Към съдържанието

9-та генерация Сивик
да се преброим

• Не можете да пишете в тази тема
98 отговора на тази тема

Анкета: Каква модификация карате

Двигател

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Цвят

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Ниво на оборудване

Глас Гостите не могат да гласуват

#41 Nemo87

Nemo87

Новак

• Новак
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 08 юни 2014 - 14:18

Ами аз съм чисто нов собственик на Сивик 9-та генерация и ми е първата Хонда в живота :) 

И съм бая доволен - взех си бензин 1.8 142 коня хетчбек с ръчна скоростна кутия

Незнам за вас ама аз първите около 1000 километра имах проблем с първата от време на 

време не влизаше въобще сега май се оправи :? предполагам, че просто е имало нужда от време да се разработи...

от другото(като изключа някои дребни забележки към борд компютъра и по-скоро начина работа с него) съм мега доволен дано да продължи така :) 

• 0

#42 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 9th 1.4 Sport
  • Място:Santa Ponsa, Mallorca

Публикувано 09 юни 2014 - 15:27

Привет и добре дошъл колега, много безаварийни километри ти желая! С бордовия компютър се свиква бързо, единственот по-дразнещо е че няма как да смениш в движение показанията за среден разход, оставащи км и тн. Мен лично пък много ме дразни че таблото е с много извивки и малки ъгълчета и ниши в които се сабира много прахоляк, а са много трудно достъпни за почистване, сега съм си взел една малка четка за рисуване и действам с нея, ама е и с нея ефекта не е перфектен и комшиите те гледат странно, какво ли си викат, гледай го тоя взе си нова кола и почна да и боядисва таблото :tooth:

• 0

#43 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:
  • Кара:у лЕво
  • Място:Willand UK / Момин Проход Сф-О

Публикувано 10 юни 2014 - 10:19

...  :)

Честито и добре дошъл :bye:

Това за скоростната кутия, по-добре уведоми дилъра.

За мен това си е проблем, няма такова нещо като "разработване", всичко трябва да е перфектно.

п.п. Честита ми нова драскотина ... някой некадърник е успял да ми маркира И другия ъгъл на предната броня :angry:  :confused:  :ranting:

Ааа, и вече сме на 15000 мили.

А и защо по :devil: някой е настроил борд компютъра да ме подсети, че е време за сервизно обслужване на 15К мили :huh: , след като в договора пише 10К мили или 1г.?!

Както и да е ... ще се ходи до дилъра.

• 0
CR-V ll K20A4 Auto
Civic IX R18Z4 Black Edition
Pajero Pinin GDI ECO Super Select

#44 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 10 юни 2014 - 18:48

Краси ти имаш ли показание с оставащи мили/км до следващо обслужване? При мен има само оставащи дни и като я взех ми обясниха че била интелигентна и си пресмятала сама кога трябва да е следващото обслужване според това колко често се кара, по какъв начин се кара, атмосферни условия и тн. Например зимата като си бях в бг я бях оставил тук за два месеца без да се кара, и за тези два месеца стоене беше смъкнала оставащите дни до обслужване само с 20, а реално бяха минали около 70.

Този пост е редактиран от icko22: 10 юни 2014 - 19:08

• 0

#45 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 10 юни 2014 - 20:33

Да ти кажа, не съм се ръчкал в менюто да разследвам, и не знам, какво имам.

Знам, че на някои коли ножеш сам да си рисетваш "сървиз римайндъра", обаче ме мързеше да проверя. Днес бях при дилъра, и за една цигара време го рисетнаха. Не вярвам да са го направили с компютър за диагностика, по-скоро е с някаква комбинация от бутони, и влизане в менюто. Тия дни, ако имам време ще се поръчкам малко да видя, какво, как става.

И да, сдобих се с още една паркинг-драскотина плюс вдлъбнатина на задна лява врата. Аман от "негодници".

• 0
CR-V ll K20A4 Auto

#46 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 24 юни 2014 - 21:31

Краси ако не е тайна колко ти струва първото обслужване в Англия? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

• 0

#47 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 24 юни 2014 - 23:06

Нищо.

Имам 3 "безплатни" сервизни обслужвания, на всеки 10000 мили, или на всеки 12 месеца, което дойде първо.

п.п. Тия дни размених колелата, че задните гуми бяха почти нови, а предните вече им личи леко износване.

Този пост е редактиран от Krasi-mir: 24 юни 2014 - 23:09

• 0
CR-V ll K20A4 Auto

#48 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2014 - 16:03

Да изтупаме малко темата от прахта, няма ли нови 9ки във форума???

Ето и едно фото на пакостницата от вчерашната разходка :)

Публикувано изображение

• 1

#49 xemys

xemys

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Кара:sivik
  • Място:габрово

Публикувано 01 ноември 2014 - 17:45

Колеги,и аз съм с хонда сивик от юни.Предстои ми заряд на акумулатора,та въпроса ми е :кода го знам,но какъв е реда на вкарване?В книгата пише-вкарайте кода,но не пише как.Предварително Ви благодаря,хондата е огън за сега,да чукам на дърво.

• 0

#50 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2014 - 19:47

След като свържеш акумулатора и включиш радиото, автоматично ти излизат полета за вкарване на цифрите (5 на брой), със стрелките от волана или радиото сменяш числата и позициите, после натискаш "source" от волана или "select" от радиото и си готов.

• 1

#51 xemys

xemys

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Кара:sivik
  • Място:габрово

Публикувано 02 ноември 2014 - 09:54

Много благодаря.Сега остава да отида до колата,защото по спомени кода беше 4 цифров.Дано аз да съм се объркал....Да сега погледнах-5 са цифрите.А какво ще кажете ако зареждам акумулатора без да махам клеймите.Има ли някаква опасност?

Този пост е редактиран от xemys: 02 ноември 2014 - 10:12

• 0

#52 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2014 - 15:40

В никакъв случай не прави тази глупост!!! !!! !!!

Този пост е редактиран от icko22: 02 ноември 2014 - 15:41

• 0

#53 mаrto

mаrto

железар

• Член
  • PipPipPip
  • 929 Мнения:
  • Кара:civic 2017 FK7, L15BA 1.5T

Публикувано 07 ноември 2014 - 15:58

Ехооооооо

6 месечна проверка.

Нещо няма много наприв в тая тема :)

• 0

#54 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 22 март 2015 - 12:53

Няма ли нови 9ки във форума, гледам осмиците се множат почти през ден, а тук никой не смее да се похвали.

И да не е съм само спам, вчера ни бяха поканили на представянето и тестването на новия Сивик 2015, (фейслифта), ето и малко фото

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Аз се метнах да пробвам бунгалото че беше дизелово и ми беше любопитно

Публикувано изображение

Публикувано изображение

А на паркинга "Сивушка" се видя отблизо с две сестрички ;)

Публикувано изображение

Искаше ми се да видя и Тайп Р-а, но премиерата му тук ще е чак юни :(

:beer: :beer: :beer:

• 1

#55 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 22 март 2015 - 23:36

Ха ... и съпругата ми имаше покана, ама не пожела да отиде сама, а аз бях на работа.Иначе и тя (и аз де) е хвърлила око на комбито, ама май ще е бензин. Не, че дизела не е добър вариант, но предвид малкото изминавани километри за година, за нас не е оправдано закупуването на по-скъпия дизел. Дизел се купува за каране ... ама за много каране.
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto

#56 goldbyrk

goldbyrk

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 698 Мнения:
  • Кара:като луд
  • Място:второ

Публикувано 23 март 2015 - 15:27

,,,,, Дизел се купува за каране ... ама за много каране.

Зависи... от къде зареждаш...и то само ако не си в БГ.  При бензина нещата са по непретенциозни.

• 0

#57 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 23 март 2015 - 16:02

Ха ... и съпругата ми имаше покана, ама не пожела да отиде сама, а аз бях на работа.Иначе и тя (и аз де) е хвърлила око на комбито, ама май ще е бензин. Не, че дизела не е добър вариант, но предвид малкото изминавани километри за година, за нас не е оправдано закупуването на по-скъпия дизел. Дизел се купува за каране ... ама за много каране.

Ами аз пробвах точно комбито с 1,6 дизел, две неща ме подразниха, които общо взето са характерни за всички дизели. 1. Шумът в купето е доста по дрезгав в сравнението с моята, както и вибрациите при рязко ускорение също си се усещат, 2. до 1900-2000 оборота си е мъртвец и се чуди на къде да хване и след това изведнъж литва, което след като съм свикнал на тишината и плавността на бензина определено ме подразни. Сигурно бих свикнал и с това след определено време, но при разхода които ми дава бензина и км които въртя на година не бих се качил на дизел за момента. Иначе аз чакам да излезе новото H-RV през септември, тук поне тогава ще му е премиерата и 1,5 литровия атмосферен бензин с 130к.с. с които ще се предлага определено ме блазни.

Другото което не ми хареса на фейслифта е че стандарно вече са само два вида тапицерии на салона, платнена за комфорт и спорт и кожа за екзекутив. Плюшено-кадифената с която досега бяха модификациите спорт вече не се предлага, а платнената поне за мен изглежда и създава усещането при допир за нещо ефтино. :hmmm:

:beer: :beer: :beer:

• 0

#58 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 16 април 2015 - 17:12

Няма да пиша +1, защото бройката се запазва. Просто ъпгрейдвахме нЕмощната L13-ka до R18 (предполагам :) ).Съпругата ми реши, че е време за промяна, и от понеделник ще се вози в черна 9-ка Black Edition. Нямам представа, какво е нивото на оборудване, а и дилърът не можа да ме просветли точно. От пръв поглед нови джанти, малко пластмаски по екстериора, придаващи спортен дух, кожен волан, малко екстри по аудио системата. Ще видим в понеделник, когато я вземем. Снимки пак тогава ;)
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto

#59 bokof

bokof

Новак

• Новак
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • Кара:Peugeot 206 SW
  • Място:DE

Публикувано 21 април 2015 - 22:24

Здравейте. От януари жена ми е собственик на червена 9ка. Купихме я по мой избор от дилър в германия на година и малко и 13 000 и малко км. След повече от 6000 км не мога да кажа почти нищо лошо освен че е много ниска отпред и бягам от бордюри защото има едни гуми пред предните колела, които опират. Поздрави на всички! 

• 1

#60 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 22 април 2015 - 11:54

Блак Едишъна вече си е у дома!

Едни бързи 100-тина мили в понеделник. Определено се усещат тия 40-ина коня отгоре, обаче ефектът не е "ууаааааууу". Сигурно защото при теста бяхме 4 човека + 7-годишната принцеса. Като я докопам насаме ще тествам, както аз си знам :D

Ще спомена само нещата, които са в повече от предишната 1.4 SE. Кожен волан, малко кожа по централната конзола около ск.лост. Шофьорската седалка се регулира и във височина. Заден спойлер и 17" джанти, прагове, пластмаски в двата долни ъгъла на предната броня и между стоповете и бронята, нова капачка на резервоара. Настройка за изключване на фаровете след загасване на колата. Настройка за отключване с дистанционното - с едно или с две натискания на бутона. Затъмнено задно стъкло. Стереото е Премиум Саунд - 7 високоговорителя, единият, от които е субуфър в багажника, блутуут връзка с телефон за разговори и слушане на музика. Бутон на дистанционното за отключване само на багажника. Боята е някаква перла, но все още не съм проверил, каква точно. На първо четене е това.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• 2
CR-V ll K20A4 Auto

#61 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 190 Мнения:
  • Кара:honda accord 2.0 ivtec
  • Място:segovia SPAIN

Публикувано 22 април 2015 - 14:31

Честито! Голяма красавица.Пожелавам ти много много безаварийно каране.
  • 1

#62 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 27 декември 2015 - 22:41

Малко Коледни приключения :)

От известно време 9-ката взе да прави номера. При първото натискане на спирачката се появи едно чукане като от луфт в накладките, или сп.апарат. Това само при потегляне след няколко часов престой, т.е. на студени спирачки. Потеглям напред -> спирачка -> ТУП, потеглям назад -> спирачка -> ТУП. Викам на съпругата - Карай я в Хонда, да я прегледат.

Таа, точно преди Коледа колата отива в Хонда. Обажда се по едно време съпругата - имало винт в предна дясна гума и трябва да се смени, защото бил отстрани на вътрешния борд. До тук добре. Прибира се тя, и разказва - нова гума = £130, тропането било от въпросния винт в гумата!!!

Последва 5-минутно псуване на всички езици, на които мога да псувам!

Каква е тази гума, златна ли е?!
Какъв е този тарикатски винт, дето тропа само като натиснеш спирачка?!
Защо новата гума е различна марка от останалите три?!
Защо новата гума НЕ е монтирана отзад, заедно с другата предна гума?!

Викам си, ОК, аз ще разменя колелата, и ще проверя дали тропането е изчезнало.

Иииии, днес - прибирам се от нощна смяна, и лягам да спя. Към обяд телефонът звъни - съпругата! Оппа ... щом си позволява да ме събуди, значи нещо е станало!

Разговор, достоен за темата "Бисери" :)

Тя - На таблото светна една оранжева лампа!
АЗ - Каква?
- Нещо като чаша, назъбена отдолу, и с "удивителна" в нея.
- Прати ми снимка, да я видя тази чаша.

Оказа се, че чашата всъщност е символ за гума!
Проверка в манюала - както предполагах -> система за контрол на налягането в гумите. Възможни причини за проблема - мека гума, или системата се нуждае от калибриране. Да, ама аз не съм убеден, че тази кола има такава система. Вентилите са гумени, а досега всички коли с такава система, които съм виждал са били с твърди, метални вентили.

Нови 5 митутки псуване на няколко езика!!!

Тааа, тетака ... Новата ми Година явно ще започне с посещение на Хонда Мейн Дилър, и някой ще бъде натикан на кучето в ГЗ ... вежливо :D

Весело посрещане на Нова Година!
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto

#63 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 28 декември 2015 - 16:47

Краси и при мен вентилите са гумени и имам система за следене налягането в гумите. При мен тази лампа светна веднъж когато си пробвах патерицата, бях оставил гумата в гаража и излязох с патерицата на тест и лампата светна. Имаш опция за калибриране в менюто на борд компютъра Customized settings -> deflation warning system -> initialize. След като си сложих пак нормалната гума на мястото и направих калибрирането и лампата повече не е светвала. Пробвай първо това преди да се разкарваш до дилъра, въпреки че в твоя случай аз бих им ударил различната гума в главата и бих си поискал парите за нея, длъжни са поне да те питат дали си ОК с това че ти продават гума различна от останалите три, абсурдно е за официален дилър.

• 1

#64 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 28 декември 2015 - 19:00

Съжалявам, леко съм се заблудил, сигурно щото бях ядосан онзиден, като видях различния грайфер в тъмното ;)
Гумите са Yokohama, обаче старите са Advan Sport V105, a новата е Advan Neova AD08 R, и е почти 2 пъти по-скъпа.

Ицко, благодаря за насоката, ще пробвам, ама ще е "тия дни, около Нова Година" :D Почивам само на 31-ви и 1-ви.
Явно системата отчита някакъв проблем - налягане, диаметър, килограми.

Този пост е редактиран от Krasi-mir: 28 декември 2015 - 19:02

• 0
CR-V ll K20A4 Auto

#65 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 28 декември 2015 - 19:19

А с тропането какво стана все пак ? 

• 0

#66 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 29 декември 2015 - 04:15

Не знам, още не съм я тествал. Разминаваме се със съпругата, аз нощни тя дневни. Тя вика - "Май вече не тропа".
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto

#67 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 27 януари 2016 - 21:38

Таа, какво се случи тиа дни около Нова Година ...

Тропането не беше отстранено ... естествено :)
Последва ново посещение при Мейн Дилър. Учтиво-агресивно обясних, че не съм хапи със ситуацията. Записаха ми нов ден за отстраняване на тропането и проверка на системата за следене на налягането .

Накрая - били почистили и гресирали спирачните апарати. От Хонда им казали, че поява на леко тропане било допустимо :D
Сега, след двудневни тестове, не съм го усетил да тропа.

Налягането в гумите, ми ... да се Е$@ у монтЙоро ... едната задна гума била 1.7, а другата задна 1.9. В момента всичко е ОК, нищо не свети :D

В интерес на истината, когато светна лампата само калибрирах системата, но не проверих налягането на гумите и тя пак светна, и им я закарах така, светеща :)
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto

#68 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 9-th FaceLift 1.6 i-dtec

Публикувано 24 ноември 2016 - 22:09

Здравейте, 

хайде + още 1 хонда :)) знам, че вече чакате 10-та генерация но за мен и 9-та facelift е тръпка. Honda Civic 1.6 diesel Elegance на 1 седмица вече, първите ми впечатления са ЛОЛ, нз още какво да кажа ако има някой въпроси съм насреща :)))

15171083_10208118927078015_816127609534115032136_10208089436020757_664460736140815134821_10208088915047733_977124844667815056243_10208088914967731_260343507350715095434_10208088914927730_7248485355570

• 0

#69 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2016 - 02:35

Честито и много безаварийни.
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto

#70 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 190 Мнения:
  • Кара:honda accord 2.0 ivtec
  • Място:segovia SPAIN

Публикувано 25 ноември 2016 - 22:14

Честито много е красива,със здраве да си я караш и много безаварийни километри!
  • 0

#71 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:

Публикувано 29 ноември 2016 - 17:56

Krasi-mir

И при мен се чува леко поклопване предно дясно колело или все едно се люшка нафтата в резервоара и това го има само при потегляне, и от първа към 2-ра предавка. След това го няма, ако дам назад и после напред пак същата история. Дали защото съм напълнил резервоара незнам, но много не професионално, ако се окаже, че се чува нафтата как се клямбуца :) При теб има ли го това при почти пълен резервоар?
  • 0

#72 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2481 Мнения:

Публикувано 29 ноември 2016 - 21:57

Не съм забелязал (не съм и търсил де) връзка между тропането и количеството гориво. Все още си тропа, но по-рядко и по-слабо. Преди година, когато се занимавах с това тропане, някъде във форума четох за подобно тропане, но при Акорд 7. Оказало се незатегнати болтове на предния "мост". Щях да проверявам моя, но още не съм стигнал до там ;)
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto

#73 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2016 - 01:01

Ще ходя да си късам ризата пред Хонда България, ако при празен резервоар продължава да го прави...
  • 0

#74 Interstellar

Interstellar

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 07 декември 2016 - 19:00

Здравейте, 

хайде + още 1 хонда :)) знам, че вече чакате 10-та генерация но за мен и 9-та facelift е тръпка. Honda Civic 1.6 diesel Elegance на 1 седмица вече, първите ми впечатления са ЛОЛ, нз още какво да кажа ако има някой въпроси съм насреща :)))

15171083_10208118927078015_816127609534115032136_10208089436020757_664460736140815134821_10208088915047733_977124844667815056243_10208088914967731_260343507350715095434_10208088914927730_7248485355570

Привет и от мен. Поздравления за автомобила. Меко казано е прекрасен! Аз също чакам своя всеки момент. Със същият двигател е, но е ниво Комфорт. Може ли да споделиш мнение за мотора, както и на какви зимни гуми се спря като избор, защото това в момента е на дневен ред при мен?

• 0

#75 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:

Публикувано 14 декември 2016 - 19:50

Ами да ти кажа, Хонда България малко ме прецакаха със зимните гуми, те предлагат зимни гуми 988 лв 225/45/17 (на тази цена са мишелините) ; исках намаление на гумите и ми предложиха за 560 лв, обаче при издаването на автомобила гледам сложили МАТАДОР (120лв струва 1 гума) : демек 480 лв за гуми и 80 монтаж и демонтаж... Малко педера*ко изпълнение от тяхна страна.... Изказаха се, че това е цената за матадор гуми при тях (988лв), не искам да знам мишелина ... сигурно ще са 2000 лв ....
Мотора дали още се не е разработил, малко е тромав и за 300км градско и 300 извън градско ми направи среден разход 5.4л, като съм го засякъл с пълен резервоар. Също гледам да не вдигам над 3000 оборота, защото искам да си я разработя както трябва, след 2000 оборота като включи турбото не те бие в седалката както очаквах. Карах преди това голф 4 1.9 116к.с. и върви повече, надявам се, че след някой др. километър ще се развърви и ще падне разхода, инак този разход 3/100 за момента ми изглежда нереален :) А пък е влезнал в рекордите на Гинес за най-икономичен 2.83л/100 ...

Друго, което ме дразни, когато резервоара е над половината, при спиране и потегляне чувам нафтата как се люшка, все едно имам бутилка с вода на задната седалка.... Много дразнещо

Този пост е редактиран от vesivanova: 15 декември 2016 - 19:39

• 0

#76 Interstellar

Interstellar

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 15 декември 2016 - 17:46

Ами да ти кажа Хонда България малко ме прецакаха със зимните гуми, те предлагат зимни гуми 988 лв 225/45/17 (на тази цена са мишелините) исках намаление на гумите и ми предложиха за 560 лв обаче при издаването на автомобила гледам сложили МАТАДОР (120лв струва 1 гума) демек 480 лв за гуми и 80 монтаж и демонтаж... малко педера*ко изпълнение от тяхна страна.... изказаха се,че това е цената за за матадор гуми при тях (988лв) не искам да знам мишелина сигурно ще са 2000 лв .... 

Мотора дали още се не е разработил, малко е тромав и за 300км градско и 300 извън градско ми направи среден разход 5.4л като съм го засякъл с пълен резервуар. Също гледам да не вдигам над 3000 оборота защото искам да си я разработя както трябва, след 2000 оборота като включи търбото не те бие в седалката както очаквах. карах преди това голф 4 1.9 116к.с. и върви повече, надявам се, че след някой др километър ще се развърви и ще падне разхода, инак този разход 3/100 за момента ми изглежда нереален :) а пък е влезнал в рекордите на гинес за най-икономичен 2.83л/100 ...

др което ме дразни, когато резервуара е над половината при спиране и потегляне чувам нафтата как се люшка все едно имам бутилка с вода на задната седалка.... много дразнещо

Аз получих Hankook 225/45/17 W320 Evo 2.  Нямам никакво впечатление от марката... Ако някой може да каже как се представят в сняг и киша да сподели.

• 0

#77 mafyata

mafyata

The Driver

• Член
  • PipPip
  • 84 Мнения:
  • Кара:Civic МК8 EX+++
  • Място:Burgas

Публикувано 19 декември 2016 - 19:12

PREDATORA, провери си задните врати да няма вода в тях. Бяха ми замърсени и запушени гумичките за отводняване отдолу на вратата и се чуваше как се пличка водата ; и си мислех и аз , че е от резервоара.
  • 0

#78 PREDATORA

PREDATORA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 173 Мнения:

Публикувано 19 декември 2016 - 19:53

След като падне под половината, резервоара спира да се чува и след като го напълня, веднага почва да дразни :@.
  • 0

#79 Blizzard.bG

Blizzard.bG

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 20 декември 2016 - 19:42

Здравейте мили хора.

Дойде моментa и ние да станем горди собственици на това бижу. Сбъдна ми се една 12 годишна мечта ;).

civic

Красавицата Вики, е 1.6 DTEC Elegance.

Първите впечатления, след 50км градско днес са WOW .... следващата седмица ще се разходя до Бургас и тогава ще мога да изкажа впечатление и от по-дълги разстояния.

Какво е вашето мнение относно Старт/Стоп опцията за двигателя при престой? И някой случайно да има Owner's Manual за този модел, понеже от Хонда ми дадоха един диск, на който няма нищо ;).

@PREDATORA - ако не го беше споменал това, за лашкането на нафтата, може би нямаше да го чуя, но днес след като заредих и започнах да го чувам при всяко потегляне ; за мен не е много проблемно, защото без музика рядко карам. Също така сигурен ли си, че е от към задната част, понеже аз сякаш го чувам отпред и се чудя дали евентуално не е течността за чистачки ... и това налях днес ;).

Този пост е редактиран от vesivanova: 20 декември 2016 - 20:47

• 0

#80 icko22

icko22

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 153 Мнения:

Публикувано 20 декември 2016 - 20:48

Резервоарът на 9ката е под предните седалки, не както при повечето коли под задната, затова и шума от разплискването на течност в него е възможно да се чува. Аз лично го чувам много рядко и то ако се заслушам серизно, най-вече при почти пълен резервоар и при паркиране, при по-рязко сменяне на посоката на движение напред-назад. В движение досега никога не съм го усещал. Сега някой ще каже, да ама пътищата в БГ са други и тн, което е факт, но не мисля, че е такава болка за умиране, като се има предвид колко удобна и функционална е функцията magic seats на задните седалки, заради което и резервоарът е преместен под предните.
Честито за новите придобивки на колегите, и много безаварийни км!
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com