Jump to content
Данчо

Полирането на емблемата възможно ли е да доведе до проблеми с ACC и CMBS

Recommended Posts

Здравейте,

Уикенда закупих 8-ма генерация акорд. Продавачът беше изключително любезен и се е грижил учудващо много за колата си. Видимо беше силно информиран за хондите и ми разказа много неща.
Препоръча ми категорично да не полирам емблемата, защото е възможно да доведе до проблеми с функционирането на радара. Така са му казали от представителството на хонда в Мюнхен. Аз не виждам никаква логика в това. Има ли някой, който го е правил реално и според Вас би ли имало проблем?

С поздрав и уважение,

Данчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поне за 7-ма ген. мога да ти кажа, че самата емблема е това нещо, което следи за разстояние на предходния автомобил и т.н. Ако я чукнеш, дори и да не я счупиш рискуваш да прецакаш системата, след което може изобщо повече да не проработи.Ти си прецени, дали си заслужава да дадеш няколко хиляди лева за нов модул след това.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега crown_bg,

като не си сигурен в нещо, то не подвеждай и колегите.

 

 

А сега към автора>   Емблемата подлежи на полиране!  Самият радар стои зад тази емблема, която по-принцип трябва да е винаги чиста.

Редактирано от ВесКо
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм подвел никого. Позант си полира емблемата миналата година и влезе вода в електрониката, фейслифтов 7-а ген. Ти може би да си полирал, и да е минало всичко добре, но това значи ли, че е така по принцип...

Също казах, че знам как е при 7, а не при 8. А емблемата е част от този куб, не се маха, така както се маха на тези без радар.

 

Не споря, боравя с факти, и не мисля че съм подвел, когото и да било.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мненията. Като че ли на този етап не бих полирал. Или поне докато няма една критична маса от 2-ма/3-ма човека да ми кажат, че са го правили и са нямали проблем.
Поздрави,
Данчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чакам някой да си я полира и да изреве, че моята е много матирана. Има и лека пукнатина на нея, обаче досега не е дала дефект или да не отчита, единствено зимата като ми хвърля предния киша. Което ме кара да мисля че радара не е самата емблема, а зад нея.. обаче все пак някой ако си я полира успешно, да сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би грешно съм се изразил, не самата емблема е радара. Това което исках да кажа, е че махнеш ли тази емблема нищо не пази кутийката с радара, за която емблемата е лепната. Може да има пукнатина някъде зад емблемата, или отстрани. Влезе ли влага, електрониката заминава. На 8-ма може да са подобрили защитата, затова казах че не знам как е при 8. При удар, не е нужно да е силен и да има счупено, пукнатина е достатъчна за да те притесни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дака,полирай смело и не се бой!За всеки случай не сваляй емблемата ,а на място търкай.Да не е от мармалад та да се прецака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извиняваш колега, ако нещата не са както при Легенда, но ето ти линк https://techinfo.honda.com/rjanisis/pubs/om/JA0606/JA0606O00325A.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, емблемата е просто пластмаса която предпазва радара. Той е зад емблемата, както на, 7ма, 8ма, Леджен и още доста. Знам за VW, Merc, Volvo, коли с такъв тип дистроник. Позволете да знам, от личен опит. Имам тема в която съм писал по темата, но от телефона не я намирам. Беше нещо от рода на "проблен с ACC". Полирай смело, но знай, че ако я спукаш са скъпи защото са рядкост.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето темата. Интересува ви последния ми пост. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=96740&view=&hl=&fromsearch=1

там написах какво научих, имам и pdf-та от fujitsu за дистрониците на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що полирах моята емблема.Проблеми няма.Не съм я свалял от колата,а на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самопожертвователен Пепи :)
Мерси, брат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...