Jump to content
NagliaLA

Въпроси за Honda Accord 6 Type-R

Recommended Posts

Здравейте, събирам пари за нова кола, защото съм на мнение, че е време да се откажа от италианското, а и търся нещо над 200 кончета. 

Като цяло ми допаднаха няколко (Audi S3, Golf 5 GTI), а едно от тях е и именно Honda Accord Type-R 2.2 vtec 212hp 

И като любител на високите скорости няма как да пропусна да отделя внимание за всеки един от автомобилите. 

Ще съм благодарен ако тук всички компетентни към модела дадат своето мнение за колата, плюсове и минуси, окачване, ускорение, устойчивост и т.н... :punk:

Редактирано от NagliaLA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента във Велинград се продава Type R, дори ако не се лъжа е на колега от форума. Просто отиди да разгледаш колата, цената и е повече от приемлива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви мнения, всеки ми говори "ако искаш спортно взимай немско" , чувал съм и за японското, че не е зле? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е сам да си проучиш въпроса, а и да го зададеш по-конкретно. Аудитата Ес3 са доста http://www.auto-data.net/bg/?f=showSubModel&modeli_id=523 кое от тях ти е по джоба?

Голфът също не е само 1 версия http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=8630 -кой от всичките 5-ици над 200 коня визираш?

С Акорда всичко е ясно https://bg.autodata24.com/honda/accord/accord-vi-cecf/22-type-r-212-hp/details и няма драми, но е по-стар от горните. Това не му пречи да им е конкурент като ускорение и тегло, а ако не ти пречи че е с около педя по-дълъг -просто търси читав и си ти.

Ха сега да те видим кое точно сравняваш ??? Ще ни свършат работа и примерни обяви от мобиле-тата.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен автомобил,истински Тайп Р!Имал съм такъв и с ръка на сърцето мога да кажа,че ми е доставял удоволствие всеки път,когато съм се качвал в него.Изключително здрав,страхотен двигател (невероятен ВТЕК),семпъл от към оборудване(нормално за Р моделите),но с ергономични и красиви седалки,стои отлично на пътя и не на последно място-върви като за последно:)Тази кола от 200км/ч нагоре полудява и без проблем пълни километража.Първата ми Хонда от по-старите,която има невероятни спирачки.Задължително при този мотор е да се кара с хубаво масло и при всички случаи да бъде на максимума.Ако се гледаш такъв, задължително пробвай всички скорости и обърни внимание дали няма прехъркване във ВТЕК при превключване,защото страдат от синхронизатори,дори на 5-та.Аз лично съм подменял синхронизатор на 5-та.Ако имаш някакви конкретни въпроси питай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да караш, а не само да даваш пари по сервизите си вземи Type R. Ако пък часовете в сервизите за обслужването на турбо моторчетата на ваг не са ти проблем си вземи един от двата голфа.Карал съм S4 и Rs4 само дето там са 4.2 V8... Приготви си също комплект "еврейски звезди" и комплект светлини, горят ги тъпите вагове от 2001 година насам. (задни и предни дясни). Компютрите им също правят проблеми.
И както колегата горе е споменал, акорд тайп Р има страхотни седалки, докато в Аудито ми бяха някак си странни и се плъзгах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...