Jump to content
maks4o0o

Акорд 7 скърцане на задните врати

Recommended Posts

Здравейте! Както съм споменал в заглавието, колата е Акорд 7.

Не знам дали някой друг освен мен има същия проблем, но не видях подобна тема. Двете ми задни врати скърцат ужасно и колкото и да пръскам вътре механизма ( от него скърца ) не се оправят нещата ... Някой ако се е сблъсквал с това и го е оправял моля да сподели за решението, че имам чувтвото, че карам кола на 30г. .... Благодаря ви предварително! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сваляш корите на вратите , след което сваляш и механизма. Като го свалиш го изчистваш хубаво и раздвижваш ролките . След това качваш и караш Акорд 7ма Генерация :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако са ти наранени гумените покрития на палците ще трака, а вратите ще се затварят по-трудно. Ако имаш скърцане си намажи уплътненията на вратите с вазелин.

Успех!

Редактирано от bobchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сваляш корите на вратите , след което сваляш и механизма. Като го свалиш го изчистваш хубаво и раздвижваш ролките . След това качваш и караш Акорд 7ма

Генерация :D

Аз свалих корите, но има една ламарина и нищо не се вижда от нея. Не разбрах как да сваля механизма. Може ли подробности?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Както съм споменал в заглавието, колата е Акорд 7.

Не знам дали някой друг освен мен има същия проблем, но не видях подобна тема. Двете ми задни врати скърцат ужасно и колкото и да пръскам вътре механизма ( от него скърца ) не се оправят нещата ... Някой ако се е сблъсквал с това и го е оправял моля да сподели за решението, че имам чувтвото, че карам кола на 30г. .... Благодаря ви предварително! :)

Здравей колега, успя ли да отстраниш проблема със скърцането и как, че и при мен го има от известно време, особено като я понапече слънцето колата и е много дразнещо. Слагах грес, една, втора, после и с WD 40 пръсках обаче все същото. Мисля, че идва от гумените уплътнения на входа на механизма, защото гледам, че се опират в металния механизъм. Явно се поотпуснала гумата ли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Търсих питах за този лагер 8307 ама нещо не мога да го открия. Някой има ли идея от къде в София мога да си купя съчми 11,9 мм (или 12 мм)?

:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето списък с номера на лагери със същия диаметър сачми

 

8982302k.jpg

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това направих вчера по въпроса.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=102510&page=2&do=findComment&comment=1057484142

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има жужене на предна лява врата докато карам. Гледаха я, ровиха нещо на едно-две места (Бултрако е едното), ама ефект няма. Ако я натисна навън, докато щофирам това тормозещо жужене спира. Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дали CRV първа ген. сачмите със същия размер?

Бихте ли ми насочили към някои магазин за лагери и сачми, по възможност в централна или западна част на София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Някакви идеи?

Най-добрата идея е да се демонтира кората от вратата и да се покара така. Може би има нещо разхлабено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Почивните дни се заемам и ще пиша какво е.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дали CRV първа ген. сачмите със същия размер?

Бихте ли ми насочили към някои магазин за лагери и сачми, по възможност в централна или западна част на София.

Здравей, пиша с малко закъснение. За размера на съчмите при теб не знам, но аз успях да си намеря съчми от магазин за лагери в ж.к. Красна поляна-2, намира се точно на кръстовището на бул. Никола Мушанов и ул. Добротич (ж.п. линия), долу в един от високите блокове, от дясната страна на булеварда в посока към Овча купел. Не помня името на магазина, но работи и в Събота до обяд, и има голям избор от лагери, съчми и там подобни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....но аз успях да си намеря съчми от магазин за лагери в ж.к. Красна поляна-2, намира се точно на кръстовището на бул. Никола Мушанов и ул. Добротич (ж.п. линия), долу в един от високите блокове, от дясната страна на булеварда в посока към Овча купел. Не помня името на магазина, но работи и в Събота до обяд, и има голям избор от лагери, съчми и там подобни.

 

Мерси колега, аз точно от там купих по 1лв. бройката. Фирмата се казва Лира 2000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя се позабавлявах със скърцащите (по-скоро щракащи) врати. Механизмите изглеждаха така :

post-30556-0-70758000-1491280104_thumb.jpg

post-30556-0-16786900-1491280119_thumb.jpg

post-30556-0-03029200-1491280133_thumb.jpg

 

Оказа се, че на ЦРВ-то не са сачми, а ролки.

Не забелязах нищо кой знае колко износено.

След почистване и смазване :

post-30556-0-22894200-1491280263_thumb.jpg

 

Ефектът беше частичен. Осезаемо подобрение имаше при регулиране по вертикала.

 

П.п. Моля админ да премести което и където е необходимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да вдигна темата - има и друго решение вече, за който не му се разглобяват тия механизми - така наречения door checker.

https://www.aliexpress.com/item/Rear-Left-or-Right-DOOR-STOPPER-72840-SDC-A01-72880-SDC-A01-FOR-HONDA-ACCORD-2003/32825972262.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.77794c4dz9DjQt

Не е оригинална част и нямам идея колко време ще изкара - но засега около месец е ОК  :) Мисля, че някъде беше описано как се свалят корите но ако някой има нужда мога да направя едно pdf-че с инструкциите от manula-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...