Jump to content
Emo1234

Взеха ми големия и малкия талон на колата ?!

Recommended Posts

Днес ходих в КАТ да си изкарам малък талон ,че го изгубих. Като отидох да ги взема ми казаха че няма дами ги дадът докато неси платя глобите. Могат ли да ги вземат ,какво общо има книжката ми и колата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко хиляди акта имаш?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това сериозно ли се е случило , според мен няма как да ти вземат документи за имущество без заповед/дело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре са направили...

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е много правилно, дано да не ти посеят големия някъде, че филма е голям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ги вземат като веществено доказателство. Не е много правилно от тяхна страна. По закон мисля че имат право да ги задържад 20 дни или два месеца, не помня вече. След този срок може да си ги поискаш най учтиво от КАТ или местното РПУ. Ако откажат да ти ги върнат те съветвам да заведеш дело!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно си дал и какво са ти взели, че от поста ти не става явно. В заглавието пишеш, че са ти взели малкия талон, а в поста пишеш, че си отишъл да си вадиш малък талон, т.е нямал си или?Колко и какви актове имаш?Да са ти спирали колата от движение?При извършване на нарушение, за което санкцията е отнемане на книжка и ти тогава не си я имал или предал, мисля че е нормално да ти я вземат при първа възможност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за талоните на колата ми несъм доуточнил за което моля да ме извините. Книжката ми я взеха заради неплатени глоби. И днес ходих до кат да си направя дубликат на малкия талон ,защото ми го изгубиха, оставих си и големия талон. След час отивам да си ги взема и ме изненадват с това че не мога да си взема талоните на колата заради неплатените глоби. Нали се води личен докумет? . Актовете ми са за винетки , и колата не е спирана от движение.

Редактирано от Emo1234

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При акт за винетка,колата се спира от движение,а човека казва,че си е изгубил малкия талон,явно като са му го писали,не го е имал и не е иззет.... А за управление на кола,спряна от движение има лишаване от правоуправление...И те така се навръзват нещата....

Редактирано от RadoslavKZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата неса ми я спирали от движение. Като пусках заявление за малък талон би трябвало да ми кажат ако беше спряна от движение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спиране от движение се прибира малкия талон на колата. Ако е в собственика - автомобилът не е спрян от движение.

 

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=147155&p=1879269#post1879269

Ето го и самия казус, развит вече при колегите.

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест колегата пропуска да каже, че "малкия талон" е изчезнал понеже са му го взели с акта за липсваща/невалидна винетка, като така са спряли от движение колата, а не щото джобовете са му много и не може да намери в кой го е сложил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като ти са ти изгубили полицайте талона / до колкото разбирам от прочетеното/ , пускаш една жалба и ще го намерят. Знае се кой патрул коя кола спира, кой кой акт пише и дори и да не го намерят, би трябвало да ти извадят нов без пари...Всеки греши, ама това твойто си е тъпа постъпка. Имаш поне 1000лв за кола, нямаш 63лв за винетка... Отделно, че можеше и с големия да си караш докато дойде прегледа ако нямаш хора там :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те едва ли са го изгубили. Просто искат да си плати актовете преди да си получи и двата :) Иначе съм напълно съгласен - законите трябва да се спазват. Като са те глобили, че нарушаваш правилата, ще плащаш. Като не искаш/не можеш да плащаш 63лв/година за винетка, си има градски и междуградски транспорт. Но на фона на цените на горива/застраховки и тн, оправданието, че винетката е скъпа, не важи.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало да сме спазвали закона :)/> ще ме извинявате ама •••••••••••••• АРЕ ЗА ТРИЕНЕ И МНОГО ВИ ЗДРАВЕ!!!!!!! за помогналите КЪМ темата много ви благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в КАТ да си изкарам малък талон ,че го изгубих. Като отидох да ги взема ми казаха че няма дами ги дадът докато неси платя глобите. Могат ли да ги вземат ,какво общо има книжката ми и колата ?

 

Става въпрос за талоните на колата ми несъм доуточнил за което моля да ме извините. Книжката ми я взеха заради неплатени глоби. И днес ходих до кат да си направя дубликат на малкия талон ,защото ми го изгубиха, оставих си и големия талон. След час отивам да си ги взема и ме изненадват с това че не мога да си взема талоните на колата заради неплатените глоби. Нали се води личен докумет? . Актовете ми са за винетки , и колата не е спирана от движение.

 

Последно?

Кой ти е изгубил талона? Защо талона ти е бил в този, който ти го е изгубил? Защо ти е кола в Силистра, след като не я караш извънградско (нямаш винетка => не я караш извънградско)?

И не, няма да те извиняваме.

Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега разбирам от вас че чичката ми го е взел по закон малкия талон като си взех документите неги проверих само го питах всичко ли е вътре съответно каза ДА. Аре замислете се малко напънете си мозачетата защо ми е да ви лъжа за талона :D/> много ме развеселявате. Данеби от вас да зависи дали ще ми дадът талона много ме развеселихте момчета но нека да приключваме вече с тая тема. Щом един попита или помоли нещо за помощ тря да му се ИЗС•Р•М нали така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е агресия да има.Хората ти дават отговори и обяснения, пък ти се засягаш.Хайде изкарай си гнева другаде, а не във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е агресия да има.Хората ти дават отговори и обяснения, пък ти се засягаш.Хайде изкарай си гнева другаде, а не във форума.

За хората които сами отговоеили и обяснили съм им благодарил!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пък как няма да си провериш документите?! случва се да паднат все пак ...и като не можеш да си обясниш проблема кой ти е виновен? форума е за помагане и за акъл ако беше много тежък нямаше да пишеш глупости и да искаш акъл от тук нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...