Jump to content
JapCar

Отопление/вентилация на Акорд

Recommended Posts

Колата е с климатроник, но без навигация.Интересуват ме следните неща;

1. Климатроника е настроен примерно на 20гр. Ако преди изгасване на двг всичко по отоплението е било изключено с бутона OFF , на дисплея няма нищо, освен часовника. При запалване на двг, на дисплея се появява икона на положението на обдухването, което вероятно е било избрано с Mode. преди изключването. Вентилатора очевидно е изключен, но въпреки това, вероятно системата все пак се опитва да достигне зададената температура, защото след като двг. загрее, започва да се усеща леко топло духане от насрещния въздух.

При това положение ако натисна OFF, иконата изчезва, но какво става със системата всъщност, как застават клапите на смесителя/разпределителя вътре? Какъв е ефекта на практика?

 

2.Навън е студено, но слънчево, натискам бутона OFF, защото не ми се иска да ми духа топло повече, въпреки, че температурата в купето още не е достигнала 20гр. Ще започне ли да вкарва само свеж въздух без да се смесва с топъл? Въобще това ли е начина да вкарвам само външен въздух без участието на системата и къде ще духа, където е бил насочен според иконата преди нат. на OFF ли?

 

3. Изключено всичко, на дисплея няма икона. Натискам стрелка нагоре на вентилатора и на дисплея се появява иконата с направление на въздуха, ниската скорост на вентилатора и зададените температури, Чувам обаче, че се включва и компресора без да има на дисплея "AC ON"

Натискам "AC", компресора спира и се появява вече "AC OFF". Редно ли е винаги с вентилатора да тръгва и компресора по дифолт, или не съм обърнал внимание и обдухването е било на "Стъкло+крака" (Имам предвид, че в режима "изсушаване на стъклото", би трябвало да се включва компресора, но за този режим си има отделен бутон).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапите остават в положението, в което са били точно преди натискане на off. Аз затова първо си правя корекциите и след това натискам off.

В противен случай, да речем продължава да духа топло, което вече не искам и т.н.

И да.. климатика е пуснат по default (разбира се когато работи вентилатор).. Дори да не пише нищо -  пак е пуснат. Само когато принудително го спреш с AC OFF - тогава спира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да.. климатика е пуснат по default (разбира се когато работи вентилатор).. Дори да не пише нищо -  пак е пуснат. Само когато принудително го спреш с AC OFF - тогава спира.

Очевидно е така, макар, че е твърде тъпо...поне да имаше светлинка на бутона когато е ON, като на повечето коли.

Хайде, през лятото когато се очаква, че пускаш вентилатора за да се разхлаждаш, с известни уговорки можеш да приемеш замисъла на създателите да е ON компресора, но зимата е тъпо. Би трябвало да се пуска само при изсушаване на стъклото, но пък да няма и индикация, че е пуснат компресора...е тъпо.

Въобще мразя автоматиките да взимат решение вместо мен, освен ако аз не искам да е автоматично, както е например със светлините- има си ръчно и автоматично, по твой избор.

И как все пак да управлявам топлото и студеното ръчно, все едно няма климатик., т.е. искам максимално топло на MAX или само външен въздух (дори без вентилатор) без намеса на автоматика, смесители, компресор, само да насочвам струята с MODE?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като въртите врътката за студено/топло и е отворена клапата за въздух отвън .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включваш вентилатор, включваш външен поток, избираш си посоката, врътваш на макс топло и натискаш off.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по спомен, но в мануала пише че аутото е препорачително и се спира само ако има нужда в крайни случай, плюс това ако си с клематик а не климатроник е хубаво поне веднъж в седмицата да го пускаш за да не пресъхне. 

 

аз съм го настроил на 22 и ауто няма зима няма лято, ако отворя шибедаха просто натискам ац офф ако толкова ми пречи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включваш вентилатор, включваш външен поток, избираш си посоката, врътваш на макс топло и натискаш off.

И "натискаш off" ...и всичко направено преди това което споменаваш се изключва.

Както казах с климатроник без големия дисплей (навигация) съм, няма врътки.

post-30849-0-53981500-1478117532_thumb.jpg

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Включваш вентилатор, включваш външен поток, избираш си посоката, врътваш на макс топло и натискаш off.

И "натискаш off" ...и всичко направено преди това което споменаваш се изключва.

Както казах с климатроник без големия дисплей (навигация) съм, няма врътки.

 

Точно.. изключва се. Но клапите остават в нагласените позиции. И почва да си вкарва от самия въздушен поток, а не от вентилатор. И аз съм с това табло. 

Като цяло малко тъпо мисля че е направено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като цяло малко тъпо мисля че е направено.

 

Не малко, а доста според мен. та нали трябва да е юзер френдли, т.е. и жени и баби да го управляват с някаква елементарна логика. Очевидно замисъла е да нагласиш само температурата и да оставиш всичко на системата..., да, но не ме кефи.

Бих приел компресора да тръгва с пускане на вентилатора, но само в жегите, за зимата е тъпо. При други коли се пуска само при сушене на стъклото.

Тъй като няма индикация, че е включен при пускане на вентилатора, той работи през цялото време нахалос- износва се, съединителя му също, шум, загуба на енергия...

Както и да е, до сега се разбра, че за да работиш ръчно за свеж въздух- пускаш вентилатора, нагласяваш посока на духане, сваляш темп. максимално, натискаш OFF. Но май трябва да натиснеш два пъти, при първия път спира компресора и на дисплея пише, че е OFF, при второто спира и вентилатора.

Вече не съм сигурен и в това, всичко нелогично, объркано...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с климатроник, но без навигация.Интересуват ме следните неща;

1. Климатроника е настроен примерно на 20гр. Ако преди изгасване на двг всичко по отоплението е било изключено с бутона OFF , на дисплея няма нищо, освен часовника. При запалване на двг, на дисплея се появява икона на положението на обдухването, което вероятно е било избрано с Mode. преди изключването. Вентилатора очевидно е изключен, но въпреки това, вероятно системата все пак се опитва да достигне зададената температура, защото след като двг. загрее, започва да се усеща леко топло духане от насрещния въздух.

При това положение ако натисна OFF, иконата изчезва, но какво става със системата всъщност, как застават клапите на смесителя/разпределителя вътре? Какъв е ефекта на практика?

 

2.Навън е студено, но слънчево, натискам бутона OFF, защото не ми се иска да ми духа топло повече, въпреки, че температурата в купето още не е достигнала 20гр. Ще започне ли да вкарва само свеж въздух без да се смесва с топъл? Въобще това ли е начина да вкарвам само външен въздух без участието на системата и къде ще духа, където е бил насочен според иконата преди нат. на OFF ли?

 

3. Изключено всичко, на дисплея няма икона. Натискам стрелка нагоре на вентилатора и на дисплея се появява иконата с направление на въздуха, ниската скорост на вентилатора и зададените температури, Чувам обаче, че се включва и компресора без да има на дисплея "AC ON"

Натискам "AC", компресора спира и се появява вече "AC OFF". Редно ли е винаги с вентилатора да тръгва и компресора по дифолт, или не съм обърнал внимание и обдухването е било на "Стъкло+крака" (Имам предвид, че в режима "изсушаване на стъклото", би трябвало да се включва компресора, но за този режим си има отделен бутон).

Супер ме дразни и мен точка 3 от мнението ти,дори се бях впуснал в някакви филми за евентуални правени интервенции,но явно си е така.От къде на къде ще включва компресора,при натискане на бутона за скорост на вентилатора.Търся логиката но не я намирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам наблюдения че или на оф или на хай не се включва компресора. Има някаква не ясна за мен логика. Същото ноблюдавам и на италиянка 2015 година...

Ако някой знае причината/ принципа нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам наблюдения че или на оф или на хай не се включва компресора. Има някаква не ясна за мен логика. Същото ноблюдавам и на италиянка 2015 година...

Ако някой знае причината/ принципа нека сподели.

Какво имаш предвид "на оф или на хай не се включва компресора" ?

Аз не съм пробвал дали на макс. скорост на вентилатора компресора върви, забелязах само на включване на вентилатора на най-ниската скорост, че компресора тръгва. натискам OFF, той спира. Това го правя на място и се чува.

Щом казваш, че и на друга кола го има, трябва да има замисъл..., но неизвестен.

 

Сега се сетих за една хипотеза- не съм пробвал след като компресора тръгне, дали не спира след известно време и повече да не се включва. Ако е така, значи преследват идеята компресора да не стои изключен цяла зима, защото се знае, че  е добре от време на време да се включва, за да се смазват уплътненията или подобни причини...и така, измислили са при всяко включване на вентилатора, компресора да поработи малко. Трябва да се провери тази хипотеза, но в движение не се чува компресора, няма и индикация кога е включен. Ако не ме мързеше щях да изкарам от компресора с проводник  един свето диод в бутона AC.(което в някои коли го има)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така не се включва при двете положения за които съм писал. Когато градусите са примерно 22 на празен ход усещам как компресора включва и изключва като в повечето случаи включва и ведна изключва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така не се включва при двете положения за които съм писал. Когато градусите са примерно 22 на празен ход усещам как компресора включва и изключва като в повечето случаи включва и ведна изключва.

Т.е потвърждаваш хипотезата/теорията ми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, това ще го преживея, ама много ме дразни влагата в купето...(това е друг въпрос)

От няколко години не мога да се отърва от този проблем, каквато и кола да взема. Нисана ми нямаше проблем, но след него Авенсиса имаше и не открих от къде идва, вода нямаше.

Дизеловия Акорд имаше, след дъжд в багажника имаш е1/2 л вода. Извадих уплътнението на капака и го поставих отново и водата спря, но го продадох в топъл сезон, та не знам дали влагата се оправи.

Сега като застудя, сутрин като отивам на работа и след обяд като се прибирам, само моите стъкла са запотени отвътре от целия паркинг. Влагомера показва 80%. То отвън е повече, но другите коли нямат изпотени стъкла.

Не откривам вода на обичайните места, но и не е валяло скоро, та сигурно някъде застоява, ако това е причината... Добре, че бензиновата бързо загрява и изсушава бързо стъклата.

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за off-topic-a, но понеже тия дни си взех Акорд да попитам преди да се ядосвам.... Наистина ли копчето за климатика (АC on/off) няма лампичка? 

Аз си мислех, че при мен просто е изгоряла.... И аз съм с двузонов климатроник, но без навигация (малкият дисплей)

На дисплея ми се изписва AC on/off,  но на самия бутон нищо не свети....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли копчето за климатика (АC on/off) няма лампичка? 

 

 

Няма.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, нали за климата имаш бутони включен, изключен и разделен -които са основните функции. Принудителното изкл. на компресора е екстра, която съзнателно управляваш и за всеки случай (ако забравиш) се изписва на дисплея. Толкова голям проблем ли е че няма и диод? Нали не бъркаш пускането и спирането на климатроника с пускането и спирането на компресора?

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, това ще го преживея, ама много ме дразни влагата в купето...(това е друг въпрос)

От няколко години не мога да се отърва от този проблем, каквато и кола да взема. Нисана ми нямаше проблем, но след него Авенсиса имаше и не открих от къде идва, вода нямаше.

Дизеловия Акорд имаше, след дъжд в багажника имаш е1/2 л вода. Извадих уплътнението на капака и го поставих отново и водата спря, но го продадох в топъл сезон, та не знам дали влагата се оправи.

Сега като застудя, сутрин като отивам на работа и след обяд като се прибирам, само моите стъкла са запотени отвътре от целия паркинг. Влагомера показва 80%. То отвън е повече, но другите коли нямат изпотени стъкла.

Не откривам вода на обичайните места, но и не е валяло скоро, та сигурно някъде застоява, ако това е причината... Добре, че бензиновата бързо загрява и изсушава бързо стъклата.

Когато започнеш да използваш колата си нормално и се довериш изцяло на японските инженери, е те тогава няма да имаш влага в колата си, ама хич. :)

 

Може да е за кратко, но климатика трябва да се включва периодично, дори и когато зададената температура на парното е на макс.

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато започнеш да използваш колата си нормално и се довериш изцяло на японските инженери, е те тогава няма да имаш влага в колата си, ама хич. :)

 

Може да е за кратко, но климатика трябва да се включва периодично, дори и когато зададената температура на парното е на макс.

 

Ползвам я нормално и всеки ден по два пъти. Климатика го включвам, но не това е проблема, има много влага, все още не знам от къде.

Колите дори без климатик нямат този проблем толкова ярко изразен.

Тръбичките от шибидаха са проходящи, като сипя вода тече...На багажника не съм свалял тапицерията да видя дали няма вода както имаше на дизеловия Акорд..

Не знам дали тръбичката за оттичане на конденза от климатика е проходяща, не знам как да я проверя...

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сменял ли си филтъра на купето? При дизеловия е в жабката, но за бензиновия не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сменял ли си филтъра на купето? При дизеловия е в жабката, но за бензиновия не знам.

Като купя кола сменям всички филтри, та този няма още година.

Все пак ми даде идея да проверя дали не е мокър по някаква причина...

Не знам от къде да започна да проверявам за течове и мокро, видимо няма никъде..., а навън студено, но като дойдат топлите дни и забравям и не ми се занимава...и то дошло време да сменям колата :)

В темата за компресора бях пуснал и снимки на стъклата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е хубаво всяка 1 година да се сменя и той.Недей те слуша хората да се сменя след 40 000 или 2-3 години ползване.Ако е оригинален и струва 100-200 лв тогава може и да са прави.НО ако си вземеш за 20-40 лв някакъв то хубаво е всяка година да се сменя.Играе голяма роля наистина големи разлики дади при мене.Колата ми е купена от Германия със сервизна история и всичко и този филтър беше като нов , само външно, вътре до като се стопли колата и вътре колко човека имаше никой не знае,пътя не се виждаше,проблеми много влага даже,парното за стъклата не ми помагаше.Майсторите не знаеха от къде идваше проблема описаха ми сумати работи още малко кабрио искаха да я правят за да се оправи проблема...Що то филтъра беше като чисто нов никой не се сетил че е стар и просто добре изчистен и не върши работа.Като си купих нов за 25 - 30 лв JC Premium с активен въглен и се опрай,драстична промяна дади пак аз бях против тия филтъри в купетата,просто си мислих ей тай за пари са направени...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах филтъра е сменен скоро, не знам с какъв.

Като го проверя дали не е мокър, може да го махна за известно време да видя има ли разлика...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах филтъра е сменен скоро, не знам с какъв.

Като го проверя дали не е мокър, може да го махна за известно време да видя има ли разлика...

 

Не ти препоръчвам да го махаш, но колата си е твоя, както и въздухът в нея, както и вентилатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Не ти препоръчвам да го махаш,

 

 

Какво би станало за няколко дена, за проба, ще има ли някакво влияние? Допреди 10-15г години колите нямаха такъв филтър...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всичко, което спира филтъра ще минава през вентилатора. А, в моя лично съм намирал насекоми и кучешки и котешки косми, ти си направи сметка какво може да стане.

 

Преди 20г. всяка зима имаше сняг по 60-80см. и снегът стоеше с месеци...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всичко, което спира филтъра ще минава през вентилатора. А, в моя лично съм намирал насекоми и кучешки и котешки косми, ти си направи сметка какво може да стане.

 

Преди 20г. всяка зима имаше сняг по 60-80см. и снегът стоеше с месеци...

Това е ясно, но зимата няма такива неща и аз не го правя за постоянно, само за изследване. Ако няма промяна, слагането обратно е за няколко минути...

 

А това за снегът беше преди повече от 20г и то в БГ и старият сняг се затрупваше с новия и някои зими почти постоянно имаше сняг ноември до февруари... :)

В UK почти няма сняг, една зима падна 20см и се задържа 1 седмица- учениците не ходиха на училище няколко дена, не всички автобусни линии вървяха. Местните се затрудняват да карат на сняг, а и зимни гуми не се използват (не, че няма). Нямат много снегопочистваща техника, защото рядко се използва, но иначе взимат превантивни мерки- ако прогнозата предвижда минусуви температури за през нощта, започват да ръсят с нещо още вечерта, особено магистралите, защото и без сняг влажния асфалт става хлъзгав...

Сори за лиричното отклонение :)

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пречи хубаво е да се споделя за Българите в чужбина да знаем как са нещата и т.н.т :) Сменяй филтъра имаш толкова 20-50 паунда,ако не се оправи пиши да търсим друго решение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сменяй филтъра имаш толкова 20-50 паунда,ако не се оправи пиши да търсим друго решение :)

Ако си чел всичките ми постове, обясни ми защо да сменям филтъра, ако след проба без филтър положението е същото?

Призовавам всички да се въздържат от подобни необосновани съвети...За това и мразя майстори от типа- сменяме наред подозрителните неща докато се оправи...което е винаги за сметка на клиента. Бих го приел ако го прави със собствени оборотни части само за диагностика, след което купуваш необходимото.

 

BTW направих пробата с пръскане на ароматен спрей отвън- при затворена клапа (циркулация вътре) не пропуска, при отворена (външен поток) мирише яко, т.е. отпада подозрението заседнала клапа.

За сведение само: Слушах движението на клапата без вентилатор- затваря/отваря бавно, за около 6-7сек в посока.

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали от някъде от оплътненията не влиза влага.

Пробвай да избършеш хубаво предното стъкло, и пусни парното да духа няколко минути 4-5, казвам парно (без да върти фреона), не климатроник.

След това виж на сутринта дали ще са изпотени.

После повтори същото но с климатроника (да върти фреона), и виж дали ще се изпотят на сутринта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като колата е от джамбази, бих те посъветвал да провериш под мокета и в дълбочина самите седалки за влага. Възможно е да е изпрана цялата и да не е изсъхнала добре.

Ако не си огледал под резервната гума, може от там да започнеш.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е прана и не е изсъхнала, за толкова време ще почне да мирише яко на мухъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали от някъде от оплътненията не влиза влага.

Пробвай да избършеш хубаво предното стъкло, и пусни парното да духа няколко минути 4-5, казвам парно (без да върти фреона), не климатроник.

След това виж на сутринта дали ще са изпотени.

После повтори същото но с климатроника (да върти фреона), и виж дали ще се изпотят на сутринта.

Във ваканция съм до след Н.Г., та не карам колата и е трудно да правя такива проби, а и всеки ден външните условия (температура/влага/вятър) са различни, та не може да се сравнява лесно. Днес например почти не бяха изпотени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като колата е от джамбази, бих те посъветвал да провериш под мокета и в дълбочина самите седалки за влага. Възможно е да е изпрана цялата и да не е изсъхнала добре.

Ако не си огледал под резервната гума, може от там да започнеш.

Поздрави

Под резервната е първото което проверих, защото на дизеловата преди там беше локва.

Купих я май, та до сега няма как да не изсъхне лятото, а е и кожен салон...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nissan.bg/air-conditioning-1

 

това са 1 от най малките причини ... има още доста  и в линка си пиши оптимално ПОДСУШАВАНЕ и размразяване.... Аман от неблагодарници аман и от 100% искат решение на проблема без да се бръкнат пари и аман от такива майстори дето ти ги казваш ... отделно никои на тоя свят не е 100% сигурен за каквото и да е .. българите са стиснати и това е... 20 лв за филтър като не ти се дават за да видиш разлика махни го и карай така не вярвам да получиш разлика... знаеш ли защо...ако е стар сух и за нищо не ставаш филтър и не върши работа и ако го няма и е там ква е разликата ? никва... тай че как очакваш като го махниш да стани нещо ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nissan.bg/air-conditioning-1

 

това са 1 от най малките причини ... има още доста  и в линка си пиши оптимално ПОДСУШАВАНЕ и размразяване.... Аман от неблагодарници аман и от 100% искат решение на проблема без да се бръкнат пари и аман от такива майстори дето ти ги казваш ... отделно никои на тоя свят не е 100% сигурен за каквото и да е .. българите са стиснати и това е... 20 лв за филтър като не ти се дават за да видиш разлика махни го и карай така не вярвам да получиш разлика... знаеш ли защо...ако е стар сух и за нищо не ставаш филтър и не върши работа и ако го няма и е там ква е разликата ? никва... тай че как очакваш като го махниш да стани нещо ??

Офтопик:

Тръгваш с рогата напред, което не е ОК за този форум. Целта на всеки технически форум е друга, лични нападки, стиснати българи, икономии, коментари на участници... не са добре дошли, Трябваше да се усетиш от предният ми пост, очевидно търсиш заяждане на което няма да се окача.

Във всеки форум има 2-3ма рогачи, които дразнят и нямат никакъв принос, единствената им цел е да се доказват и да си ги мерят...

 

http://postvai.com/internet-analizi/trol-trolene.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офф топик : Не гледам нито 1 от тия нито да се хвана нито нищо гледах да съм от полза ама няма смисъл колата си е твоя прай квото искаш успех ти желая.Рога нямам нито лични нападки към тебе ама явно ти си от тия хора дето сами мислят че могат сичко и във форума са хора който са срещали или знаят за проблемите щом ти отг явно съм виждал или имал проблема сещаш ли се ? Това че ти не искаш да приемеш мене не ме бърка,както казах прай както ти си знаеш и както си искаш не ти се меся и няма да споделям повече мнение тук ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 не ти се меся и няма да споделям повече мнение тук ! 

Това вече е нещо положително, а където споделяш мнение, опитай да използваш главни букви и препинателни знаци (другите го правят, не е трудно) , поне за улеснение на читателите.

 

"ти си от тия хора дето сами мислят че могат сичко" - невярно, ако е така, няма да питам във форума.

 

"не искаш да приемеш мене"- приемам всички, които дават логични предложения, но не такива с предложения примерно "кво се стискаш кат всеки българин, дай £20-30 за нов филтър" или други- "иди в сервиз".

 

Имам алергия към "смени филтъра"- в един друг форум имаше един "специалист", който беше станал за ташак. Участваше в абсолютно всяка тема и за всеки проблем по двг. съвета беше- смени филтъра, по-добре всички филтри. Ама аз съм ги сменил миналия месец. -Нищо, смени ги пак, един приятел на братовчед ми така си реши същия проблем...ама на друга марка кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...