Към съдържанието

9-та генерация Сивик
да се преброим

• Не можете да пишете в тази тема
90 отговора на тази тема

Анкета: Каква модификация карате

Двигател

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Цвят

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Ниво на оборудване

Глас Гостите не могат да гласуват

#81 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 171 Мнения:

Публикувано 21 декември 2016 - 12:01

@Blizzard.bG Честито с здраве да я караш, всички цветове й отиват на тази кола. Старт/Стоп системата е интелигентно направена, ако няма ток в акумулатора няма да изгаси мотора, ако седи по-дълго време и изчерпа лимита пали сама. Лошото е, ако си в задръстване и на всеки 10 секунди се придвижваш с 1 метър, губи се смисъла, но за това си има бутон за изключване. Колата е с по-голям маховик и по-здрав акумулатор и да не те притеснява. А за Owner's Manual предполагам, че няма защото модела е само за Европа, другаде не се предлага, намерих в интернет за седан Owner's Manual горе долу върши работа, на мен и диск даже не ми дадоха :)

@icko22,да, ама си представи... даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

1 въпрос, ако някой има инфо ще се радвам да сподели. Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично). Сутрин, като запалиш колата се е нулирал, отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело, колко ти е средната скорост и разхода на гориво. Тук на хондата имам А и Б, но и двата се нулират ръчно. Има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :).
  • 0

#82 Interstellar

Interstellar

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 21 декември 2016 - 12:33

Здравейте мили хора.

Дойде моментa и ние да станем горди собственици на това бижу. Сбъдна ми се една 12 годишна мечта ;).

Красавицата Вики, е 1.6 DTEC Elegance.

Първите впечатления, след 50км градско днес са WOW .... следващата седмица ще се разходя до Бургас и тогава ще мога да изкажа впечатление и от по-дълги разстояния.

Какво е вашето мнение относно Старт/Стоп опцията за двигателя при престой? И някой случайно да има Owner's Manual за този модел, понеже от Хонда ми дадоха един диск, на който няма нищо ;).

@PREDATORA - ако не го беше споменал това, за лашкането на нафтата, може би нямаше да го чуя, но днес след като заредих и започнах да го чувам при всяко потегляне ; за мен не е много проблемно, защото без музика рядко карам. Също така сигурен ли си, че е от към задната част, понеже аз сякаш го чувам отпред и се чудя дали евентуално не е течността за чистачки ... и това налях днес ;).

Blizzard.bG,

Поздравления за новата красавица. Изглежда наистина страхотно. Пожелавам ти да си я ползваш с много здраве и късмет.

• 0

#83 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 9th 1.4 Sport
  • Място:Santa Ponsa, Mallorca

Публикувано 21 декември 2016 - 14:09

@icko22 да ама си представи даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

1 въпрос ако някой има инфо ще се радвам да сподели, Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично, сутрин като запалиш колата се е нулирал отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело колко ти е средната скорост и разхода на гориво) тук на хондата имам А и Б но и двата се нулират ръчно, има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :)

Ами няма какво да си го представям и при мен го има, но според мен е незначително и не се заслушвам чак толкова, че да ме дразни. Незнам, може би при нафтата тъй като е малко по-гъста като консистенция, плискането да е по-шумно при теб. Карал съм два пъти дизелова 9ка и не ми е правило впечатление, а повярвай ми, има доста по-големи инженерни недоразумения при доста по-скъпи автомобили, а това не мисля, че е недоразумение, а компромис, функционална задна седалка или тих резервоар. Относно дневните километражи А и В и двата имат три опции за нулирането им, ръчно, автоматично при всяко зареждане на гориво, автоматично при всяко стартиране на мотора, аз лично съм си оставил А-то на ръчно, В-то на всяко зареждане, тъй като винаги зареждам до пълно и лесно се следи разход за един резервоар. Опциите се избират в менюто на колата, дано да съм бил полезен.
Поздрави!

Този пост е редактиран от vesivanova: 21 декември 2016 - 19:15

• 1

#84 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 171 Мнения:

Публикувано 30 декември 2016 - 10:26

@icko22 да ама си представи даваш 50 бона за кола и чуваш как се лашка горивото... все едно си в москвич, имах по-високи очаквания.

1 въпрос ако някой има инфо ще се радвам да сподели, Хонда предлагат ли така нареченият дневен километраж (при престой повече от 4ч се нулира автоматично, сутрин като запалиш колата се е нулирал отиваш до работа и виждаш колко време ти е отнело колко ти е средната скорост и разхода на гориво) тук на хондата имам А и Б но и двата се нулират ръчно, има ли как да направя единият да се нулира автоматично след опредено време престой? Както е на VW :)

Ами няма какво да си го представям и при мен го има, но според мен е незначително и не се заслушвам чак толкова, че да ме дразни. Незнам, може би при нафтата тъй като е малко по-гъста като консистенция, плискането да е по-шумно при теб. Карал съм два пъти дизелова 9ка и не ми е правило впечатление, а повярвай ми, има доста по-големи инженерни недоразумения при доста по-скъпи автомобили, а това не мисля, че е недоразумение, а компромис, функционална задна седалка или тих резервоар. Относно дневните километражи А и В и двата имат три опции за нулирането им, ръчно, автоматично при всяко зареждане на гориво, автоматично при всяко стартиране на мотора, аз лично съм си оставил А-то на ръчно, В-то на всяко зареждане, тъй като винаги зареждам до пълно и лесно се следи разход за един резервоар. Опциите се избират в менюто на колата, дано да съм бил полезен.
Поздрави!

Имаш ли идея как се прави, защото влизах в настройките на компютъра и не видях как да го направя да се нулира автоматично или при пълен резервоар.

Попаднах на 1 интересно видео което много ми хареса и сигурно след като ми падне гаранцията ще си монтирам и аз :)

https://www.youtube....h?v=dP1pXgukHgI

• 0

#85 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

Публикувано 30 декември 2016 - 12:17

Ще сляза малко по-късно до гаража да видя как беше, че отдавна не съм го правил и не си спомням как точно беше.

• 0

#86 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:

Публикувано 30 декември 2016 - 15:05

Бутон Menu от волана => Customized settings => Trip computer settings => Trip A/B reset trigger => и тук вече избираш една от трите опции With refuel, Manualy, Ignition off.

п.с. Тази настройка е достъпна само когато двигателя е запален или ключът е на контакт.

• 0

#87 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 171 Мнения:

Публикувано 02 януари 2017 - 21:53

Бутон Menu от волана => Customized settings => Trip computer settings => Trip A/B reset trigger => и тук вече избираш една от трите опции With refuel, Manualy, Ignition off.

п.с. Тази настройка е достъпна само когато двигателя е запален или ключът е на контакт.

Благодаря, получи се.

• 0

#88 sei4ento

sei4ento

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 16 януари 2017 - 10:49

IMG 3116.JPG
IMG 3111.JPG

Привет и от мен!
На 3 месеца и 5000км.
Перфектна!

• 0

#89 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 159 Мнения:
  • Кара:honda accord 2.0 ivtec
  • Място:segovia SPAIN

Публикувано 16 януари 2017 - 16:10

Честита покупка! Много безаварийни километри! Enviado desde mi HTC One_M8 mediante Tapatalk
  • 0

#90 sei4ento

sei4ento

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 16 януари 2017 - 20:15

Честита покупка! Много безаварийни километри! Enviado desde mi HTC One_M8 mediante Tapatalk

Мерси!

• 0

#91 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 171 Мнения:

Публикувано 16 януари 2017 - 22:57

Честито колега, дай малко инфо, ниво на оборудване, как е навигацията, (по скоростната кутия можем да познаем, че е бензин) какви парички ти излезна?
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com