Към съдържанието

Проблем с невестулки, белки и т.н.

• Не можете да пишете в тази тема
4 отговора на тази тема

#1 pgenov

pgenov

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Място:Germany

Публикувано 08 ноември 2016 - 09:32

Здравейте, колеги. От година и половина карам Honda Civic Tourer в Германия и нямам никакви грижи, ако изключим набезите на малките проклети гризачи. За втори път ми нагризват колата. Първия път кабела за ламбда сондата. Тъкмо се преместихме в друго жилище. Явно си имаме около паркинга, и не се кефи на чужди коли. Не го беше прекъснала, да успях да мина през доверен сервиз и да ми мине по застраховка. Монтираха ми нова сонда, оригинална. Ама докато се наканя да сложа някаква защита и ме нападнали пак. Явно проблемът сега е, че през седмицата колата стои другаде и като се прибера уикенда тъпия гризач отново смята колата за чужда. В Неделя паля аз колата да пътувам и се хванах за главата. Много лампи, много грешки, много нещо. Можете да видите на видеото в линка, от сутринта, преди да тръгна към сервиза. Да отбележа, че макар и да запали трудно колата (все едно е паднал акумулатора), и да не функционираха почти всички елентронни глезотии, колата си вървеше нормално.

https://youtu.be/2B-4bMIKYKs

Отивам аз в сервиза в 7 сутринта (надявайки се да не ме отсвирят, че нямам уговорен час) и очаквам я проблем с акумулатор или някоя друга грешка, да го оправят и да си бягам на работа. И като ме извикаха да погледна какво е сътворила малката гад - към 3 снопа кабели прекъснати напълно. Единствения начин да използвам колата беше да възстановят кабелите. Олекнах със значителна сума и си заминах. Разбрах се с момчетата след 2 седмици да ми монтират "електрошок" против невестулки. Някой може ли да сподели начини за защита в такива ситуации?

• 1

#2 niki50

niki50

Новак

• Член
  • Pip
  • 42 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 08 ноември 2016 - 09:42

Капан и примамка,ех че не си тука!?

• 0

#3 pgenov

pgenov

Новак

• Член
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Място:Germany

Публикувано 08 ноември 2016 - 09:47

Трябва ми някакво по-генерално решение, което да си върви с колата. Това тук е голям проблем. Една нощ само да си на ново място и може да си останеш там. Някои предлагат спрейове, казват че с тях не са ги нападали. Ама то малко като "пясък против крокодили".

С ултразвук също има хора, които са ги нагризали. Разбира се има и такива които са спрели да имат проблем. Може да попаднеш я на глуха белка, я със синозит.  Може би ако гада те е набелязал, никакви миризми или звуци няма да го спрат.

Този пост е редактиран от pgenov: 08 ноември 2016 - 09:53

• 0

#4 Emicha

Emicha

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1512 Мнения:
  • Кара:CR-V 2.2i-CTDI-N22A2 (2006); CR-V 2.2i-DTEC-N22B3 (2011)
  • Място:Sofia

Публикувано 08 ноември 2016 - 16:22

Започвай да ги храниш - като спреш, хвърли малко храна под двигателя и се надявай да са доволни, може и да не закачат колата. :)  :D  :lol:

• 0

Колкото повече опознавам хората, толкова повече заобичвам животните!

#5 user2

user2

Маджиме

• Член
  • PipPipPip
  • 204 Мнения:
  • Място: 

Публикувано 08 ноември 2016 - 17:29

И на мен ми се е случвало, само дето наш'те бе'а по-кОлтурни и ми изгризаха една гумена връзка между кутията на въздушния филтър и резонатора. Един-единствен път съм карал колата на село и кога успяха гадините... Ама ги разбирам де, то гладен спи ли се. :D
Ето детайла то каталога, да добиете представа как изглежда когато е цял:

image.png

А ето и след намесата на мишки ли са, златки ли...

image.jpg

И всичко беше в гумени стърготини със следи от зъбите им.
Чел съм, че в Германия наистина било голям проблем, но не съм срещал някакво решение. Има някакви електроуредчета, ама колко ли работа биха свършили, особено ако попаднете на глуха... :D
  • 0
Аз моята Хонда.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com