Jump to content
pgenov

Проблем с невестулки, белки и т.н.

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От година и половина карам Honda Civic Tourer в Германия и нямам никакви грижи, ако изключим набезите на малките проклети гризачи. За втори път ми нагризват колата. Първия път кабела за ламбда сондата. Тъкмо се преместихме в друго жилище. Явно си имаме около паркинга, и не се кефи на чужди коли. Не го беше прекъснала, да успях да мина през доверен сервиз и да ми мине по застраховка. Монтираха ми нова сонда, оригинална. Ама докато се наканя да сложа някаква защита и ме нападнали пак. Явно проблемът сега е, че през седмицата колата стои другаде и като се прибера уикенда тъпия гризач отново смята колата за чужда. В Неделя паля аз колата да пътувам и се хванах за главата. Много лампи, много грешки, много нещо. Можете да видите на видеото в линка, от сутринта, преди да тръгна към сервиза. Да отбележа, че макар и да запали трудно колата (все едно е паднал акумулатора), и да не функционираха почти всички елентронни глезотии, колата си вървеше нормално.

 

https://youtu.be/2B-4bMIKYKs

 

Отивам аз в сервиза в 7 сутринта (надявайки се да не ме отсвирят, че нямам уговорен час) и очаквам я проблем с акумулатор или някоя друга грешка, да го оправят и да си бягам на работа. И като ме извикаха да погледна какво е сътворила малката гад - към 3 снопа кабели прекъснати напълно. Единствения начин да използвам колата беше да възстановят кабелите. Олекнах със значителна сума и си заминах. Разбрах се с момчетата след 2 седмици да ми монтират "електрошок" против невестулки. Някой може ли да сподели начини за защита в такива ситуации?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капан и примамка,ех че не си тука!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми някакво по-генерално решение, което да си върви с колата. Това тук е голям проблем. Една нощ само да си на ново място и може да си останеш там. Някои предлагат спрейове, казват че с тях не са ги нападали. Ама то малко като "пясък против крокодили".

С ултразвук също има хора, които са ги нагризали. Разбира се има и такива които са спрели да имат проблем. Може да попаднеш я на глуха белка, я със синозит.  Може би ако гада те е набелязал, никакви миризми или звуци няма да го спрат.

Редактирано от pgenov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвай да ги храниш - като спреш, хвърли малко храна под двигателя и се надявай да са доволни, може и да не закачат колата. :)  :D  :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало, само дето наш'те бе'а по-кОлтурни и ми изгризаха една гумена връзка между кутията на въздушния филтър и резонатора. Един-единствен път съм карал колата на село и кога успяха гадините... Ама ги разбирам де, то гладен спи ли се. :D

Ето детайла то каталога, да добиете представа как изглежда когато е цял:

 

image.png

 

А ето и след намесата на мишки ли са, златки ли...

 

image.jpg

 

И всичко беше в гумени стърготини със следи от зъбите им.

Чел съм, че в Германия наистина било голям проблем, но не съм срещал някакво решение. Има някакви електроуредчета, ама колко ли работа биха свършили, особено ако попаднете на глуха... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update: Монтираха ми електрозащита с няколко контактни плочи. После установих, че системата имала и вградена ултразвукова защита. Това никой не ми го спомена. Рутината на придвижване ми е абсолютно същата и към момента нямам проблеми. Надявам се и да не се появят. Все пак си имам и "ароматен спрей" за гостувания по чужди места, никога не се знае. Иначе видях приложен номера с металните мрежи, разстлани под колата. Но е все при коли, които се движат рядко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...