Към съдържанието

Монтиран ГИ на Сивик 8

газов инжекцион проблеми

• Не можете да пишете в тази тема
14 отговора на тази тема

#1 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 8gen 1.8 i-VTEC EXecutive, R18A2
  • Място:София

Публикувано 04 май 2015 - 19:48

Здравейте,

преди около 80-90 км. монтирах газов инжекцион на OMVL - http://www.omvlgas.it/eng/azienda.html . Изцяло италиански компоненти, софтуер, бързи дюзи ... Нямам никакви забележки към системата или монтажа извършен от момчетата. При интерес мога да дам координати на лични. Все още обаче считам, че съм изминал прекалено малко километри за да мога обосновано да препоръчам самата марка.

Въпросите, които искам да задам към по-запознатите от вас са следните:

1. Когато примерно изчаквам на светофар забелязвам моментно пропадане на оборотите примерно до към 600-650, получава се едно осезаемо вибриране на автомобила, след което отново се стабилизират, като че ли на около 700-750 (може да бъркам в стойностите, трудно ми е да се ориентирам точно по чертичките на оборотомера). Това не го прави постоянно, ами когато й скимне, дори не мога да кажа, че е на равни интервали. При двжижение, на обороти нямам никакви забележки.

Когато се консултирах с момчетата от сервиза, където монтираха газта, ме питаха дали го прави и на бензин. Същото нещо го имаше и преди да инсталират системата, и им казах, че на бензин също го прави, при което казаха че проблема не е в газовата инсталация. Поради това че двата компютъра си комуникирали, когато не работела добре на бензин, нямало да работи добре и на газ.

Не е някакъв супер проблем за умиране, но към какво мога да се насоча за тези нестабилни ниски обороти? За свещи си мислех, ама не знам. Какво е вашето мнение?

2. Забелязох че карайки на газ, нивомера за бензина продължава плавно да пада. Явно компютъра контролира стрелката на база изминати километри, а момчетата казаха че нямало как да го разрешат това. Предполагам, че ще трябва да свикна с това, но ми е интересно, някой друг привърженик на тази марка, сблъсквал ли се е с този проблем? Преди да монтирам газта изчетох доста теми във форума и като че ли не видях някой да се оплаква от такова нещо.

Благодаря ви предварително за коментарите!

• 0

#2 Иво Ленков

Иво Ленков

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:
  • Кара:Honda Integra Type R

Публикувано 07 май 2015 - 19:51

По първия ти въпрос,бих казал,че колегита са прави,ако има проблем на бензин на газ ще е в пъти по-осезаем.

По втория въпрос-има емулатор за тоя бензиномер,той идва със схема за монтаж,така че се върни при хората монтирали ГИ нека да ти монтират и него.

• 0

#3 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:

Публикувано 07 май 2015 - 19:54

А някаква насока относно пролема описан в първа точка? Знам че това вече не е свързано с гозавата система, но ако има някой, който разпознава проблема, нека сподели.

• 0

#4 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:

Публикувано 09 май 2015 - 18:03

Днес ми пристигна емулатора за бензиномера 393H, за Хонда Сивик 1,8, какъвто е моя модел.

Вързах го, както си е по схемата, но нещо неуспя да ресетне показанието на стрелката.
На самата кутийка свети един червен диод, независимо дали е на бензин или газ.
Ток от газовия клапан взех от кабела, който минава под колата, пробвах го, когато е на газ подава сигнал и има +, когато е на бензин съответно няма ток.

На снимките по долу се вижда как е вързано, както и самата схема. В книжката пишеше че рестартирането отнема около 5 мин, пробвах я 5 на бензин, 5 на газ, 5 в движение ... нищо.

Имате ли някакви предложения как да го подкарам това. Чудя се този оранжевия на схемата дето пише do not connect, едва ли са имали предвид да го одрежа?

Ако някой от колегите от София имат подобен модул и не им представлява трудност ще съм много благодарен ако се съгласят да го боднем за 10 минути за да видя дали ще сработи, та да знам къде да търся проблема.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Този пост е редактиран от xaxo: 09 май 2015 - 18:08

• 0

#5 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:

Публикувано 10 май 2015 - 09:00

Малко offtopic, защо бутона редакция на собствените си мнения изчезва след определено време, доста неудобно??

Някой може ли да ми даде линк към читава схема с обяснение на окабеляването на сивик 8.

Никъде не мога да намеря схема на въпросните кабели, които съм снимал по-горе, тези под централната конзоло, до ръчната спирачка. unit-а се води fuel gauge sending unit.

Искам да разбера, кой е кабела който праща сигнал за нивото на горивото.

Този пост е редактиран от xaxo: 10 май 2015 - 09:00

• 0

#6 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:

Публикувано 10 май 2015 - 19:30

Отворих си темата, сега и да я закрия :)

След като вчера монтирах емулатора и след всички възможни тестове, резултата беше нулев, още давайки на контакт тази сутрин видях, че стрелката на бензина си показа точно токлова, колкото очаквах да покаже. С други думи системата явно се беше ресетнала.

Чудейки се дали е коректното ниво на бензин в резервоара, реших да отида да налея 10 литра, като след доливането стрелката отново се вдигна с около 1/5 (измерено на око) от предходното показание, което според мен е ок, имайки предвид че резервоара е 50 литра.

Разбира се остана въпроса, по какъв точно начин се активира този емулатор, понеже вчера минах през всички възможни варианти (5 мин. в покой на газ/бензин, 5 мин. в движение на газ/бензин) и не знам на кой точно вариант се дължи сработването на устройството. Също така ми е чудно защо ресета не го видях още вчера,  а чак на следващата сутрин, но дори и така да работи отново съм доволен. Скоро ми предстои пътуване до Варна, което ще е идеален момент да тествам отново устройството.

Интересно ми е, няма ли други колеги, които да са инсталирали подобен емулатор и съответно да имат впечатления от него и работата му, но явно или няма или просто не са се включили в темата. Както и да е, считам че подобна информация ще бъде полезна и за други потребители. 

Ще се радвам ако мога да бъда полезен на някой с информация и опит относно темата.

• 0

#7 nikoniko

nikoniko

Новак

• Новак
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Кара:honda civic 8 генерация
  • Място:Ruse

Публикувано 08 септември 2015 - 22:22

И аз  го  монтирах  днес.  От  начало  нямаше  никаква  промяна, но  след  като  огасих автомобила  и  изчаках повече  от  пет минути  го  запалих , беше  се  резетнало. Трябва  просто да  се изчакат 5 мин. Интересно  е , че  емулатора  го  препоръчват  за  хонда  сивик след 2008 г.  на  сам,  а  моята  е 2006-2007 г.  и пак се  получи. Монтираха  ми  го  в  сервиза  ,където ми  поставиха  газовия  инжекцион.  Работи  супер  и  силно го  препоръчвам. С  монтажа  мми  излезе  всичко  80  лв. 

• 0

#8 DhaNy

DhaNy

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 04 декември 2015 - 00:48

Здравейте колеги, и аз имам емулатор изглеждащ като този от снимките. Проблема при мен обаче е, че когато е свързан винаги ми рестартира пробега, което е супер дразнещо. Имате ли подобен проблем? Колата е Сивик 2006 година

• 0

#9 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:

Публикувано 04 декември 2015 - 08:08

Аз нямам такъв проблем с моя. Единственото което променя е бензиномера и километрите за оставащ пробег, след като автомобила е бил в покой. Sent from my LG-H815 using Tapatalk
  • 0

#10 misho crv

misho crv

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:
  • Кара:crv
  • Място:sofia

Публикувано 29 декември 2015 - 18:04

Здравейте и Честита Коледа,

Моля професионалистите да кажат еднакви ли са бензиномерите на Сивика и Црв 2008 г.

С една дума става ли този емулатор за Црв - то.

Мерси предварително и весели праздници!

• 0

#11 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:

Публикувано 29 декември 2015 - 18:12

Моето впечатление е, че тези емулатори са слабо разпространени из нашата родина. Поне с такова впечатление останах когато аз се сблъсках с проблема. Дано някой успее да ти даде категориген отговор, но аз лично се съмнявам.

Можеш да пишеш директно до производителя, кой емулатор препоръчват за ЦРВ-то ти. Хората поне отговарят, изпитах ги :) Другия ти вариант е да търсиш из чуждата литература.

Успех и да пишеш ако имаш резултат, ще бъде полезно за форума и членовете му.

• 0

#12 ventoth

ventoth

Новак

• Член
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Кара:Honda Civic VIII 1.8 i-vtec Type-S
  • Място:Italy

Публикувано 01 май 2017 - 20:39

Става и с "ръчно" резетване на показанието на бензиномера, с ключе прекъсвач on/off на кабелчето, по което идва сигнала от поплавъка в резервоара (тънкото зелено). При прекъснат кабел, след около 20/30 секунди индикаторът на таблото за резерв на горивото започва да мига, тогава се свързва наново кабела и след още 20/30 секунди стрелката отива на вярното положение.

• 0

#13 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 01 май 2017 - 21:08

Еднакви са

Моля професионалистите да кажат еднакви ли са бензиномерите на Сивика и Црв 2008 г.

С една дума става ли този емулатор за Црв - то.

Еднакви са .Ако не може да си намерите пишете ми на лично .

• 0

На тарикати без град, модел, номер на двигател не отговарям, не давам съвети и не поглеждам лични съобщения!

О8935177О9

#14 st1nki4a

st1nki4a

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:
  • Място:Варна

Публикувано 01 септември 2017 - 12:36

Колеги, извинявайте но не можах да намеря отговор на въпроса си и ще питам тук.

На двигател R18A1 може ли да се сложи газов инжекцион без OBD? Става въгрос за ГИ Романо.

• 0
Sedan Rulezzz Team

#15 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3970 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 04 септември 2017 - 11:57

Може без никакъв проблем.Проблема е с настройката.

• 0

На тарикати без град, модел, номер на двигател не отговарям, не давам съвети и не поглеждам лични съобщения!

О8935177О9

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни