Към съдържанието

* * * - - 1 гласа

Помощ за избор Honda Accord Gen8
Дизел, бензин, газ?

• Не можете да пишете в тази тема
14 отговора на тази тема

#1 mcd

mcd

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 79 Мнения:
  • Кара:Astra H / Accord 8 2.2 150hp iDtec Executive Navi
  • Място:София

Публикувано 14 януари 2015 - 17:25

Здравейте момчета

оглеждам се за Honda Accord Gen 8 и реших че тук е най-доброто място за въпроси.

1. Още се чудя дали дизел или бензин с газ. Какво мислите? Колко ви е разхода на газ? Дизела дава икономия, но като смениш маховик и съединител и ремонти по турбото и икономията заминава. Имам Астра Х Z17DTH и съм ги направил тея ремонти вече и още един куп. Астрата ми харесва като цяло, но не ми стига място за багаж, а и май попаднах на калпава бройка и всеки месец нещо ремонтирам за разлика от старата ми бензинка.

2. Има ли къде да видя разликата между Executive i Elegance? Само двата модела ли са като оборудване или може да има допълнителни екстри. Има ли по-ниско оборудване от Elegance? Примерно аудиото има ли MP3 и USB във всички модели?

3. Колко ви е данъка за софия на този автомобил? Астрата е 74кв. и данъка е 50лв.

4. Какво ще ме посъветвате да гледам при покупката?

Мерси предварително!

• 0

#2 IVTEC

IVTEC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 204 Мнения:
  • Кара:2006 Honda Accord 2.0 i-VTEC automatic
  • Място:Пловдив

Публикувано 14 януари 2015 - 21:24

Здрасти, колега!

Поздравления за избора на първо място! А на следващо с шеговит тон, но като сериозен отговор ще ти кажа - мислим бензин без газ. :)

Здрави двигатели, динамични и не до там икономични. 2.4 полапва масло - намери темата на колегата mstavrev, а с 2.0 трябва да внимаваш с наливането на неподходящо масло, че е капризен - трябва му тънко и по възможност препоръчвано от Хонда. Сериозни проблеми обаче няма и освен консумативи и каране, друго по тях не се прави в общия случай.

За дизелите съм виждал, че за периода 2009 - 2011 имат няколко сервизни акции точно заради евентуални проблеми с него, които от източника, в който ги гледах беше цитирано като причина само "Diesel engine may fail", което е доооста общо казано.

Аз лично съм много доволен и от автоматика, което вече си е въпрос на лично предпочитание, но ако избереш дизел изобщо не е лоша комбинация предвид, че тя за първи път се предлага на този модел точно при това поколение.

Има няколко теми за 8-цата - прегледай ги, а има няколко колеги с такива коли, които постват доста смислени, обективни и реални мнения - те могат да са ти от голяма помощ.

Успех!

П.П. Когато си търсех моята кола, разпитах за мнение няколко познати монтьори и тяхното мнение за дизелите на Опел беше единодушно, че са едни от най-калпавите дизели. Това го казвам в посока на това, че не знам до колко е меродавно да правиш изводи за дизеловите двигатели по принцип, базиращи се на опита ти точно с тези на Опел.

• 0

#3 mcd

mcd

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 79 Мнения:

Публикувано 16 януари 2015 - 15:31

Мерси за отговора IVTEC.

Не си писал защо не на ГАЗ? Като чета май тези автомобили не са никак икономични. То е и трудно да прецениш заради стила на каране, но ми се струва че на моето каране дизела под 10 и бензина под 15 няма да падат на магистралата.

Аз на астрата и вдигам разхода до 8.6 на магистралата, а е много икономична - извънградско ми прави 5.6 на малоумно каране...а жената е правила 3.6 извънградско (трябва да я взимат за тестер че пада под данните от книжката)

Общо взето обичама да настъпвам - да не се бърка с малоумно каране. Карам бързо, но разумно. Пътувам Бургас-София често и правя поне 20-30к на година, та нещо дето гори много не ми се нрави.

Ако може и някой друг да драсне 2 реда ще съм благодарен - 200 прегледа и 1 отговор само.

• 0

#4 pendoc

pendoc

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 302 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 i-DTEC

Публикувано 16 януари 2015 - 17:45

При този стил на каране и при до 30 000 км годишно разумното решение е дизел 8-ма генерация. До сега във форума за осмицата няма оплаквания от маховик, съединител, турбо, верига, колектори. С този дизел много трудно ще имате средно 10л/100км на магистрала, да не кажа почти невъзможно.

PS. Търсете запазена бройка до около 150 000 км, най-добре закупен в България заради сигурната сервизна история.

Този пост е редактиран от pendoc: 16 януари 2015 - 17:48

• 0

#5 IVTEC

IVTEC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 204 Мнения:
  • Кара:2006 Honda Accord 2.0 i-VTEC automatic

Публикувано 16 януари 2015 - 21:39

О, при този пробег изцяло заставам зад мнението на колегата за дизел.

Без газ е лично мое мнение, защото лично аз не харесвам толкова генерални интервенции по колата. Предпочитам оригиналното, което в случая на дизел е достатъчно динамично и икономично. Мой познат, пътуващ често до Австрия и обратно ми е разказвал как на -30 С при престой цяла нощ на открито на колата, същата пали от раз без проблеми, а средният му разход е към 6/100, но при средностатистическо каране.

Братовчед ми от Лондон си идва с такава красавица поне два пъти годишно и на всичкото отгоре я е ремапнал на 190 коня, при което разходът му е паднал мъничко, но вървенето е съвсем различно.

И двамата нямат никакви оплаквания от двигателя, нито от каквото и да било друго по колата. И двамата досега не са правели окачване, нито нещо по скоростите, купето, типично за Хонда, нито скърца, нито тропва.

И двамата не знаят какви са проблемите по сервизната акция, като и двамата не са ги викали.

И да върна малко темата за бензин без газ. От една страна, както казах е лично мое предпочитание, базиращо се на психопатските ми паранои да не се разваля нещо оригинално - поради същата причина стоя с гаден нет у дома, който идва по коаксиален кабел, защото не искам да ми дупчат дограмата за оптика, която няма другаде откъде да влезе - ку-ку :) Но насериозно - говорел съм с много хора, занимаващи се по един или друг начин с транспорт, които ми казват, че за да имаш сметка от дизела или газта, е хубаво да имаш пробег над 25 000 км годишно, а аз минавам.... скромните 9 000 средно.

Та за това първоначалното ми мнение по твоя въпрос беше такова.

• 0

#6 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:
  • Кара:honda accord 2.0 ivtec
  • Място:segovia SPAIN

Публикувано 17 януари 2015 - 19:24

Здрaвей колегa!която колa си избереш нямa дa сбъркaш,билa бензиновa,билa дизеловa.Aз имaм 8 ген 2.0 л.ензин и съм достa доволен,рaзходa при нормaлно кaрaне е достa близък до дизелa.Зa дизелa нa8 ген. сaмо съм слушaл положителни нещa.Много поздрaви!
  • 0

#7 mcd

mcd

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 79 Мнения:

Публикувано 19 януари 2015 - 12:40

Здравейте и благодаря за отговорите!

Можете ли да ми кажете какъв ви е бил максималния разход извънградско на дизел и бензин? Някой който обича да настъпва ще ми е от полза ;)

Както казах дизела на Астрата го дават 4.5, а аз успявам да го докарам до 8.6 на магистралата. Дажед веднъж и до 9.

Хондата доколкото виждам я дават 4.9 (дизела), от което предполагам че при реални условия и голямо натоварване ще отиде спокойно над 10.

На сайта на Хонда не откривам за 8-ма генерация сравнителна таблица за оборудванете. Някой може ли да ме насочи къде мога да погледна за такава?

Този пост е редактиран от mcd: 19 януари 2015 - 12:42

• 0

#8 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 19 януари 2015 - 16:54

Нямaм дизелa aмa достa се съмнявaм нa мaгистрaлa дa мине 10 литрa рaзходa,дори дa я нaстъпaш достa.То моятa че е бензин не прaви този рaзход нa мaгистрaлa.
  • 0

#9 Voyager

Voyager

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
  • Кара:Accord 2,0_AT_2015_Ex

Публикувано 22 януари 2015 - 11:56

Моята дизелова 7-ца при 160 според компютъра гори 8/100. Мисля, че няма начин да правиш разход от 10/100. Едва ли можеш да караш продължително време с 200км/ч, а и да можеш, то няма да е препоръчително.

• 0

#10 mstavrev

mstavrev

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 56 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 8 2.4i Ex 2009

Публикувано 23 януари 2015 - 19:15

Често пътувам Пловдив-София. Разхода при поддържане на 130-140 км/ч на равен участък е между 7 и 8 на 100.

По равните участъци, поддържането на 180 км/ч по борд показва между 11-13. При 200 км/ч се клати м/у 13 и максимума на индикацията (която е 15/100).

Горните замервания са със зимни гуми 225/50/R17.

• 0

signature300x10034480.jpg

#11 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 13 април 2015 - 15:01

Какво става колега има ли новини относно accord 8 ген.
  • 0

#12 mcd

mcd

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 79 Мнения:

Публикувано 24 юни 2017 - 19:57

Забави се покупката, но съм капарирал една топ оборудване 2.2 icdt.
  • 0

#13 simo vtecman

simo vtecman

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 24 юни 2017 - 21:13

Искаш да кажеш i-dtec.
8 генерация дизела е i-dtec.
  • 0

#14 pendoc

pendoc

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 302 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2.2 i-DTEC

Публикувано 29 юли 2017 - 09:20

По профила на колегата се вижда, че е закупил I-DTEC-а, но не споделя нищо със съфорумците!

• 0

#15 GeorgiD

GeorgiD

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 68 Мнения:
  • Кара:8th Gen Accord 2.2 i-DTEC
  • Място:Sofia

Публикувано 30 юли 2017 - 00:34

Нещото което ме спря да си взема бензин е несъществуващият въртящ момент...

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни