Към съдържанието

9-та генерация Сивик
да се преброим

• Не можете да пишете в тази тема
109 отговора на тази тема

Анкета: Каква модификация карате

Двигател

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Цвят

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Ниво на оборудване

Глас Гостите не могат да гласуват

#81 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 9-th FaceLift 1.6 i-dtec
  • Място:Sofia

Публикувано 21 декември 2016 - 12:01

@Blizzard.bG Честито с здраве да я караш, всички цветове й отиват на тази кола. Старт/Стоп системата е интелигентно направена, ако няма ток в акумулатора няма да изгаси мотора, ако седи по-дълго време и изчерпа лимита пали сама. Лошото е, ако си в задръстване и на всеки 10 секунди се придвижваш с 1 метър, губи се смисъла, но за това си има бутон за изключване. Колата е с по-голям маховик и по-здрав акумулатор и да не те притеснява. А за Owner's Manual предполагам, че няма защото модела е само за Европа, другаде не се предлага, намерих в интернет за седан Owner's Manual горе долу върши работа, на мен и диск даже не ми дадоха :)

@icko22,да, ама си представи... даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

1 въпрос, ако някой има инфо ще се радвам да сподели. Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично). Сутрин, като запалиш колата се е нулирал, отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело, колко ти е средната скорост и разхода на гориво. Тук на хондата имам А и Б, но и двата се нулират ръчно. Има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :).
  • 0

#82 Interstellar

Interstellar

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 21 декември 2016 - 12:33

Здравейте мили хора.

Дойде моментa и ние да станем горди собственици на това бижу. Сбъдна ми се една 12 годишна мечта ;).

Красавицата Вики, е 1.6 DTEC Elegance.

Първите впечатления, след 50км градско днес са WOW .... следващата седмица ще се разходя до Бургас и тогава ще мога да изкажа впечатление и от по-дълги разстояния.

Какво е вашето мнение относно Старт/Стоп опцията за двигателя при престой? И някой случайно да има Owner's Manual за този модел, понеже от Хонда ми дадоха един диск, на който няма нищо ;).

@PREDATORA - ако не го беше споменал това, за лашкането на нафтата, може би нямаше да го чуя, но днес след като заредих и започнах да го чувам при всяко потегляне ; за мен не е много проблемно, защото без музика рядко карам. Също така сигурен ли си, че е от към задната част, понеже аз сякаш го чувам отпред и се чудя дали евентуално не е течността за чистачки ... и това налях днес ;).

Blizzard.bG,

Поздравления за новата красавица. Изглежда наистина страхотно. Пожелавам ти да си я ползваш с много здраве и късмет.

• 0

#83 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 154 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 9th 1.4 Sport
  • Място:Santa Ponsa, Mallorca

Публикувано 21 декември 2016 - 14:09

@icko22 да ама си представи даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

1 въпрос ако някой има инфо ще се радвам да сподели, Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично, сутрин като запалиш колата се е нулирал отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело колко ти е средната скорост и разхода на гориво) тук на хондата имам А и Б но и двата се нулират ръчно, има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :)

Ами няма какво да си го представям и при мен го има, но според мен е незначително и не се заслушвам чак толкова, че да ме дразни. Незнам, може би при нафтата тъй като е малко по-гъста като консистенция, плискането да е по-шумно при теб. Карал съм два пъти дизелова 9ка и не ми е правило впечатление, а повярвай ми, има доста по-големи инженерни недоразумения при доста по-скъпи автомобили, а това не мисля, че е недоразумение, а компромис, функционална задна седалка или тих резервоар. Относно дневните километражи А и В и двата имат три опции за нулирането им, ръчно, автоматично при всяко зареждане на гориво, автоматично при всяко стартиране на мотора, аз лично съм си оставил А-то на ръчно, В-то на всяко зареждане, тъй като винаги зареждам до пълно и лесно се следи разход за един резервоар. Опциите се избират в менюто на колата, дано да съм бил полезен.
Поздрави!

Този пост е редактиран от vesivanova: 21 декември 2016 - 19:15

• 2

#84 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:

Публикувано 30 декември 2016 - 10:26

@icko22 да ама си представи даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

1 въпрос ако някой има инфо ще се радвам да сподели, Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично, сутрин като запалиш колата се е нулирал отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело колко ти е средната скорост и разхода на гориво) тук на хондата имам А и Б но и двата се нулират ръчно, има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :)

Ами няма какво да си го представям и при мен го има, но според мен е незначително и не се заслушвам чак толкова, че да ме дразни. Незнам, може би при нафтата тъй като е малко по-гъста като консистенция, плискането да е по-шумно при теб. Карал съм два пъти дизелова 9ка и не ми е правило впечатление, а повярвай ми, има доста по-големи инженерни недоразумения при доста по-скъпи автомобили, а това не мисля, че е недоразумение, а компромис, функционална задна седалка или тих резервоар. Относно дневните километражи А и В и двата имат три опции за нулирането им, ръчно, автоматично при всяко зареждане на гориво, автоматично при всяко стартиране на мотора, аз лично съм си оставил А-то на ръчно, В-то на всяко зареждане, тъй като винаги зареждам до пълно и лесно се следи разход за един резервоар. Опциите се избират в менюто на колата, дано да съм бил полезен.
Поздрави!

Имаш ли идея как се прави, защото влизах в настройките на компютъра и не видях как да го направя да се нулира автоматично или при пълен резервоар.

Попаднах на 1 интересно видео което много ми хареса и сигурно след като ми падне гаранцията ще си монтирам и аз :)

https://www.youtube....h?v=dP1pXgukHgI

• 0

#85 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 154 Мнения:

Публикувано 30 декември 2016 - 12:17

Ще сляза малко по-късно до гаража да видя как беше, че отдавна не съм го правил и не си спомням как точно беше.

• 0

#86 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 154 Мнения:

Публикувано 30 декември 2016 - 15:05

Бутон Menu от волана => Customized settings => Trip computer settings => Trip A/B reset trigger => и тук вече избираш една от трите опции With refuel, Manualy, Ignition off.

п.с. Тази настройка е достъпна само когато двигателя е запален или ключът е на контакт.

• 0

#87 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:

Публикувано 02 януари 2017 - 21:53

Бутон Menu от волана => Customized settings => Trip computer settings => Trip A/B reset trigger => и тук вече избираш една от трите опции With refuel, Manualy, Ignition off.

п.с. Тази настройка е достъпна само когато двигателя е запален или ключът е на контакт.

Благодаря, получи се.

• 0

#88 sei4ento

sei4ento

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 16 януари 2017 - 10:49

IMG 3116.JPG
IMG 3111.JPG

Привет и от мен!
На 3 месеца и 5000км.
Перфектна!

• 0

#89 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
  • Кара:honda accord 2.0 ivtec
  • Място:segovia SPAIN

Публикувано 16 януари 2017 - 16:10

Честита покупка! Много безаварийни километри! Enviado desde mi HTC One_M8 mediante Tapatalk
  • 0

#90 sei4ento

sei4ento

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 16 януари 2017 - 20:15

Мерси!
  • 0

#91 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:

Публикувано 16 януари 2017 - 22:57

Честито колега, дай малко инфо, ниво на оборудване, как е навигацията, (по скоростната кутия можем да познаем, че е бензин) какви парички ти излезна?
  • 0

#92 flameone

flameone

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Кара:хонда сивик 9
  • Място:софия

Публикувано 07 април 2017 - 12:59

Здравейте колеги! От месец карам Сивик 1,6 дизел, за сега няма забележки, но като се има в предвид , че до сега съм карал само бензин, някак си ми е различно! Бях чувал, че дизелите се карат с ниски обороти! Карам с вкл.ЕКО, даде ми показания 4.4 по компа, смесено, което е далеч от тех.данните на хартия! Но като се има впредвид нашите горива и условия на каране, може би е нормално?!

Този пост е редактиран от vesivanova: 07 април 2017 - 17:37

• 0

#93 paxah

paxah

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:Civic
  • Място:Timishoara

Публикувано 16 април 2017 - 20:51

Здравейте на всички.

Като първи пост, искам да споделя мнението за сивата 2,2 DTEC скулптура :) след 20 000 км по българските пътища и да дам насоки на бъдещи купувачи, които търсят мнение за автомобила.

Всичко по-долу е лично мнение. Използвам форума, за да го споделя и не ангажирам никой с него.

Външно:

Външно автомобилът е изключително красив, като отстъпва мааалко от следващата (фейслифт) версия с вградени дневни светлини във фаровете, (не знам модификацията - май пак е 9). Но пък същата (май), не се предлага с 2,2 DTEC дизел, което за мен е минус. Изпъква на фона на всички подобни от Голф класа, което си е плюс. Автомобилът е една идея по-нисък и ставам чест свидетел на шум от суркането на предния калобран по изход/вход на подземен паркинг. Плюсът - по-добре да чуеш калобрана, отколкото бронята. Светлините (или светлината) за мъгла са ниско долу, веднъж, в една гъста мъгла на магистрала Тракия, ми свириха един - два пъти (вероятно поради това). Изненадан съм колко интуитивно работи системата за превключване на дълги / къси. Само понякога разпознава някой по-голям знак и превключва къси, но това да е проблема. Отлична оценка за системата. Фаровете също са много добри.

Вътрешно:

За моя ръст от 1,7 м., автомобилът е просторен и позволява комфортно пътуване на четирима човека, дори и на дълъг път (изпробвано). Сгъването на задните седалки, е уникално (не, че съм го пробвал, ама си го има). Багажникът събира багажа за четирима възрастни. Таблото също си е дизайнерско и въпреки първоначалното ми отрицателно мнение, за цифровия километраж се оказва, че е доста удобен - дори и да не го гледаш, постоянно ти е в зрителното поле. Първите километри изпитвах трудност да си наместя седалката - да виждам километража, да съм достатъчно ниско (така ми е комфортно и съм свикнал), да виждам капака (не се вижда въобще). Малко обзора напред е зле, но това е болест на всички нови автомобили. Мисля, че парктроникът (преден и заден) е задължителен. Ако не сте свикнали да паркирате на огледала... жалко - шофирането на заден ход ще е мъчение. Камерата за заден ход си е голяма екстра и много лесно се свиква. Бързо се цапа зимата, защото е на открито, но е изключително удобно. Волан, седалки, материали, ръчна, подлакътник... всичко си е на ниво. Бутона на старт / стоп системата е на много удобно място, (изключвам я при шофиране и го включвам при престой над 30 сек по брояч на светофар). Задържането на спирачката при тръгване от наклон е готино, но го хващам, че работи и на не толкова наклонени повърхности, ама електроника (или механика)...

Пътно поведение / Окачване:

Идвам от ВАГ групата и возията ми допада. Гумите са с размер 225/45/17 - зимни и летни. Вози приятно твърдо в града, а извън града, смея да кажа - комфортно. Предната е с доста твърдо окачване, но при 9 нещата са поомекнали. При спортно шофиране на два пъти ми направи впечатление, че задницата ми става малко нестабилна, но и двата пъти натискам по-сериозна спирачка в бърз завой и мисля, че е нормално (от смяната на тежеста). По завои с нормално каране си е стабилна - нямам забележки.

Двигател:

2,2i DTEC дизел, с много плавно и постоянно разгръщане на мощността. За разлика от 1,9 ТДИ на ВАГ (Фолксваген и СЕАТ), които съм имал, Сивикът няма експлозията от мощност над 2000 об/мин, обаче си ускорява бързо и с много приятен шум. Първите две седмици я карах постоянно на Еко режим (смесен разход с голям уклон към градско 5,5 - 5,7), но си е мъчение (за мен). След една разходка, открих автомобила без Еко режим и от тогава не съм го включвал. Зимата, разходът ми в града е около 6,5 - 7 (в зависимост от прехода). Като се постопли, падна отново на около 5,5 - 6, в зависимост от извън градското. При включен темпомат на 150 км/час, в малките сутрешни часове, по маршрута София - Бургас, даде около 6. Събира 5,5 литра масло. Смяната ми струва 260 лв. (без горивен филтър).

Има светлинен индикатор за превключване на по-висока / по-ниска скорост, който те стимулира да превключваш по-горна скорост над 1500 (около 1800 об/мин за първа), което води до по-нисък разход. Не знам как се отразява това на съединителя, но предполагам няколко инженера не са спали, докато настройват това, така че си го спазвам - поне в града.

Недомислици:

Не знам дали разбрахте, че идвам от ВАГ групата :) и постоянно сравнявам. Това, което ме дразни, е липсата на бърз достъп до среден разход / оставащ пробег / средна скорост. Нямам книжка за автомобила, но за да ми покаже оставащия пробег с горивото, трябва да вляза в основното меню, някое си подменю и да извикам на дисплея оставащ пробег, за сметка на среден разход. При ВАГ е направено доста по-по-по интуитивно.

При несложен колан не работи старт / стоп системата. Това е в графата недомислици, защото съм балкански субект :), който за 1 км не слага колан. Обаче пиукането не е толкова дразнещо, колкото при други марки - примерно БМВ и Ауди.

Другото дразнещо е смяната на радиостанциите. Има си някакви запаметени, обаче ако излезеш извън обхват или в друга страна, не можеш да хванеш нищо и иска да си актуализира списъка с радиостанциите. Вероятно има и друг начин, който до сега не съм открил (не, че съм търсил много).

Най-дразнещото (и вероятно недомислено) е шумът от резервоара. Понеже винаги пълня до горе, докато не изхарча половината от резероара, в мен се заселва чувството, че шофирам млековоз. Приех го някак си, обаче е много дисконфортно, особено по разбити малки градски улици, които се преминават на първа / втора. В международните форуми за Сивик това е ясно застъпено.

Странности:

Педалът на спирачката при първото (плавно) натискане е малко по-мек и не захапва силно. С второ натискане всичко си идва на мястото. Това ми се случва само градско, където карам по-спокойно, спирам плавно и мнооого рядко се случва да скоча рязко на спирачките. Примерно спирачката на Кията, на жената, захапва като питбул, от раз.

Няма шанс да изключиш старт / стоп системата - след всяко запалване на двигателя, тя е на позиция по подразбиране включена. Но при всички нови автомобили май е така.

Като смених летните със зимните гуми, датчикът за налягането спря, а видимо едната гума беше мека. Занулявах от борд компютъра, но не съм му чул гласчето след смяната на гумите. Сега ще слагам старите летни и ще пробвам пак.

Събира 5,5 л масло. Не знам, дали е странно (за мен явно е), но 1,9 ТДИ събира 4,5 л. На БМВ, двулитров дизел в нова четворка, също събира 5,5 л.

Обобщение:

Не знам каква нотка преминава през писанието ми, но за 20 000 км, Хондата е без забележки. Влюбен съм в ексцентричността й: външния вид и таблото, двигателят е икономичен и мощен.

Леките забележки са по-скоро мрънкане (на някой може да напомни тъпите коментари в Буукинг за някой готин хотел). За мен, автомобилът няма генерален проблем и бих си го купил отново, ако имах досегашния опит и то основно заради 2,2 дизеловия двигател, който май вече няма да бъде вграждан в по-малките модели на Хонда.

Разбира се, ако някой се интересува от нещо конкретно, може да пита. Ще му отговоря с удоволствие.

• 1

#94 flameone

flameone

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 10 август 2017 - 06:13

Здравейте на всички с 9г ! Чета тука в темата от нямане какво да правя да видя как мислят хората които могат да си позволят да си купят нова кола пък било то и хонда не започваща с J . Не ми се обиждайте и сърдете но виждам че повечето от вас са живеещи в чужбина ...

Че кой в чужбна кара стари коли?
  • 0

#95 flameone

flameone

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 10 август 2017 - 07:18

.......

Колега , благодарим ти за прекрасното описание! Не ми стана ясно от къде е купена вашата кола, защото до колкото съм запознат на 9г. е монтиран големия дизел за кратко в началото, моята е с 1.6,120 к.с.! Ще ми е любопитно някой да сподели впечатления от този мотор!?

Този пост е редактиран от vesivanova: 10 август 2017 - 20:41

• 0

#96 DTEC

DTEC

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1.6 i-DTEC Lifestyle
  • Място:Germany

Публикувано 18 август 2017 - 23:55

Според анкетата аз съм 42.

Моят първи дизел е Honda Civic 1.6 i-DTEC. Първите ми впечатления са много положителни.

Нещата, които малко ме дразнят:

- шофьорската седалка не може да слезе достатъчно надолу или казано по друг начин, до сега не съм карал автомобил в толкова висока седалка.

- стрелката на температурата. Това е първия автомобил, на който стрелката не застава в средно положение. Едва дочаках да стигна до вкъщи, за да "прочета" температурата на двигателя през OBD. 

015-2015-Honda-Civic-Sport-Edition-test-

Снимката е взета от интернет и е примерна. Показанието отговаря на 89°C. Бях се притеснил, че ще трябва да пътувам обратно до дилъра за смяна на термостат, но изглежда всичко е ОК.

- пластмасовата капачка-клапа на резервоара. Не мога да си напълня резервоара до горе, така че да виждам нафтата до ръба на гърловината.

- качеството на приемане на радио-сигнал. Тъй като старата ми кола беше част от сделката за Сивик-а, то на отиване си слушах любимата станция без проблеми, докато на връщане имаше прекъсване и смущение на сигнала.

Много положително съм изненадан от постигнатия разход. След като заредих до горе и нулирах показанията, изминах 50км по пътвокласни пътища, като се движех с 70/100 км/ч съгласно ограниченията и трафика. Борда отчете 3,9л/100км. След това следваха 90км магистрала, като сложих темпомата на 125км/ч (реална скорост по GPS 119км/ч) и се наложи няколко пъти да доускоря до 150км/ч. Два километра преди да изляза от магистралата показанието за среден разход се промени от 4,1 на 4,2. Последваха още 130км първо/второ/трето-класни пътища, отново с ограничения от 70/100 км/ч и преминаване през населени места и крайното показание е 4,0л/100км.

Сравнително бързо свикнах с положението на седалката и накрая вече не ми правеше впечатление или просто бях зает с опознаването на останалите детайли в купето.

• 0

Honda Civic 1.6 i-DTEC Lifestyle + Eberspächer

#97 DTEC

DTEC

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 19 август 2017 - 12:27

hdhu3s9c.jpg

Пробвай с продължително натискане на бутона за информация. Виж също стр.120 от споделеното упътване на английски във форума.

Това, което ме дразни, е липсата на бърз достъп до среден разход / оставащ пробег / средна скорост. Нямам книжка за автомобила, но за да ми покаже оставащия пробег с горивото, трябва да вляза в основното меню, някое си подменю и да извикам на дисплея оставащ пробег, за сметка на среден разход.

Този пост е редактиран от DTEC: 19 август 2017 - 12:32

• 0

#98 mаrto

mаrto

железар

• Член
  • PipPipPip
  • 933 Мнения:
  • Кара:civic 2017 FK7, L15BA 1.5T

Публикувано 30 август 2017 - 14:12

-1 = 41

Днес се разделих с бялата ластовица.

много радост и безаварийни километри на новия собственик

• 0

#99 xemys

xemys

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Кара:sivik
  • Място:габрово

Публикувано 06 септември 2017 - 07:52

Поздрави!

Имаш ли идея как се прави, защото влизах в настройките на компютъра и не видях как да го направя да се нулира автоматично или при пълен резервоар.

Попаднах на 1 интересно видео което много ми хареса и сигурно след като ми падне гаранцията ще си монтирам и аз :)

Видеото го изгледах,но не ми стана ясно приложение ли е или нещо друго и от къде се тегли

• 0

#100 paxah

paxah

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 23 септември 2017 - 22:14

.......

Колега , благодарим ти за прекрасното описание! Не ми стана ясно от къде е купена вашата кола, защото до колкото съм запознат на 9г. е монтиран големия дизел за кратко в началото, моята е с 1.6,120 к.с.! Ще ми е любопитно някой да сподели впечатления от този мотор!?

Здравей. По-добре късно, отколкото никога. Колата е от Германия
  • 0

#101 paxah

paxah

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 23 септември 2017 - 22:16

hdhu3s9c.jpg
Пробвай с продължително натискане на бутона за информация. Виж също стр.120 от споделеното упътване на английски във форума.

Това, което ме дразни, е липсата на бърз достъп до среден разход / оставащ пробег / средна скорост. Нямам книжка за автомобила, но за да ми покаже оставащия пробег с горивото, трябва да вляза в основното меню, някое си подменю и да извикам на дисплея оставащ пробег, за сметка на среден разход.

Благодаря много. Още утре ще го тествам. За срама си признавам, че имам ПФД упътване, което не съм отварял
  • 0

#102 minkovsky

minkovsky

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:Civic Tourer mk 9
  • Място:София

Публикувано 27 септември 2017 - 09:19

Привет на всички. От седмица съм щастлив собственик на Civic Tourer дизел и реших, че е хубаво да се представя, не само да чета информацията от форума.

За сега поне колата се представя супер, логично имам и няколко въпроса, надявам се тук мога да ги задам.

1. Искам да сложа 16'' зимни гуми по финансови и асфалтово-специфични у нас условия. Това предполага купуването на джанти, та моля за потвърдение това ли е правилният размер на данти 6.5 J , 16'', ET 45? Гумите (май) трябва да са 205/55/16''.

2. Колата е без навигация, та въпросът ми е има ли шанс да се изкара навигацията от телефона на iMid дисплея? Разбира се без да отпада гаранцията.

3. Някой купувал ли е резервна гума? Може ли да ми помогнете какъв размер патерица е подходящ?

Благодаря предварително за помощта. 

П.С. Нещо не чувам горивото да се кандилка - в мен ли е проблема ?  :dunno:

• 0

#103 DTEC

DTEC

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 27 септември 2017 - 19:34

Здрвей и честито!

1. 16 x 6 1/2 J, ЕТ45, централен отвор 64мм, 5 х 114,3. Гуми 205/55R16 91V

2. Има начин, но може би ще отпадне гаранцията.

3. За колко цола питаш?

И аз не го чувам моето. За цял резервоар да съм го чул само 2 пъти.

Днес беше ден за зареждане и след изминати 1020км при средна скорост от 70км/ч в резервоара се събраха 42,65л или разход от 4,18л/100км. 

Прикачен файл  IMG_20170927_180950.jpg   529,37K   4 Брой сваляния

30км карах при такава картинка на дисплея:

Прикачен файл  IMG_20170927_180956.jpg   503,62K   2 Брой сваляния

Стила ми на каране е такъв:

Прикачен файл  IMG_20170927_175718.jpg   812,24K   2 Брой сваляния

• 0

#104 minkovsky

minkovsky

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 29 септември 2017 - 10:05

Привет отново и благодаря за отговорите. 

Предполагам, че резервната гума ще е 16'', тип Патерица, но не държа - важното е да се събере в отреденото място.

Имам и още един въпрос - четейки съвестно ръководството попаднах на Меню за показание на сервизни интервали. При мен го няма  - нормално ли е това и може ли да се 'пусне'?

Колата я купих от Бултрако, към тях ли да се обърна? 

На предишни коли, които съм карал(Опел) имаше много менюта и скрити екстри, които лесно се пускаха през диагностичен софтуер, но за хондата даже и из нета не намерих нещо по-различно от скритите менюта за камерата и т.н.

• 0

#105 DTEC

DTEC

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 29 септември 2017 - 16:10

Патерица: Honda part # 42751TA0A61 - T135/80D16 101M

Какво означава за теб - Меню за показание на сервизни интервали?

Не зная на какъв език ти "говори" колата, но в менюто може да видиш колко километра/време ти остава до следващо обслужване, като обслужването е кодирано с буква и/или цифра.

Прикачен файл  service reminder info.bmp   1,91MB   8 Брой сваляния

• 0

#106 Stanimir_81

Stanimir_81

Новак

• Член
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2017 - 16:46

Привет отново и благодаря за отговорите. 

Предполагам, че резервната гума ще е 16'', тип Патерица, но не държа - важното е да се събере в отреденото място.

Имам и още един въпрос - четейки съвестно ръководството попаднах на Меню за показание на сервизни интервали. При мен го няма  - нормално ли е това и може ли да се 'пусне'?

Колата я купих от Бултрако, към тях ли да се обърна? 

На предишни коли, които съм карал(Опел) имаше много менюта и скрити екстри, които лесно се пускаха през диагностичен софтуер, но за хондата даже и из нета не намерих нещо по-различно от скритите менюта за камерата и т.н.

Привет колега, казвам колега - тъй като утре или другата седмица се сдобивам с турера, за който съм коментирал неведнъж в друга тема, та - въпросът ми е: Откъде имаш ръководство? С колата ли вървеше или свалено от нета?

Търговецът от Бултрако успя да ми намери само PDF файл на ръководството, на БГ, от 210-а до 410- страница, а първите 200 стр. - не....

• 0

#107 minkovsky

minkovsky

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 06 октомври 2017 - 08:11

Привет Станимир, от Бултрако ми дадоха диск с 3 ПДФ-а: Един с пълното ръководство на Английски и 2 пдф-а с ръководството на български - от 1 до 200 стр и от 201 до 416. Предполагам от Бултрако няма да се разсърдят ако ти ги пратя. Пиши на лично да се разберем, за да не разводняваме темата. 

DTEC - благодаря за информацията за патерицата! При мен липсва точно това меню за оставащите километри до сервиз. Четох из нета, че понякога дилърите 'крият' това меню, явно и тук е така.

• 0

#108 Skynyrd

Skynyrd

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано Вчера, 17:20

Привет на всички! От 4 месеца съм собственик на 9та генерация 2.2 дизел, швабка. Предстои ми обслужване, колата не е гаранционна, нищо не разбирам от коли, взех я от човек. Какво масло ще ми препоръчате? В последствие ще кача снимки на кочината.

• 0

#109 mаrto

mаrto

железар

• Член
  • PipPipPip
  • 933 Мнения:
  • Кара:civic 2017 FK7, L15BA 1.5T

Публикувано Вчера, 20:30

На колко хиляди е ?
Това ще ти каже дали 5W40, стига да е от читава марка.
  • 0

#110 Skynyrd

Skynyrd

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано Днес, 06:14

Колата по километраж е на 78000, реално не знам, не съм я проверявал дали са реални тези километри. Предлагат ми някакъв кастрол голд, което нищо не ми говори.

Този пост е редактиран от vesivanova: Днес, 17:29
Предходният пост не се цитира.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни