на първичния вал в капака на кутията, но не помня къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едвадоловим тънко, подобно на свистене или свирене, чува се когато караш с много малко газ по равно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нещо подобно на ел. смущение, което се лови от радиото. Чува се само при тишина, тоест малка скорост и газ. Като отнема газта - изчезва :) В предният Акорд 6 който имах, беше същото.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз го имам и на Акорд 7 и на Прелюд 5 - според мен е напълно нормално. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се чува когато отнема газта,при ускорение го няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз го имам и на Акорд 7 и на Прелюд 5 - според мен е напълно нормално. :)

Еми, значи караме. Иначе четох тая http://www.accord-russia.ru/showthread.php?t=9448 тема (не цялата, че са над100 страници). При някои звукът явно е по-силен, а диагнозата - гнездото на лагера в капак на кутията е слабо и се разбива. При разглабяне лагера оставал на вала. Някои наваряват, други слагат нов капак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не е от лагер на главината на някое колело ? Че и аз го имам тз проблем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.12.2016 г. at 15:03, ogo написа:

Едвадоловим тънко, подобно на свистене или свирене, чува се когато караш с много малко газ по равно?


Аз имам точно такъв шум. Мисля, че е нормално и не искам да се вкарвам в излишни филми

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...