Jump to content
g0sh

Акорд 8-ма кодове за поддръжка

Recommended Posts

Някой, който има книжката за 8 генерация на Акорд може ли да напише английския или българския превод на тези кодове и евентуално на колко километра трябва да се инспектира всеки от тях

 

post-30620-0-61377000-1419772796_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A Replace engine oil and oil filter
B inspection service
2 Replace dust and pollen filter
Inspect drive belt
3 Replace transmission fluid
4 Replace fuel filter
Inspect idle speed
Replace spark plugs
5 Replace engine coolant
7 Replace brake fluid
8 Replace air cleaner element
9 Inspect valve clearance

 

Не е мой превод.. намерих го в друг сайт.. Дано помогне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зa кaкъв мотор стaвa нa въпрос бензин или дизел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел - dtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сaмо мaсленият филтър се сменя винaги,a другите сa през смянa,aз имaм бензин i vtec и интервaлa е нa 20000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло на скоростната кутия, антифриз, спирачна течност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колaтa от Итaлия ли си я взел или Бългaрия?Aко е от Итaлия бордкомпютърa ще ти покaже ревизия A или Б .Появилисе ревизия A излизa с някой от кодовете от1 до 9,което покaзвa кaкво трябвa дa се смени.Нaдявaм се дa съм полезен с информaциятa.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кодовете 3-ти е зa aвтомaтичнaтa скоростнa кутия,но нa кaкви километри излизa незнaм,моятa е с ръчни скорости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я взех от България, но понеже книжката е на италиански... досещаш се :) Досега ми излиза само един път код 7, който бил за смяна на спирачна течност, а маслата и филтрите си ги сменям през 10000км, (последните 8 месеца - два пъти). Само че се чудя маслото на скоростната кога да го сменям, да чакам ли някакви индикатори за антифриза, за това масло на скоростната кутия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го снимах на баща ми от CRV-то книжката.. Обаче пише Except european models, което е странно..

http://prikachi.com/images.php?images/288/7817288S.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/290/7817290A.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята пише, че при автомобили без сервизна история смяната на маслото при нормален режим на шофиране трябва да става на 10 000 или година, при тежък на 5000. При автомобили със сервизна история смяната трябва да се извършва съответно на 20 000 и 10 000 км. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моятa книжкa пише зa смянaтa нa мaслото нa aвтомaтичнaтa кутия нa 40000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен продължава да не ми е ясно, има ли начин да се нулира определен код, според който току що си направил смяна по график.

Пример: Днес смених маслото на трансмисията /код 3/ и смених спирачната течност /код 7/. След като резетнах /3/, компютъра ме премести на код В, който сега не е за сменяне и ако го резетна ще се обърка интервала на смените. Но /7/ си е за резетване, защото преди месец някъде ми излезе на таблото, че е за смяна. 

Ей това не мога да разбера: 3 и 7 са за смяна, сменяш ги, резетваш 3-ката след което 7-цата никаква я няма. Трябва да я чакаш пак да се появи, но дотогава ще навъртя километри и пак се обърква смисъла на зануляването. Някой някакви идеи, препоръки или опит по казуса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен само с ХДС би могло.

Иначе със задържане на бутона на волана можеш да ресетнеш само текущия интервал, който е индикиран на таблото.

И аз като сменявах антифриза и спирачната течност, преди два месеца, не успях да ресетна конкретно тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен само с ХДС би могло.

Иначе със задържане на бутона на волана можеш да ресетнеш само текущия интервал, който е индикиран на таблото.

И аз като сменявах антифриза и спирачната течност, преди два месеца, не успях да ресетна конкретно тях.

 

т.е. ти резетна само единия ли? Или нито един от двата не успя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях само спирачната течност да нулирам.

Смених антифриз, спирачна течност, масло и маслен филтър.

След като нулирах интервала за смяна на масло, ми излезе този за спирачната течност и успях и него да нулирам. След него се появи този за преглед с HDS. Занулих и него защото Слави така или иначе я беше закачал на лаптопа. След това обаче се появи "смяна масло АТ" и него го оставих. Предполагам, че след това е следвал антифризът, но не успях да стигна до него за да го нулирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам. Ами твоя случай е аналогичен на моя - не си успял да занулиш антифриза. И глупавото в цялата история е, че след като си го сменил сега ще караш определен брой километри (или съответно ще минат брой месеци) докато пак ти изгрее кода на антифриза, тогава ще го занулиш, но няма да е актуално. Доста нескопосано е измислено.

На мен само една идея ми идва наум като решение на проблема: Караш си колата и светва примерно код 5 (смяна на антифриз). Веднага го зануняваш, за да не го изпуснеш и още същия ден или в близките дни сменяш антифриза. Ако трябва си записваш в книжката, че си го занулил, за да не забравиш фактическата смяна. Малко архаичен метод, но поне ще си сигурен, че компютъра винаги ще ти дава адекватна информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което аз правя е да си водя моя си сервизна книжка с всички смени, ремонти и т.н. и си записвам дата и километри, но които съм го направил и след това си записвам кога трябва да бъде следващата смяна.

Кодовете на таблото по-скоро ми служат като ориентир.

За маслото например, при мен следващата смяна след нулиране идва след 15 000 км, но за мен това е много и когато нулирам интервала просто си нулирам втория интервал "B" на бордкомпютъра за изминато разстояние. Той се "превърта" на 10000км и така си следя колко съм карал след смяната.

Глупаво е направено, но няма какво да направиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре аз нулирах А н= 0 и Б = 0 .

Но като запаля колата отново ми светва жълто със аларма, че е време за сервиз картинката е следната  (кола със стрелка сочеща към гаечен ключ)

Като дам информация един ден ми даваше код Б29, след това Б28, а днес Б27, как да ги разбирам тези кодове като всеки ден са различни.

Как мога да се отърва от това съобщение много ме сетресира всеки път, че нещо не е наред с колата, не ми трябва брояч  изобщо просто си пазя разпизкаската(фактурата) си пише, кое кога е сменянно и на колко километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава можеш да нулираш всички броячи. Въпреки че все пак смяна на спирачна течност и антифриз например е хубаво да си имат напомняне.

Ето ги кодовете за моя модел:

 image.png.548e424f798cfe1406169904bf7aa88a.png

 

Според тази таблица Б27 трябва да означава Общ технически преглед с HDS + Смяна поленов филтър  + Смяна спирачна течност

 

Редактирано от romborak
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12/13/2017 at 20:35, romborak написа:

Ами тогава можеш да нулираш всички броячи. Въпреки че все пак смяна на спирачна течност и антифриз например е хубаво да си имат напомняне.

Ето ги кодовете за моя модел:

 image.png.548e424f798cfe1406169904bf7aa88a.png

 

Според тази таблица Б27 трябва да означава Общ технически преглед с HDS + Смяна поленов филтър  + Смяна спирачна течност

 

 

 

Здравей колега, бая потърсих темата но я намерих най-накрая, след 3 дни ми 'изтича' жълтия ключ на сервизен Б интервал, едно ме притеснява в изкаването ти: 'Моят модел' визираш Акорд 8 или бензинов Акорд 8 ?  Питам защото съм с дизела :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е как да "извикаш" Код 5 например, ако не ти се появява, но ти все пак си сменил антифриза и искаш да го занулиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 8-ца, 2.0 бензин, но би трябвало и на дизела да е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...