Jump to content
koleca

Масло или сажди в ауспуха?

Recommended Posts

Здравейте колеги, твърдо съм се решил да си вземам хонда, но не ми се рискува без да питам :). Решил съм да си вземам един акорд нов внос от Испания (поне е такъв номера), но като я запали продавача и като поработи малко отидох и бръкнах в ауспуха и веднага ми почерняха пръстите. Но странното е че не беше чак толкова мазно, няма никакъв видим дим като работи на обороти при 1-2 градуса температура навън мирише си на катализатор (нещо като нафталин), но ме притеснява това черното в ауспуха. Възможно ли е бензинова кола да прави сажди и като се смеси с конденз да ме залъгва че може да е масло. Ето я и колата за която говоря http://www.cars.bg/c949636 а и като отидох да я гледам без да казвам че имам намерения да я вземам продавача ми смъкна 500лв от цената. Струва ли си изобщо да я вземам? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то тая цена е космическа,как няма веднага да ти смъкне.Според мен точно конденза се смесва със саждите и те залъгва.Когато отидеш гледай колата да е студена и нека някой да запали а ти гледай първоначално дали ще изпуши.Пък ако имаш възможност свали свещите и гледай дали има масло по резбата и електрода(не сажди ,а масло),Виж дали всички неша в интериора работаят като наблегнеш на централното и на ел стъклата,след това фарове и т.н,огледай я хубаво за ръжда и удари,всички линии и разтояния да са еднакви и от двете страни,дискове ,накладки.Също така виж дискове,накладки,амортесьори,виж дали работи и cruis controla,климатик и т.н.Надявам се ,че се досещаш за тия 140000(поне в обявата така пише)че са нереални,по износването на шофьорската седалка и кората на вратата си личи ,че е на повечко.Тракшън контрол и борд компютър(освен за борд ако минават външната температура и изминатите киломерти)-забрави за същвествуването им.За тия пари трябва да е кукла тая кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако гори масло като опипаш ауспуха с пръсти и разтриеш,после трудно се изтрива това от пръстите ти ,ако не гори -лесно се изтрива.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я пробвал как върви но вътре всичко си работеше има малки охлузвания по боята които продавача не се е старал да маха също и по джантите, дисковете са лека раждиви но това е нормално ако не е карана скоро. Това черното не се изтрива лесно но не стоеше и толкова мазно. Питах познати и те ми казаха че бензина не правил сажди, но все пак реших и да питам вас да съм обеден, в събота ще ходя да видя два сивика до варна и тогава ще му мисля. Но предпочитам повече да е някой акорд че са по големички и дано по-удобни за каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много трудно след като си нямаш понятие, да направиш покупка на употебявана кола с техническо лице.  Излиза доста по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата пи-горе, щом ти е харесала като цяло отиди в някой от оторизираните сервизи да ти направят пълна диагностика на колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...